Modrić asistent za pobjedu Reala nad Barcelonom

Autor: Hina (H)

01.03.2013. 23:00

U velikom derbiju 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva madridski Real je na svom Santiago Bernabeu svladao Barcelonu sa 2-1 (1-1) i tako smanjio zaostatak na ljestvici na 13 bodova, a jedan od najzaslzužnijih za pobjedu “kraljevskog” kluba bio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je asistirao Sergiju Ramosu za pobjednički gol u 82. minuti.
Modrić je odlično izveo korner, a Ramos je udarcem glavom s vrha peterca zatresao mrežu nemoćnog Victora Valdesa. Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real, te je izvodio sve prekide, a prije Ramosova pogotka njegove dobre ubačaje nisu iskoristili Morata koji je u 38. minuti pogodio vanjski dio mreže, te Cristiano Ronaldo koji je u 78. minuti udarcem glavom zatresao gredu.
Inače, Real je poveo već u 6. minuti golom Karima Benzeme, a na 1-1 izjednačio je Lionel Messi u 18. minuti. Messiju je to bio 18. gol u “el clasicu”, te se tako izjednačio s velikim sunarodnjakom Alfredom Di Stefanom na vrhu ljestvice najboljih strijelaca u dvobojima Reala i Barcelone svih vremena. Di Stefano je psotigao 18 golova u 30 “clasica” igrajući u dresu Reala od 1953. do 1964. godine, dok je Messi do 18 pogodaka stigao u 25 nastupa za Barcelonu.
Real je i dalje treći na ljestvici sa 55 bodova, jedan više i utakmicu manje ima drugi Atletico, dok je Barcelona na vrhu sa 68 bodova.