Đakovo u zadarskoj školi

03.10.2009. 22:00

Nakon uvjerljive predstave u Prelogu rukometaši Zadar – Slada u subotu su pobjedom u Đakovu uspješno odradili drugo uzastopno gostovanje. Poslije opreznog otvaranja susreta, Zadar polako gradi prednost koju ne ispušta do samog kraja i konačnih 29:36. Unatoč nepovoljnom rasporedu odigravanja utakmica, rutinski osvojena dva vrijedna boda zadržala su Zadar na trećem mjestu ljestvice i pokazala da se rukometaši iz Mocira čvrsto drže zadanog kolosijeka – lova na sam vrh gdje su zasad neprikosnoveni Crikvenica i Županja.
Početak utakmice protekao je u odmjeravanju snaga, odnosno u izjednačenoj igri, a do prve važnije prednosti Zadrani dolaze u 15. minuti kada stvaraju zalihu od tri gola(7:10). Opet na krilima Ninčevića, ali i Humbolta, Palekini igrači postupno stvaraju prednost koja će do poluvremena iznositi plus osam (13:21). Uz dobru 3-2-1 obranu i nekoliko lakih golova iz kontri, vratari Balent i Cota također su zaslužni za miran odlazak na odmor.
Nakon nešto manje koncentriranog početka drugog dijela (Bašić dobiva crveni karton u 34. minuti), semafor je pokazivao 17:22 za Zadar Slad, no pokazalo se kasnije, to je bila i najveća prijetnja Đakova, mlade i opasne momčadi iz čije će dvorane rijetki odlaziti s bodovima. Zadar mirno privodi utakmicu kraju te sada s dva povezana i uspješno apsolvirana gostovanja u derbiju petog kola u Mocirama dočekuje Županju.
Sve bolji na desnom krilu Šime Humbolt osvrnuo se na susrete s Prelogom i Đakovom.
– Svaka gostujuća utakmica bez obzira na protivnika nije laka. Đakovo je vrlo dobra momčad, ali bez većih šansi protiv raspoloženog Zadra. Iako na vrhu ljestvice, u sljedećem kolu Županja ne treba računati na bodove u Mocirama. Mislim da su, uz nas, pravi favoriti za vrh Crikvenica i Arena – zaključio je Humbolt dodavši:
– Dobro se osjećam na desnom krilu. Iz utakmice u utakmicu moja forma raste, što me veseli.

ĐAKOVO – ZADAR SLAD 29:36

ĐAKOVO – Sportsko nastavna dvorana Đakovo. Gledatelja: 150. Suci: Stjepanec (Turčin), Jertić (Varaždin).
ĐAKOVO: Rehner, A. Duvnjak 2, Grberić 2, Lovrić 6, I. Lubar 6, P. Duvnjak 3 (2), Jozipović 1 (1), Bošnjak 3 (1), Punda 1, Pahanić 1, Tominac, Šutalo 3, Garulić, D. Lubar 1. Trener: Željko Perić.
ZADAR SLAD: Balent (11), Cota (7), Svorcina (2), Vučković 1, Jerak 1, Buovac 6, Čirjak, Ninčević 12 (4), Merhar, Peša 1, Brkljača 4, Humbolt 7, Markić 1, Bašić 3. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Đakovo 4 (6); Zadar Slad 4 (4).
Isključenja: Đakovo 6 minuta, Zadar Slad 12 minuta.

DUKAT PRVA LIGA

Rezultati 4. kola: Đakovo – Zadar Slad 29:36, Županja – Prelog 34:29, Kaštela Adriachem – Umag 41:25, Solin – Gorica 26:30, Crikvenica – Slatina 43:25, Ivančica – Arena Jadrograd 43:30, Trilj – Senj 15:24.
Poredak: Crikvenica i Županja 8, Zadar Slad, Ivančica, Senj i Gorica 6, Kaštela i Arena J. 4, Đakovo 3, Prelog i Slatina 2, Trilj 1, Solin i Umag 0.
U 5. kolu (10./11. listpada) igraju: Zadar Slad – Županja, Senj – Đakovo, Arena J. – Trilj, Slatina – Ivančica, Gorica – Crikvenica, Umag – Solin, Prelog – Kaštela Ad.