Marceli Marić izmakla medalja na 3 m

03.07.2011. 22:00

Marcela Marić završila je nastup na Europskom juniorskom prvenstvu u skokovima u vodu. U finalu daske 3 m Zadranka je osvojila četvrto mjesto u konkurenciji mlađih juniorki i tako još jednim odličnim rezultatom zaokružila dojmljiv nastup u Beogradu. Marić je do bronce zaostala manje od dva boda.
– Do zadnjeg skoka Marcela je bila druga sa samo dva boda zaostatka i lako je mogla i do zlatne medalje. Međutim, trema ju je koštala pada na četvrto mjesto. Žao mi je jer je po svemu trebala biti najmanje među tri. Ovo je za nju velika sportska škola – izjavio je Marko Sutlović, Marcelin trener.
U petak je Marić osvojila broncu na 1 m i tako Hrvatskoj donijela prvu medalju u povijesti ovog sporta. Na tornju je bila deveta, a u sinkro skokovima sa Majom Borić sedma. Zahvaljujući Marceli Hrvatska se našla među osam zemalja koje su na EP-u osvojile medalju.
U jučerašnjim kvalifikacijama Marić je bila šesta (334.60) što će reći da je u finalu popravila plasman za dva mjesta. Najbolje rezultate kvalifikacija imale su Talijanka Laura Bilotta (356.40) i Grace Reid iz Velike Britanije (353.30).
Finale, 3 m: 1. Elena Chernykh (Rusija) 378.40, 2. Grace Reid  (Velika Britanija) 368.00, 3. Laura Bilotta (Italija) 356.30, 4. Marcela Marić (Hrvatska) 354.85, 5. Friederike Freyer (Njemačka) 351.55, 6. Irina Tonnikova (Rusija) 337.30, 7. Diana Shelestyk (Ukrajina) 335.15, 8. Aiena Khamuikina (Bjelorusija) 333.25, 9. Ann Krasnoshlyk (Ukrajina) 325.85, 10. Helen Trumpf  (Njemačka) 317.55, 11. Ginevra Monachesi (Italija) 302.00, 12. Vasiliki Reka (Grčka) 260.05.