Orkan odnio Polaču

04.06.2016. 22:00
Orkan odnio  Polaču

Momčad iz Dugog Rata jučer je uvjerljivo slavila na Bićini pa je uzvratna utakmica u srijedu 8. lipnja samo formalnost
Ni “potpuna mobilizacija”, koju su u Polači najavili uoči prve kvalifikacijske utakmice s Orkanom za plasman u Treću ligu, nije bila dovoljna za ozbiljniji otpor prvacima Prve lige Splitsko-dalmatinske županije. Imali su domaćini i puno problema s izostancima igrača (Jerko Prtenjača, Benić, Čirjak, od ranije i Niko Peraić), pa su utakmicu počeli sa  svega tri igrača na klupi. S druge strane, Orkan se od prve minute potvrdio kao momčad s “glavom i repom” i već nakon pet minuta bilo je  0:1. Sjajnim udarcem s 18-19 metara Ćorić je lijevom nogom naciljao  gornje lijeve rašlje. I nakon vodstva momčad iz Dugog Rata je dominirala te u 18. minuti povećala vodstvo. Nakon kornera na drugoj vratnici  sam je ostao Bilić koji je glavom pogodio za 0:2. Mogli su gosti na poluvrijeme i s uvjerljivijom prednošću, pa su tako u 36. minuti pogodili  vratnicu.
Pokušala je Polača u drugom poluvremenu izaći iz podređene uloge,  malo su “žuti” i pritisnuli protivnika, ali već u 52. minuti primili su treći  gol. Ubačaj Grbeše Šarić je glavom skrenuo u polačku mrežu. Bio je to  period igre koji je obilježio raspoloženi Šarić koji je u 60. minuti najprije izborio, a potom i realizirao jedanaesterac – 0:4. Polača se potpuno  raspala, a gosti zabili još jedan gol i tako praktično već nakon prve  utakmice postali trećeligaši. Polača je bila potpuno nemoćna, jedino je  kapetan Ante Prtenjača nešto pokušavao prema naprijed, Ćurčija je na  golu spašavao svoju momčad od još težeg poraza, a ostali uglavnom  neprimjetni protiv vrlo kvalitetnog suparnika. Uzvratna utakmica odigrat će se u srijedu 8. lipnja u 17.30 sati u Dugom Ratu. Iako su u sportu čuda uvijek moguća, prema prikazanom jučer u Polači Orkan samo  formalnost dijeli od plasmana u Treću ligu. Polača ostaje u Prvoj županijskoj ligi. Osim ako u Dugom Ratu ne pobijedi sa šest golova razlike,  što je očito nemoguća misija najbolje momčadi Prve lige Zadarske  županije. U drugoj utakmici kvalifikacija DOŠK i GOŠK u Drnišu su  odigrali 0:0.