Martinović odličan u Zagrebu

Autor: Ante Vidović

03.01.2013. 23:00

Velemajstor i član ŠK Casper Saša Martinović osvojio je odlično četvrto mjesto na najjačem hrvatskom brzopoteznom turniru 50. Memorijal prvog hrvatskog velemajstora Mije Udovčića koji je održan u Zagrebu. Nakon dvadeset i devet iscrpljujućih kola Martinović je osvojio 18,5 bodova. Pobjednik turnira Zoran Jovanić osvojio je 21 bod.
Saša je u Zagrebu iza sebe ostavio niz renomiranih imena poput velemajstora Zdenka Kožula, Hrvoja Stevića, Mladena Palca i drugih. Odličnom igrom pokazao je da se nalazi u vrhunskoj formi što obećava dobar plasman na zatvorenom Prvenstvu Hrvatske. Martinović je pravo nastupa na Prvenstvu izborio na domaćem terenu, ovogodišnjem zadarskom openu. Još uvijek se ne zna gdje će se igrati Prvenstvo Hrvatske koje je najjači hrvatski turnir. Po nekim najavama moglo bi se igrati u Zadru. Ideja se pojavila nakon što je predsjednik Hrvatskog šahovskog saveza Josip Leko posjetio zadarski turnir i bio oduševljen organizacijom i uvjetima koji vladaju.