Puntamičani bolji od Himika

01.09.2010. 22:00

Borik-Puntamika uspješno je apsolvirala i treću prepreku u pripremnom periodu, ukrajinskog prvoligaša Himika kojeg vodi šibenski strateg Zoran Kalpić
Puntamičani su startali petorkom: Dević, Mikulić, Jurjević, Troskot i Ivanov kojoj je trebalo četiri minute za prvo odvajanje (11:5). Ukrajinci ne uspijevaju pronaći pravi odgovor na agresivnu obranu zelenih, a u napadu su odlično razigravali Dević i Mikulić. Upravo njih dvojica uz uvijek spretnog Ivanova su donijeli veliku prednost od 21:8 pred kraj prve dionice.
Početak druge četvrtine također je bio u znaku domaćina, jer su i prve alternacije trenera Plantaka odmah pokazale svoju vrijednost. Škifić je odlično reagirao u obrambenom dijelu dok je Marić u dva navrata zaradio koš i dodatno te nakon koša Ivanova je na semaforu svijetlilo 29:15 za Puntamičane. Ipak do poluvremena Ukrajinci ponajviše presingom dolaze do malo zraka, a i šut im se naglo popravlja.
Najveći problem predstavljao je izuzetno motivirani bivši Splitovac, Millage, koji je razbudio svoje suigrače. Produkt svega toga bio je odlazak Ukrajinaca na odmor s tek pola koša zaostatka (45:44). Nastavak je ponudio drugačiju sliku, proradile su obrane na obje strane, no Ukrajinci su na krilima Bizace došli u jednom trenutku do sedam poena prednosti, ali u posljednju dionicu se ušlo s pet viška na gostujucoj strani (58:63).
Nakon tri minute u zadnjoj četvrtini zeleni dolaze ponovno do vodstva nakon pet poena u nizu Ivanova (67:65). Mrkić i Dević zabijaju za odlazak na plus četiri, a Ivanov u suradnji s raspoloženim asistentom Devićem postiže šest poena u nizu za 79:70, četiri minute prije kraja. Neizvjesnost vraća Kolcenko s tricom za minus četiri (79:75), a posljednju minutu se ušlo s minimalnom prednošću (81:80). Jurjević stavlja tricu 43 sekunde do kraja , a uzvraćaju gosti istom mjerom. Dević s dva bacanja postavlja na 86:83, a Ukrajinci nisu uspjeli u posljednjem napadu ugroziti pobjedu zelenih.

BORIK-PUNTAMIKA – HIMIK 86:84

(21:10, 24:34, 13:19, 28:21)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 30. Suci: Čanković i Čikić.
BORIK-PUNTAMIKA: Škifić 5, Mrkić 2, Mikulić 10, Čakarun, Pavić, Marić 11, Dević 19, Marin, Troskot 2, Jurjević 6, Grabovac, Krešan, Ivanov 31. Trener: Neven Plantak.
HIMIK: Zavadsky, Pustovyy 2, Kolcenko 19, Popov 8, Prokopenko 16, Drezga, Kalinicenko 12, Millage 6, Bizaca 17, Tihonov, Osnach 4, Potter. Trener: Zoran Kalpić.