Zadranima šest titula prvaka Hrvatske u boksu

03.04.2017. 22:00

Zlato su osvojili Frane Šare i Josip Rakić iz Sv. Krševana, Luka Matijević i Vice Radonić (Diabolik) te Petar Krešimir Knežević (Rebel) i Jure Bratović (Zlatna rukavica)

Zadar je prošli vikend bio domaćin pojedinačnog Prvenstva u boksu za mlađe kadete, kadete i juniore. U dvorani ŠC Višnjik prodefiliralo je oko 170 boksača iz 39 hrvatskih klubova. Od zadarskih klubova na prvenstvu su sudjelovali boksači iz Rebela, koji je bio i domaćin natjecanja, potom Diabolika, Zadra, Sv. Krševana i Banditsa. Zadrani su osvojili ukupno šest titula prvaka, tri druga i jedno treće mjesto. Dva prvaka Hrvatske dolaze iz Sv. Krševana, Frane Šare (-41 kg) i Josip Rakić (-47 kg), koji su nastupili u mlađim kadetima. Dva zlata pripala su i mlađim kadetima Diabolika. Luka Matijević (Diabolik), upisao je tri pobjede u kategoriji -38 kg te je proglašen i najboljim boksačem turnira dok je u -50 kg kategoriji zlatni bio Vice Radonić. Kod kadeta (-54 kg) zlato za Rebel osvojio je Petar Krešimir Knežević, a Jure Bratović (-52 kg) za Zlatnu rukavicu.Najuspješniji klub sa četiri prvaka Hrvatske je Nokaut iz Zagreba. Iznenađenje je juniorska pobjeda prekidom u prvoj rundi Duje Ivasa (Nokaut) protiv prošlogodišnjeg petog s EP-a za kadete Klaudija Vukovca. Izdvojit ćemo i šestu titulu prvaka Hrvatske i brončanog europskog juniora Gabrijela Veočića (Brod) koji je u prvoj rundi pobijedio prekidom Franu Dugopoljca (Marjan) te je ujedno proglašen i za najboljeg juniora prvenstva. Najboljim kadetom proglašen je lanjski europski kadetski prvak Matej Hlača (Nokaut).Uz medalje za najbolje, predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza Bono Bošnjak i predstavnik organizatora Pero Knežević, podijelili su i plakete najzaslužnijima, a među ostalim i zadarskom treneru i inovatoru Denisu Gregovu koji je unaprijedio boksački fokuser.