JAZINE 74
HERMES ANALITICA 79
(30:17, 20:25, 7:22, 17:15)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 400. Suci: Peić (Slavonski Brod), Tresoglavić (Osijek), Terlević (Kastav).
JAZINE: Mimica 12 (3-3), Ziak 22 (7-11), Kovačević, Anđelić, Bulić, Atelj 2, Uzelac 3, Dražović 12, Vrsaljko 6, Bučaj, Šoša, Mrva 17 (6-6). Trener: Ivica Burić.
HERMES ANALITICA: Škara 4 (2-2), Mandalinić 4 (2-2), Junaković 18 (5-8), Fodor 11 (2-2), Jović, Grafolić 16 (6-8), Mijić 11, Belamarić, Buljević 12 (6-6). Trener: Zvonimir Mravak.
Hermes Analitica sljedeće sezone igrat će u A-1 ligi. Zagrepčani su i u odlučujućoj utakmici 8. kola protiv Jazina potvrdili da su najbolja momčad u ovoj kvalifikacijskoj ligi, a na putu prema višem rangu nije ih zaustavio ni odličan početak Zadrana. Jazine su u utakmicu ušle želeći nadoknaditi minus šest iz prvog dvoboja u kojem je bilo 84:78 za Hermes. I krenulo je odlično za domaćine. Tricom Ivana Mimice u 9. minuti Jazine su povele 21:14 te prvi put dosegle željenih sedam poena razlike. Početkom duge četvrtine bilo je velikih plus 18 (35:17) kada je počeo pad Zadrana. Uigraniji gosti polagano su preuzeli igru u svoje ruke, prednost Jazina se topila da bi gosti u 29. prvi put poveli nakon početnih minuta (57:58). U tom periodu napravili su “analitičari” seriju 15:0, poveli 57:64 i riješili utakmicu. Bezuspješno su se domaćini pokušavali vratiti tricama (šut za tri 6-19), ali Zagrepčani su imali odgovor na sve i zasluženo pobijedili te potvrdili prvo mjesto. Jazine će završiti na drugom mjestu i igrat će dodatne kvalifikacije s pretposljednjom momčadi A-1 lige.