U organizaciji AŠK-a Zadar i pod pokroviteljstvom OTP banke u nedjelju je na ŠC Višnjik uspješno održano Prvenstvo Dalmacije za limače i limačice na kojem je nastupilo čak 287 natjecatelja iz 11 dalmatinskih klubova. Na kraju natjecanja poznato je čak 30 pojedinačnih prvaka Dalmacije, a najupečatljiviji rezultat je postigla mlada članica AŠK-a Zadar Tina Meštrović koja je u skoku u dalj za godište 1999. skočila nevjerojatnih 4.69 metara što se svrstava u vrhunske kadetske rezultate u ovoj disciplini.
Limači
Vortex (1999.):1. Marko Ćurković (Benkovac) 27.34 m, 2. Oton Rocco (Dubrovnik) 24.17 m, 3. Luka Šabani (A. Stepinac) 20.59 m.
Vortex (2000.): 1. Mislav Mamić (Milenijum Split) 29.17 m, 2. Jan Berghaus (Benkovac) 28.15 m, 3. Ilija Kafadar (Benkovac) 27.45 m.
Vortex (2001.): 1. Vinko Hajnc (Zadar) 30.12 m, 2. Antonio Katuša (Benkovac) 28.82 m, 3. Kristijan Pavlović (Benkovac) 28.27 m.
60 m (1999.): 1. Josip Škibola (Zadar) 9.10, 2. Atino Franić (Hajduk) 9.18, 3. Nino Tolić (ASK Split) 9.27.
60 m (2000.): 1. Marko Čeko (Knin) 8.72, 2. Ivan Glavan (Zadar) 8.78, 3. Karlo Videka (ASK Split) 9.03.
60. m (2001.): 1. Luka Borković (Hajduk) 9.38, 2. Paulo Mamić (Benkovac) 9.63, 3. Duje Biuk (ASK Split) 9.70.
60 m (2002. i mlađi): 1. Filip Vrkić (Zadar) 9.08, 2. Stipe Biuk (ASK Split) 9.74, 3. Roko Prtenjača (Zadar) 9.76.
100 m (2000.): 1. David Vlakić (Olympionik) 14.60, 2. Tomislav Kralj (Benkovac) 15.59, 3. Duje Topić (Hajduk) 15.62.
100 m (2001.): 1. Luka Borković (Hajduk) 15.41, 2. Lovre Lonić (Olympionik) 15.78, 3. Luka Guzić (Benkovac) 15.91.
150 m (1999.): 1. Josip Škibola (Zadar) 22.94, 2. Marin Radić-Mikela (Hajduk) 23.22, 3. Marko Vujević (Hajduk) 23.92.
Skok u dalj (1999.): 1. Roko Sikinić (ASK Split) 3.93 m, 2. Nino Tolić (ASK Split) 3.77 m, 3. Fabijan Lonić (Olympionik) 3.63 m.
Skok u dalj (2000.): 1. Marko Čeko (Knin) 4.18 m, 2. David Vlakić (Olympionik) 3.99 m, 3. Ivan Glavan (Zadar) 3.80 m.
Skok u dalj (2001.): 1. Duje Biuk (ASK Split) 3.36 m, 2. Roko Marinković (ASK Split) 3.07 m, 3. Leon Butić (Zadar) 2.92 m.
4×60 m (1999/00.): 1. ASK Split 38.45, 2. Benkovac 38.77, 3. Hajduk Split 38.85.
4×60 m(2001/02.): 1. Benkovac 40.63, 2. Milenijum Split 43.00, 3. Olympionik 43.22.
Limačice
Vortex (1999.): 1. Kristina Pleško (A. Stepinac) 28.14 m, 2. Valentina Bilić (Knin) 27.75 m, 3. Lucija Miletić (Zadar) 22.45 m.
Vortex (2000.): 1. Mirta Ulišić (ASK Split) 35.17 m, 2. Karmen Perković (ASK Split) 31.78 m, 3. Adriana Jović (Olympionik) 29.74 m.
Vortex (2001.): 1. Ana Marinović (Zadar) 20.57 m, 2. Antea Batur (Benkovac) 18.80 m, 3. Andrea Antunović (Dubrovnik) 18.67 m.
60 m (1999.): 1. Ela Milošević (ASK Split) 8.39, 2. Tina Meštrović (Zadar) 8.42, 3. Antea Burilović (ASK Split) 8.45.
60 m (2000.): 1. Josipa Dragičević (Imotski) 8.78, 2. Lea Gabrilo (Hajduk) 9.23, 3. Karmen Perković (ASK Split) 9.51.
60 m (2001.): 1. Veronika Mušura (ASK Split) 9.06, 2. Lea Bilić (ASK Split) 9.26, 3. Filomena Prlac (Hajduk) 9.29.
60 m (2002. i mlađe): 1. Anja Ramić (Hajduk) 9.87, 2. Paula Bačić (Benkovac) 10.18, 3. Paola Sorić (Zadar) 10.20.
100 m (2000.): 1. Andrijana Jović (Olympionik) 14.90, 2. Mirta Kulušić (ASK Split) 15.16, Lea Gabrilo (Hajduk) 15.22.
100 m (2001.): 1. Filomena Prlac (Hajduk) 15.28, 2. Veronika Mušura (ASK Split) 15.44, 3. Lea Bilić (ASK Split) 15.45.
150 m: 1. Ela Milošević (ASK Split) 20.84, 2. Lea Burilović (ASK Split) 21.06, 3. Antonija Vukušić (ASK Split) 22.37.
Skok u dalj (1999.): 1. Tina Meštrović (Zadar) 4.69 m, 2. Ivana Karačić (Dubrovnik) 4.39 m, 3. Martina Mandić (Benkovac) 4.20 m.
Skok u dalj (2000.): 1. Josipa Dragičević (Imotski) 4.08 m, 2. Anđela Karačić (Dubrovnik) 3.55 m, 3. Petra Vrkić (Zadar) 3.40 m.
Skok u dalj (2001.): 1. Marina Mišura (Benkovac) 3.59 m, 2. Stela Troskot (Zadar) 3.48 m, 3. Antonela Beram (Zadar) 3.08 m.
4×60 m (1999/00.): 1. ASK Split 36.44, 1. Hajduk Split 38.31, 3. ASK Split III 39.25.
4×60 m (2001/02.): 1. ASK Split II 39.84, 2. Benkovac 41.00, 3. Hajduk Split 41.25.
USPJEŠNI ZADARSKI VETERANI
ŠC Višnjik je protekli vikend ugostio najbolje hrvatske atletske veterane. Pobjede su odnijeli Vinko Grgić iz KAV Zadar u utrci na 100 metara, u kugli je slavio Stanko Marić iz Mostara. Koplje je pripalo domaćem natjecatelju Mati Buliću, a disk Stanku Mariću. Na 800 metara je najbrži bio Renato Jeronić iz splitskog Marjana, dok je u skoku u dalj najuspješniji bio Vladimir Junger iz zagrebačkog Veterana.
Štafeta 4×100 metara je pripala Zadranima (Jurjević, Bulić, Dukić, Grgić), a u brzom hodanju je najbrže prošetao stazom Berislav Devčić iz Veterana.
najnovije
najčitanije
Županija
velika stvar
Analizator CRP sada dostupan i u ordinaciji opće medicine u Kalima
Zadar
USUSRET SEZONI
Zdravstveni sustav Zadarske županije priprema se za dolazak gostiju. Radit će šest turističkih ambulanti
Hrvatska
ANTIHDZ
NOVA IDEJA OPORBE Vlada koja bi osigurala poštenije izbore pa se raspustila!
Rukomet
2.HRL-Jug
Trener biogradskih rukometaša: ‘Sami smo si krivi što se ne borimo za naslov’
Nogomet
MOHAMMED ALIYU OKECHUKWU
Nigerijac s biogradskom adresom: ‘Ako igraš u Hrvatskoj, moraš govoriti hrvatski’
Zadar
TUŽNA VIJEST
Preminuo bivši profesionalni košarkaš i trener Denis Skitarelić
Zadar
LIJEPA PRIČA
KONAC DJELO KRASI Zadranka Matea Ljubanović u Norveškoj ispisuje uspješnu poduzetničku priču
Zadar
HEP JAVLJA
INFORMIRAJTE SE! Brojne ulice u Zadru sutra ostaju bez električne energije
Županija
PODRŠKA S JUGA
DOMINACIJA HDZ-a Evo kako su glasali gradovi Zadarske županije
Hrvatska
DRŽAVNO IZBORNO POVJERENSTVO