18 C°

Bokanjac i Kampo u finalu

04.08.2010. 22:00

Tako je na kraju domaća publika ipak došla na svoje, jer je barem jedna momčad s Mornarice ovog ljeta došla do finala u kojem će ih čekati “crni” iz Bokanjca koji su i ove sezone pokazali svu svoju snagu, a ponajviše karakter momčadi
Dvostrukim polufinalnim programom oko 300 gledatelja na krcatoj Mornarici moglo je vidjeti dvije vrlo zanimljive utakmice iz kojih su na kraju uzdignutih ruku s terena izašli košarkaši Bokanjca i Kampo Kaštela. Oni će u subotu na igralištu u Arbanasima odmjeriti snage u završnoj finalnoj utakmici, dok će prije njih za treće mjesto igrati Kalelarga i Sukošan. B
okanjac je imao zadatak na Mornarici obraniti ogromnu zalihu od 36 poena iz prve utakmice. Po prvom poluvremenu činilo se da momci iz Kalelarge imaju snage za taj pothvat, jer u sljedećih 20 minuta utakmice su trebali nadoknaditi još 15 minusa (49:30). Ipak u trećoj četvrtini su Bokanjani uspjeli zadržati koncentraciju u obrani i odolili su naletu domaćina koji je uspio do kraja utakmice doći tek do plusa od 24 poena prednosti (73:49). Kod domaćih prednjačili su Josip Bulić s 23 i Grgurović s 22, dok kod Bokanjana bolji od ostalih su bili Troskot s 21 i Baždarić sa 16 postignutih koševa. Tako su drugu godinu u nizu igrači Mate Kanjera uspjeli stići do finala u kojem će im protivnici biti Kampovci koji su za ulazak u finale trebali ponoviti igru iz Sukošana i Polače.
Utakmica je i otvorena bolje s njihove strane, no Sukošan je držao priključak sve do pred kraj kad su im mladi Kampovci uspjeli napraviti rezultatski odmak. Nezaustavljiv je ponovno bio najnoviji igrač Borik-Puntamike, Mario Pešut, koji je u slavlju Kampovaca ugradio nevjerojatnih 39 poena, a lijepu pomoć imao je u Anđeliću (15p) i Babiću (13p). Kod Sukošanaca standardno odlični su bili Dević s 27 i Dražović s 22 ubačaja. Tako je na kraju domaća publika ipak došla na svoje, jer je barem jedna momčad s Mornarice ovog ljeta došla do finala u kojem će ih čekati “crni” iz Bokanjca koji su i ove sezone pokazali svu svoju snagu, a ponajviše karakter momčadi.

KALELARGA – BOKANJAC 80:59

(28:18, 21:12, 11:14, 20:15)
ZADAR – Igralište na Mornarici. Suci: M. Petani i M. Vulić.
KALELARGA: J. Dvornik 7, Marić 15, Gregurić, Gjergja, J. Bulić 23, I. Bulić 7, D. Dvornik, Zrnić 6, Milat, Baričević, Grgurović 22. Trener: I. Bulić.
BOKANJAC: Krizman, Mrkić 10, Palčić 9, Karakaš, Đerđa, Baždarić 16, Meić, Troskot 21, Pulja 3, Buterin. Trener: M. Kanjer.

KAMPO KAŠTELO – SUKOŠAN 92:86

(24:20, 22:24, 20:20, 26:22)
ZADAR – Igralište na Mornarici. Suci: T. Hordov i A. Smolić.
KAMPO KAŠTELO: Vukoša 1, Pešut 39, Klanac, Anđelić 15, Mijolović, Šimičević 5, Babić 13, Šamarija 12, Čupahin 2, Kostić, Šonja, Gospić 5. Trener: M. Tarčuki.
SUKOŠAN: Mišulić 15, Dević 27, Pavić 9, Eškinja, Grdović, Smolić 10, Bičić, Dražović 22, Labus, Keran 3, Peljušić. Trener: B. Bičić.

FINALE U ARBANASIMA

Za razliku od prošle godine kad je finale igrano u Jazinama, ovogodišnja završna utakmica županijske ljetne lige održat će se na igralištu lanjskih pobjednika Arbanašana. Tako će završni boj između Bokanjca i Kampo Kaštela biti odigran u subotu, na igralištu u Arbanasima, s početkom u 20.45 sati, dok će toj utakmici prethoditi i ona za treće mjesto između Kalelarge i Sukošana koja je zakazana u 19 sati.