7 C°

Promašili prvu gostujuću pobjedu

03.12.2011. 23:00

Košarkaši Sonik-Puntamike ostali su kratki za samo jedan poen od uspjeha na gostovanju kod VROS Darde. Da je bilo malo više sreće i spretnosti u završnici mogli su Puntamičani kući pjevajući, jer su gledali u leđa Dardi više od tri četvrtine utakmice, a priliku u samoj završnici kad su čak prešli u vodstvo i imali posljednji napad za pobjedu, nisu uspjeli iskoristiti.
Od početka je domaćin nametnuo svoj stil igre koji se bazirao na spuštanju lopti na snažnog centra Perajicu. Poenima Meznarića i Budimira domaćin nakon pet minuta prve dionice ima 14:4. Jurjević je tricom smanjio na 14:7, a sedam zaostatka zelenima je ostalo stizati i početkom druge četvrtine (20:13). Dražović i Šarlija smanjuju na 22:17, ali brzo uzvraćaju na drugoj strani Mileković i Pandurić za 26:17. Taj pad Puntamičana zaustavlja tricom mladi Grabovac (26:20). Šut je htio Puntamičane u tim trenucima, jer je vrlo brzo i Jurjević stavio tricu (28:23). Ipak u obrani se nije imalo lijeka za Perajicu i Bičvića preko kojih Darda odlazi na plus 9 (34:25). Sama završnica poluvremena pripala je Plantakovim igračima koji su preko Čakaruna i nove trice Grabovca smanjili na samo četiri minusa (36:32). Pokvario je tu seriju zelenih Bičvić u posljednjim sekundama za šest prednosti domaćina (38:32).
Otvaranje treće dionice košarkaši Darde su iskoristili za ponovni odlazak na dvoznamenkastu prednost, Jugo je postavio na 46:36, a malo kasnije i Kordić na plus 12 (50:38). Kao što je u drugoj četvrtini Grabovac, tako je spasitelj Puntamičana tada bio Ramljak koji je tricom vratio nadu (52:41). Uslijedilo je jedno plodno razdoblje Šarlije koji je sa šest poena u nizu zabrinuo gostujućeg trenera, no anulirao su to brzo Jugo tricom i Mileković dvicom tako da je i dalje stajalo na semaforu visokih 10 viška za domaćina (58:48). No samo minuta i pol na kraju treće dionice bila je potrebna Jurjeviću, Mariću i Čakarunu da za ulazak u posljednju dionicu smanje na samo tri razlike (58:55). Posljednju četvrtinu otvorio je Perajica sa četiri poena u nizu, no i šut je zelenima konačno krenuo što je vješto koristio Jurjević trećom tricom u utakmici (62:58). Pandurićevim poenima Darda se vraća na šest plusa (64:58), ali ponovno na scenu stupaju Marić koji ubacuje dvicu te raspoloženi Jurjević koji ubacuje četvrtu tricu za primicanje na samo poen minusa (64:63), pet minuta prije kraja. Veliko veselje nakon uspješne obrane za Puntamičane donosi Grabovac tricom za prvo vodstvo u utakmici (64:66).  Izjednačio je brzo Ridl (66:66). Vraća zelene u vodstvo Ramljak (68:66), no opet je najiskusniji na terenu, Zvonimir Ridl, poravnao sa linije za bacanja (68:68). Taj rezultat stajao je jako dugo u na semaforu u posljednje dvije minute. Obje momčadi nisu nikako mogle pronaći put do mrežice, a pomogao je zelenima i Perajica koji promašuje oba bacanja. Međutim, Marić nije precizan za dva u sljedećem napadu Puntamičana, a Perajica uspijeva nakon prekršaja Šarlije pogoditi jedno bacanje što se pokazalo odlučujućim poenom u utakmici (69:68). Priliku za pobjedu promašio je u sljedećem napadu Jurjević što je značilo da bodovi ostaju domaćim košarkašima.

ŠIRA KLUPA DOMAĆINA

Od pojedinačnih učinaka treba svakako izdvojiti 17 poena, 5 skokova i 6 asistencija Marina Šarlije. On je bio prvo ime Puntamičana u Dardi. Pored njega vrlo korisnu partiju odigrali su Ramljak sa 5 poena, ali i 10 skokova te Marić sa 9 poena, 5 skokova, 4 asista i 2 ukradene lopte. Marino Jurjević ubacio je 16 poena ( šut 6-13) i skupio 4 skoka, dok se iskazao i Grabovac sa 13 poena (šut 5-10). Izostali su uobičajeno dobri učinci Čakaruna koji je ubacio šest, te Pešuta i Banića koji su završili bez postignutog poena. Kod domaćina dominirao je Perajica sa 17 poena, a prevagu pobjedniku je donijela širina Dardine klupe što svjedoči podatak o čak 10 njihovih igrača koji su se upisali u strijelce.

VROS DARDA – SONIK-PUNTAMIKA 69:68

(20:13, 18:16, 20:26, 11:13)
DARDA – Školska dvorana. Gledatelja: 600. Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Dražen Štrok (Varaždin) i Danijel Perčić (Čakovec).
VROS DARDA: Kordić 4, Meznarić 5 (3-4), Ridl 6 (4-4), Budimir 2, Mileković 12 (2-3), Bičvić 4, Perajica 17 (3-6), Mandić 2, Kujundžić, Ćutuk, Jugo 11, Pandurić 6.
SONIK-PUNTAMIKA: Marić 9 (1-1), Grbić, Čakarun 6, Banić, Pešut, Dražović 2, Glavan, Jurjević 16 (3-4), Grabovac 13 (0-2), Ramljak 5, Šarlija 16.
Šut za 2: VROS Darda 24-43 (56%); Sonik-Puntamika 20-34 (59%).
Šut za 3: VROS Darda 3-7 (43%); Sonik-Puntamika 8-26 (31%).
Slobodna bacanja: VROS Darda 12-17 (71%); Sonik-Puntamika 4-7 (57%).
Skokovi: VROS Darda 27 (22+5); Sonik-Puntamika 31 (20+11).