Srijeda, 1. svibnja 2024

18 C°

Filipu Šestanu nagrada za najviše poena

02.01.2013. 23:00

Hrvatski mlađe juniorski (1995.) reprezentativci osvojili su brončanu medalju na odbojkaškom MEVZA turniru u Mariboru (Slovenija) gdje se svaka utakmica igrala na tri seta. Hrvatska je sa 3:0 pobijedila Mađarsku, sa 2:1 naši su igrači bili bolji od Izraela i Češke, a izgubili su sa 0:3 od Slovenije i Slovačke. Očekivano, najbolji su bili domaćini Slovenci, koji su posljednjeg dana natjecanja pobijedili našu momčad 3:0 (25:19, 25:21, 25:16). Zadranin Filip Šestan, inače kapetan reprezentacije, dobio je nagradu kao igrač koji je napravio najviše poena, a uz Šestana iz kluba s Višnjika u reprezentaciji je bio i Mateo Kvartuč. Nikola Ščerbakov iz hrvatske reprezentacije izabran u idealnu šestorku turnira.
Hrvatske juniorke (1996.) su se morale zadovoljiti četvrtim mjestom. U borbi za brončano odličje izgubile su od Austrijanki 3:0 (25:17, 25:23, 25:16). Prvo mjesto osvojila je Češka.
Obje selekcije već su otputovale na kvalifikacije turnire za Europsko prvenstvo. Juniori će u mađarskom Kecskemetu put prema EP-u početi utakmicom protiv domaćina. U skupini su još Grčka, Belgija, Finska i Danske.