Puljanke dočekale

28.02.2010. 23:00

Zadranke nisu uspjele četvrti put ove sezone pobijediti Pulu koja se subotnjim uspjehom izjednačila sa Zadrom na ljestvici Lige za ostanak. Loša vijest za društvo s Višnjika je i uvjerljiva pobjeda Agrama nad Splitom, pa osam kola prije kraja sezone Zadranke od pretposljednje pozicije sada dijele dvije pobjede.
Sve je u prve dvije četvrtine izgledalo dobro za Zadranke koji su u prvom poluvremenu ubacile 45 koševa. Krenuo je šut Karmen Jeričević, ostale su također dale svoj napadački doprinos, a kao najveći problem pokazale su se vrlo brze četiri osobne pogreške Ivane Blažević. Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada su Puljanke, znajući da im je to posljednja šansa za preokret, krenule sa zonskim presingom. Domaće su u svojoj namjeri i uspjele budući da im je Zadar u tom razdoblju predao dosta lopti u ruke nakon što se igračice Marije Mazije nisu uspjele izboriti za čistu situaciju za šut. Dok je Zadar došao k sebi Pula je već imala +10 i u završnici gošćama je preostalo samo jedno – vanjskim šutom pokušati spasiti “što se spasit” da. Nije, međutim, prošlo. Novi pokušaj Zadra bili su brzi prekršaji, ali su Puljanke u odlučujućim trenucima imale mirnu ruku s linije slobodnih bacanja. Odlična je u redovima domaćih bila Maja Ramljak, koja je imala 22 skoka, od toga 11 u napadu.
– Igračicama nemamo što zamjeriti. Raduje nas da smo podigli učinkovitost u napadu i to je važna spoznaja pred ostale utakmice. Prevaga na strani Pule bila je Maja Ramljak koju nikako nisu uspjeli zaustaviti – rekao je Branimir Peričić, pomoćni trener Zadra.

BISKA PULA90 – ZADAR83

(19:20, 17:25, 30:17, 24:21)
PULA – SC Mirna Pattinaggio. Gledatelja: 100. Suci: Žagar (Rijeka), Koraca (Poreč).
BISKA PULA: Đukić 20 (0-2), Premasunac 16 (6-8), Mandić, Cvjetković 5 (3-4), Jakelić, Percan, Todorović 12 (3-4), Ž. Popović, Modrić 17 (3-4), Ramljak 20 (7-14). Trener: Ivan Đukić.
ZADAR: Sikirić 10 (2-4), Sesar, Majstorović 13 (3-6), Jeričević 21 (2-2), K. Popović, Erslan 6, Krstić, Blažević 15 (7-10), Meštrović 7, Akšamović 9 (3-4), Rogošić 2. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Biska Pula 22-49 (45%); Zadar 24-52 (46%).
Šut za tri: Biska Pula 8-24 (33% – Đukić 4, Modrić 2, Todorović, Ramljak); Zadar 6-117 (35% – Jeričević 3, Sikirić 2,m Meštrović).
Slobodna bacanja: Biska Pula 22-36 (61%); Zadar 17-26 (65%).
Skokovi: Biska Pula 44 (16); Zadar 32 (12).
Osobne pogreške: Biska Pula 26; Zadar 29.

Liga za ostanak

Rezultati 2. kola: Biska Pula – Zadar 90:83, Agram – Split 84:62, Trešnjevka – Plamen Požega 55:70
P. Požega 12 9 3 854:768 21
Split 12 8 4 965:778 20
Zadar 12 7 5 882:799 19
B. Pula 12 7 5 817:799 19
Agram 12 5 7 870:838 17
Trešnjevka 12 0 12 563:950 12
U 3. kolu (6./7. ožujka) igraju: Zadar – Trešnjevka, Split – Biska Pula, Plamen Požega – Agram ZG.