Katja Čizmin pet, Leo Bavdek četiri medalje

Autor: Viktor Bogut

03.07.2013. 22:00

Plivači Zadra osvojili su 16 odličja. Pet je pripalo članovima Jadere

Split je ugostio regionalno Prvenstvo Hrvatske u kategorijama kadeta, mlađih juniora, juniora i seniora. Prvo natjecanje bila je i odlična proba za Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Zagrebu za 20-ak dana. Čak 46 plivača Zadra natjecao se u Splitu. Članovi Zadra su nastupali u 11 disciplina, tražeći rezultate koji bi ih odveli na Prvenstvo Hrvatske. Ukupno 16 odličja u Splitu za Zadar osvojili su: Laura Čizmin, Tea Kadić, Katja Čizmin, Filip Petani, Borna Artić, Bruno Torbarina, Luka Smrkinić te muška kadetska štafeta F. Petani, B. Artić, M. Kulaš i B. Torbarina.
Kod plivačica, mlađa juniorka Katja Čizmin izborila se za pet pojedinačnih odličja. Prva je bila u konkurenciji mlađih juniori na 200 m prsno (2:49.51), druga u istoj disciplini u juniorskoj i općoj konkurenciji. Druga je bila i u konkurenciji mlađih juniorki na 200 mješovito (1:04.40) i 400 m mješovito (5.41.09). Laura Čizmin zauzela je juniorsko prvo mjesto na 50 m prsno i s 35.65 ostvarila je najveći broj bodova (584). Istim rezultatom bila je druga u općoj konkurenciji. Mlađa juniorka Lucija Dukić isplivala je normu za PH na 200 m delfin (2:55.37). Kod plivača od članova Zadra najbolji je bio Filip Petani koji je uzeo pet odličja, tri individualna i dva štafetna. Drugi je bio u kadetskoj konkurenciji na 400 m mješovito (5.20.62), treći na 100 m leđno (1:07.24) i na 200 m mješovito (2:27.9). Od kadeta sjajan nastup je imao Borna Artić na 200 m prsno. Bio je prvi s 2:44.29. Drugo mjesto osvojio je Bruno Torbarina s 2:52.56. Kadetska štafeta u sastavu F. Petani, B. Artić, M. Kulaš i B. Torbarina bila je srebrna na 4×100 m mješovito (4:34.56) i brončana na 4x 200 m slobodno (9:03.74).
Najbolje rezultate za Jaderu postigao je Leo Bavdek (1999.) koji je u svojoj kategoriji kadeta od šest isplivanih disciplina osvojio četiri medalje (dva zlata i dva srebra) i dvije titule regionalnog prvaka i to u najdužoj disciplini prvog kruga prvenstva, na 800 m slobodno te na 400 m mješovito. U kategoriji mlađih juniora na 400 m mješovito zauzeo je treće mjesto. Uz sve nabrojeno isplivao je i A norme za nastup na ljetnom Prvenstvu Hrvatske u svim disciplinama.
Na postolje se penjala i Petra Rudić (2001.) koja u kategoriji kadeta do trećeg mjesta doplivala na 50 m slobodno (30.82). Uz osvojenu broncu Petra je isplivala A kadetske norme na 100 m slobodno, 200 m mješovito i 400 m mješovito, dok je B normu ostvarila na 100 m leđno. Mlađi junior Lucijan Krpina (1998.) osvojio je treće mjesto na 200 m (2:34.88), a B norme su ispunili i Ante Nižić, Nikita Baraba (oboje je na 100 m leđno) i Barbara Ćustić (200 m prsno).