Tako blizu, a tako daleko od bodova

VATERPOLO
Trener Zadrana Jovančević priželjkivao je „obračun“ u posljednjoj četvrtini. To se i dogodilo, ali je njegova momčad morala stizati loš ulaz Zadrana u utakmicu

VALJEVO GORENJE 17

ZADAR 1952 15

(7:4, 4:5, 4:3, 2:3)

VALJEVO – Plivalište SRC Petnica, gledatelja 200, Suci: Goljanin i Kiš.

VALJEVO GORENJE: Brakočević (obrane 5/20), Dukić, Stanić 2, Marković 2, Radulović 4, Rackov 8, Matović, Gligorijević, Popović, Bosić 1, Đorđević, Filipović, Spasojević, Mirković, trener: Jovan Serafimović

ZADAR 1952: Brzica (obrane 7/24), Jakupović, Stanić, Knežević 2, Čačić, Jovančević 3, Vučković, Šunde 1, Magaš 1, Anđelić 2, Zelić, Jurišić 1, Zdrilić, Vrbnjak 6, trener Goran Jovančević.

Igrač više: Valjevo Gorenje 8/11 (72%) Zadar 1952 10/12 (83%)

Šut ukupno: Valjevo Gorenje 17/31 (54,8%), Zadar 1952 15/24 (62,5%)

Zadrani su već u 15 sekundi prve četvrtine primili zgoditak. No nakon početnog vodstva Valjeva od 3:1 Vrbnjak je iz kontre doveo Zadra do 4:3. Do kraja utakmice igra je imala isti tijek. Svaki put kad bi Zadar 1952 nagovijestio rezultatski priključak, Valjevo bi „skočilo“ na tri razlike. Kad je početkom treće četvrtine Toni Knežević udarcem iz igre smanjio na samo 11:10, Valjevčani su samo ubacili u veću brzinu i u dvije minute igre i već je na semaforu bilo 15:11. Ipak, raspoloženi Ivan Vrbnjak, realizirajući igrača više, doveo je do kraja trećine ponovno utakmicu na tri gola razlike, 15:12. Pogodcima Marina Jovančevića, Zadar u zadnjoj četvrtini ponovno dolazi na gol razlike, ali Rackov, koji je utakmicu priveo s čak 8 golova, ponovno vraća prednost „špahera“ na 17:15. Iako je trener Zadra 1952 Gorana Jovančević tek priželjkivao rezultatski priključak i „obračun“ u posljednjoj četvrtini, to se zaista i dogodilo. No ključan je bio vrlo loš start kojeg Zadrani, sve do kraja utakmice do kraja utakmice, nisu mogli poništiti. Najbolji kod Zadrana bio je Ivan Vrbnjak sa 6 golova i ukupnom realizacijom 100 posto.