OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Perlić, Vedriš i Paić

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban 10, Taylor 14, Došen 2, Maskaljević, Bašić, Markulin 8, Anzulović, Krajina 8, Jois 16, Vrkić 3, Turalija 6, kordić

JAZINE-ARBANASI: Gulam 2, Alston, Butorac 7, Ivanov, Zrnić 6, Dražović 4, Fodor 9, Sarajlija 10, Prša, De Woods 17, Jurjević 8

Subota, Listopad 21, 2017 21:08

PRIMORAC (B) 3

GOŠK DUBROVNIK 1

BIOGRAD - Igralište Kažimir i Silvijo. Gledatelja: 350. Sudac: Petar Mijić (Rodaljice). Pomoćnici: Ante i Šime Žilić (oba Škabrnja). 4. sudac: Jerolim Čulina (Pridraga). Delegat: Jurica Blažević (Split).

Strijelci: 1:0 Marić (3), 2:0 Bubnjar (40), 3:0 Bubnjar (45), 3:1 Caput (90)

Žuti kartoni: Paponja (Primorac) te Ljubić, Glavinić, Berković i Nađ kod G. Dubrovnika

Crveni kartoni: nema

Subota, Listopad 21, 2017 21:03

Ipak je na kraju sve leglo na svoje mjesto. Zadar je dobio 92:71 (16:20, 25:18, 23:15, 28:18) u Zaboku i tako upisao očekivane bodove. Početak je bio sve samo ne jednostavan. Kao da su im još noge i ruke bile ukočene od puta, Zadrani su bili nekako mlitavi, nedovoljno djelotvorni u obrani i u napadu pa je Zabok odmah poveo i do kraja prve četvrtine održao vodstvo.

Četvrtak, Listopad 19, 2017 12:05

Danas će u Stanovima biti odigrana utakmica liječničkih reprezentacija Hrvatske i Italije. Neposredni povod je jučerašnja 27. obljetnica prve međunarodne utakmice hrvatske reprezentacije (protiv SAD u Zagrebu, 2:1), a radi se i o uzvratnoj utakmici jer su hrvatski liječnici nedavno bili gost talijanskih kolega.

Utorak, Listopad 17, 2017 11:53

Donedavno su građani ili skupine građana, udruge, institucije... mogli podnositi prijedloge za javne nagrade koje dodjeljuje Grad Zadar povodom Dana Grada Zadra, 24. studenoga. Prošli je tjedan skupina građana gradskom protokolu dostavila prijedlog i obrazloženje prijedloga da se godišnja Nagrada Grada Zadra za 2017. dodijeli i Luki Modriću, hrvatskom nogometnom reprezentativcu, kapetanu Vatrenih, te igraču madridskoga Reala.

Utorak, Listopad 10, 2017 09:36

Jednom prilikom na Ravnicama, gdje su se s Mornarice bila izmjestila rukometna zbivanja, gledali smo kolega Drago Marić i ja neku utakmicu zadarskih rukometašica, seniorskoga sastava.

- Vidi je, ona će biti vrhunska igračica!

To je kazao Marić nakon što je na teren utrčala 14 i pol godišnjakinja kojoj tada nisam znao ime.

- Maja, Maja Mitrović - dodao je Drago.

Ponedjeljak, Listopad 9, 2017 20:51

Eto i pobjede u ovom natjecanju. Zadrani su se osladili u Skoplju i to zahvaljujući veoma dobroj igri u većini utakmice, napose u zadnjoj četvrtini u kojoj nisu dopustili da im Skopljanci 'otmu' inicijativu. Utakmica je zaključena tako što je Zadar relativnmo dobrim pritiskom suparnika doveo do četiri uzastopna promašaja u zadnjim minutama, a na drugoj je strani veliki profit izvučen iz trice koju je pogodio Šime Špralja za 80:81 nakon asistencije Ive Ivanova.

Subota, Listopad 7, 2017 20:36

PRIMORAC (B) 2

JADRAN LP 0

BIOGRAD - Igralište Kažimira i Silvija. Gledatelja: 300. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Matko Palada (Trogir) i Matej Pavić (Split). 4. sudac: Josip Budan (Podgradina). Delegat: Ivan Medvedec (Split).

Strijelac: 1:0 Marić (14), 2:0 Marić (24)

Žuti kartoni: A. Musulin, Martin Musulin, Raič, Franić (Jadran LP). Crveni kartoni: nema.

Ponedjeljak, Listopad 2, 2017 02:10

Prilično davno upoznao sam Peru Bašića. Njega se nikako nije moglo zaobići u Jazinama gdje je desetljećima u društvu s Mišom Adumom sjedio na zapadnoj tribini.

- Dok nije bilo plastičnih stolaca to su bila mjesta 49 i 51 u četvrtom redu, a poslije 44 i 45 - kaže Pero.

Pitanje je bi li čovjek nekako mogao izbrojiti sve te silne Perine sate provedene u Jazinama, a poslije na Višnjiku.

Nedjelja, Listopad 1, 2017 08:21

Na kraju je Budućnost upisala dva boda (87:85 – 22:19, 22:19, 17:14, 17:23), a Zadar je imao mogućnostt na početku ABA lige ostvariti pobjedu. U zadnjoj četvrtini bilo je svašta. Podgoričani su imali sigurnu prednost, ali ih je Zadar polako sustizao zahvaljujući koševima Bašića, Knowlesa i Božića. Drž'ne daj, Ive Ivanov čak je i okrenuo tricom na 84:85, ali je tada iskusni Gordić odredio da će ući pod obruč Zadrana i pokušati poentirati, možebitno i zaraditi slobodno bacanje.