Četvrtak, 28. ožujka 2024

14 C°

Puntamičani kao ispuhani balon

31.03.2011. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike neuspješno su odradili gostovanje na splitskim Gripama gdje su naišli na iznimno inspiriranog doma
ćina. Split nije propustio priliku kazniti blijedu predstavu Puntamičana te su u svakom trenutku držali konce utakmice u svojim rukama. Od samog početka Plantakovi igrači su pokazivali određene slabosti koje su išle na mlin Splićanima. Nije se ipak naziralo ono izdanje zelenih s kojim su bacili Cibonu na koljena i držali Cedevitu u šahu do samog kraja. Njihov prokušani recept su zato vješto koristili splitski žuti koji su već nakon prve četvrtine imali šest poena viška (19:13). To je bio tek početak njihove nadahnute igre koja je obilježila drugu dionicu. Prednost Splita je rasla iz minute u minutu i popela se do pred kraj prvog dijela na 17 plusa (39:22). Malo je tek ušminkao konačni rezultat Čakarun jednim pogođenim bacanjem za 39:23. Za bolje izdanje zelenima je u tom prvom dijelu nedostajalo njihove poznate borbenosti i skok koji je debelo bio na strani žutih čemu svjedoči njihovih čak 10 napadačkih skokova.
Potvrda poraza
Nastavak nije ponudio ništa bolju sliku barem što se tiče Puntamičana. Škifićeva trica za 41:26 donijela je neku nadu za povratkom u utakmicu, no domaći košarkaši preko Mimice i Babića u dva navrata pronalaze put do mrežice za odlazak na najvećih plus 19 (47:28). Čakarun je uspio na trenutak zaustaviti nalet žutih svojim košem (47:30), no tada je uslijedila nova serija Splita kojom je definitivno riješeno pitanje pobjednika. Precizni su bili Grgurević, pa Mimica i u dva navrata Dijan te je semafor pokazivao visokih 24 viška za domaće košarkaše (56:32), krajem treće četvrtine. Petani i Mrkić su ipak uspjeli za ulazak u posljednju dionicu malo ublažiti katastrofu (58:37). Ostalo je u tih 10 minuta Puntamičanima pokušati doći do prihvatljivijeg poraza, no unatoč evidentnom napretku igre u obrani nije prednost Splićana padala. Igralo se praktički koš na koš te se razlika vrtila oko 20 poena za domaćine sve do posljednje dvije minute utakmice kad su zeleni preko Škifićeve trice i Šarlijinih bacanja sveli zaostatak na 15 minusa (69:54). Najefikasniji pojedinci susreta bili su kod Splita Mimica s 14 i Subotić s 12 poena dok su kod Puntamičana Škifić i Šarlija ubacili po 10 poena.
Skok i šut za tri
Blijedo izdanje Borik-Puntamike nije toliko ni čudno s obzirom na veliko pražnjenje Plantakovih igrača nakon dviju nadahnutih partija kontra Cibone i Cedevite. Nije na Gripama ništa polazilo za rukom momcima u zelenom, pa se s obzirom na statističke pokazatelje konačni rezultat 69:54 može nazvati i dobrim. Nevjerojatni su podaci vezani za skok kojim su se Puntamičani do ove splitske predstave mogli najviše dičiti. Konačni omjer skokova objasnit će razloge ovog prelaganog poraza. Split je imao čak 41 skok od čega je 18 bilo napadačkih dok su zeleni uspjeli ukupno skupiti tek 18 od čega je bilo 6 lopti uhvaćeno u napadu. Samo jedan igrač Splita, Ante Grgurević, je skupio skoro skokova koliko i cijela Borik-Puntamika. On je uspio dohvatiti čak 13 lopti od čega je u napadu skočio nevjerojatnih 10 puta. Uz skok bode u oči katastrofalan šut za tricu od 18 posto. Tek tri trice iz 17 pokušaja je bilo premalo za napraviti nešto više protiv raspoloženih Splićana.

SPLIT – BORIK-PUNTAMIKA 69:54

(19:13, 20:10, 19:14, 11:17)
SPLIT – Dvorana na Gripama.
SPLIT: Subotić 12 (3-4), Čiklić 4 (2-2), Katić 11 (1-1), Dijan 8, Babić 9, Markulin, Režić 2, Najev 1 (1-4), Sobin 2 (0-2), Grgurević 6 (2-4), Mimica 14 (2-2). Trener: Mladen Vušković.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 2, Mrkić 4 (0-1), Plantak, Čakarun 8 (2-4), Ružić 7 (1-1), Pešut 4, Petani 4, Škifić 10 (0-1), Marin, Troskot 2, Jurjević 3, Šarlija 10 (6-6). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Split 20-41 (49%); Borik-Puntamika 17-31 (55%).
Šut za 3: Split 6-17 (35%); Borik-Puntamika 3-17 (18%).
Slobodna bacanja: Split 11-19 (58%); Borik-Puntamika 11-14 (73%).
Skokovi: Split 41 (23+18); Borik-Puntamika 18 (12+6).