U 90. minuti "srušili" Jadranovu Luku Ploče

Zadar na Stanovima slavio protiv Jadrana LP
Junak momčadi sa Stanova bio je Ivan Šimurina koji je golom u 90. minuti na koljena položio Pločane. Zadar je na poluvremenu vodio 1:0 zgoditkom Josipa Anića iz 34. minute, ali je u 76. Zdenko Jurčević poravnao na 1:1
Vedran SITNICA
SRETNO I SPRETNO - Zadrani su protiv Pločana u posljednjim minutama došli do tri boda

U 11. kolu Treće HNL jug Zadar je na Stanovima teškom mukom došao do tri boda protiv vrlo dobre momčadi Jadrana iz Ploča. Junak momčadi sa Stanova bio je Ivan Šimurina koji je golom u 90. minuti na koljena položio Pločane. Zadar je na poluvremenu vodio 1:0 zgoditkom Josipa Anića iz 34. minute, ali je u 76. Zdenko Jurčević poravnao na 1:1. Na sreću momčadi Lea Burčula u posjednjoj minuti susreta fantastična akcija Kristijana Jurića, odličan centaršut i glava Šimurine donijeli su Zadranima vrijedna tri boda.

Prvi udarac prema vratima uputili su Zadrani u 9. minuti. Anić je okušao udarac sa 17 metara, preslabo za gostujućeg vratara Brunu Šutala. Uzvraćaju gosti iz Ploča tri minute kasnije, Primorac je tukao s 20-ak metara, nebu pod oblake. Igrala se 17. minuta kada je Zadar stvorio, do tada, najbolju prigodu na utakmici. Jurić je izveo korner s desne strane, a natrčali Jerbić s ruba peterca nogom tukao malo iznad gola. U 31. minuti Torbarina je s lijeve strane ubacio vrlo upotrebljivu loptu na drugu vratnicu gdje se neometan nalazio Jurić. Nažalost, njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan. Minutu kasnije i Tokić je oprobao svoj udarac s 25 metara, nedovoljno precizno da iznenadi Šutala. U 34. minuti Zadar je poveo. Jurić je uposlio Tokića koji centrira s desne strane, a Anić glavom pogađa lijevi nebranjeni dio gostujuće mreže – 1:0. Jurić je iz slobodnog udarca u 37. minuti s oko 25 metara dobro gađao, ali vratar Šutalo bio je spreman. U 42. minuti Pločani su imali najbolju prigodu u prvom poluvremenu. Mihovil Šutalo je izašao oči u oči s Karlom Jurjevićem, ali njegov vrlo dobar udarac sa 7-8 metara fantastičnom intervencijom skida Zadrov vratar. S minimalnim vodstvom Zadra otišlo se na odmor.

Igrala se 54. minuta kada je Jadran prvi zaprijetio u nastavku utakmice. Ante Sršen je opalio iskosa s ruba šesnaesterca, lopta je fijuknula iznad Zadrovih vratiju. U 62. minuti domaćin je imao veliku priliku za podebljanje vodstva. Župan je na lijevom boku uposlio Pranića koji na drugoj vratnici pronalazi Tokića. Nažalost njegov udarac glavom nije bio precizan. Odmah nakon toga trener Leo Burčul odlučuje se za prvu izmjenu, umjesto Tokića na travnjak šalje Ivana Šimurinu, a u 69. Anića mijenja Verunica. U 72. minuti Primorac tuče s 20 metara, lopta odlazi nebu pod oblake. U 76. minuti Jadran je izjednačio. Jedan po jedan ispadali su iz igre Zadrovi obrambeni igrači, Sršen je pronašao Jurčevića samog kao duha koji s desetak metara pogađa Jurjevićevu mrežu – 1:1. U 81. minuti Župan je opalio s 30-ak metara, Šutalo krajnjim naporom spriječava novo vodstvo Zadrana. Minutu kasnije i Verunica je uputio odličan udarac s desetak metara iskosa, Šutalo je ponovno na mjestu. U 84. minuti sporna situacija, netko od igrača Jadrana igrao je rukom u svom šesnaestercu, ali sudac Terzić ostao je nijem. Igrala se 86. minuta kada je Župan opalio s 25 metara, a Jurić malo zakasnio na odbijenu loptu. A onda u 90. minuti Zadar stiže do pobjedničkog gola. Jurić je obavio veliki posao na desnoj strani ušao u šesnaesterac gostiju, a onda centrirao za Šimurinu koji glavom buši jučer vrlo dobrog Šutala – 2:1. Sretna i spretna pobjeda momčadi sa Stanova.

ZADAR 2

JADRAN LP 1

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: Sudac: Ante Terzić (Podstrana). Pomoćnici: Mario Soldić (Hrvace) i Matej Pavić (Split). Strijelci: 1:0 Anić (34'), 1:1 Jurčević (76'), 2:1 Šimurina (90'). Žuti kartoni: Tokić, Župan (Zadar), Primorac (Jadran LP). Crveni: -

ZADAR: K. Jurjević, Pranić, Jerbić, Sarić, Tokić (od 62' Šimurina), J. Jurjević, Župan, Torbarina )od 79' Colić), Anić (od 69' Verunica), Jurić, Rončević. Trener: Leo Burčul

JADRAN LP: B. Šutalo, Turudić, A. Sršen, Krstičević, Kalfić (od 64' M. Musulin), Primorac, A. Musulin (od 71' Majstorović), M. Musulin, M. Sršen, Jurčević, M. Šutalo. Trener: Goran Proleta