Vratili se s minus 18, pa ostali praznih ruku

04.02.2011. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike nisu uspjeli pobjedom u Dubrovniku potvrditi ulazak u Ligu za prvaka iako su nakon izrazito lošeg prvog poluvremena pred sami kraj utakmice došli u priliku za uzeti dva boda.
Nakon prve četvrtine su Puntamičani mogli biti čak zadovoljni minusom od šest poena (16-10) s obzirom na činjenicu da su uspjeli tek jednom poentirati iz igre. Srećom, često su se nalazili na crti za slobodna bacanja što je uspjelo donekle zamaskirati njihov katastrofalan šut (1-12) u tom razdoblju. Međutim, isti ritam se nastavlja i u drugoj dionici kad se Dubrovčani uspijevaju vrlo brzo odlijepiti na 15 razlike nakon treće trice razigranog Mislava Perića te prve mladoga Soke (29:14). Smanjuje Mikulić u sljedećem napadu tek trećim ubačajem zelenih iz igre u 15. minuti, no Blesić ubacuje novi dalekometni ubačaj za odlazak Dubrovčana na najvećih do tada plus 16 (32:16).
Popela se prednost domaćih pred odlazak na poluvrijeme i na 18 poena (37:19), no srećom uspijevaju Plantakovi igrači, točnije Škifić tricom i Mikulić polaganjem, zaustaviti nalet Dubrovčana (37:24). Ruka se malo smirila, ubacuje i Jurjević tricu, a s druge strane imali su svoje bljeskove Soko i Hajdić te se na odmor otišlo s rezultatom 42:30 koji je unatoč lošoj igri Puntamičana davao neku nadu za približavanje raspoloženom domaćinu. Ta nada je u nastavku postajala iz minute u minutu sve realnija, jer su Plantakovi igrači počeli pokazivati znakove buđenja i želju za povratkom u utakmicu. Mikulić, Škifić i Petani smanjuju za tri minute na 44:38. Tih šest prednosti je stajalo sve do Karačeve trice za 49:40 koja je malo povratila Dubrovčane u život. Uslijedilo je ipak jedno plodno šutersko razdoblje zelenih. Ružić i Petani stavljaju trice za dolazak na tek minus tri (55:52), ali Došen je za posljednjih 10 minuta osigurao pet viška za svoju momčad (57:52). Dobra igra iz treće četvrtine nastavila se i u četvrtoj kad su zahvaljujući Petaniju Puntamičani došli do 57:55, a ubrzo je i Marić svojim košem doveo do izjednačenja (57:57). Ošamućeni Dubrovčani vraćaju na tri plusa preko Vranješa (60:57), no Mikulić s jednim pogođenim bacanjem te Petani tricom u 35. minuti odvode po prvi put u utakmici Borik-Puntamiku u vodstvo (60:61).
Nisu se ipak dugo zadržali u vodstvu, jer uzvraćaju Blesić dvicom i Oštrić tricom za 65:61. Čakarun vraća na dva minusa 65:63, ispravlja Vranješ na 67:63, da bi Ružić vratio na tek dva zaostatka (67:65). I tada je ponovno nastupilo jedno crno razdoblje kod zelenih koje iskorištavaju domaći košarkaši s pet pogođenih bacanja i tri minute prije kraja imaju lijepih sedam viška (72:65). Ubacuju nakon toga tri bacanja i Puntamičani preko Mikulića i Škifića, dok je Vranješ stavio još dva za 74:68. Marić je u posljednjoj minuti donio nadu ubačajem za 75:70.
Došen na drugoj strani promašuje tricu, a Mikulić je precizan za dolazak na tek tri zaostatka (75:72). Ipak Blesić u sljedećem napadu Dubrovčana pronalazi put do koša te je mogućnost pobjede u Gospinom polju za Puntamičane otišla u nepovrat. U porazu su kod Puntamičana najefikasniji bili Mikulić i Petani sa 14 ubačaja dok je kod domaćina prednjačio Perić s 15 poena.

DUBROVNIK – BORIK-PUNTAMIKA 77:72

(16:10, 26:20, 15:22, 20:20)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju.
DUBROVNIK: Habul, Kust, Soko 7, Karač 5 (2-2), Došen 12 (6-7), Oštrić 12 (3-4), Vranješ 11 (7-10), M. Hajdić 2 (0-2), D. Hajdić, Lučić 3 (3-4), Blesić 10 (3-5), Perić 15. Trener: Željko Vreća.
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 14 (4-8), Mrkić 3 (3-3), Marić 6, Čakarun 6 (2-2), Ružić 8 (1-2), Pešut, Petani 14 (4-7), Škifić 9 (2-2), Marin, Troskot, Jurjević 6 (3-4), Šarlija 6 (4-4). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Dubrovnik 16-31 (52%); Borik-Puntamika 17-38 (45%).
Šut za 3: Dubrovnik 7-17 (41%); Borik-Puntamika 5-22 (23%).
Slobodna bacanja: Dubrovnik 24-34 (71%); Borik-Puntamika 23-32 (72%).
Skokovi: Dubrovnik 29 (23+6); Borik-Puntamika 37 (23+14).