Hajduk furiozno preko Rumunja

04.08.2010. 22:00

Nogometaši Hajduka plasirali su se u 4. pretkolo Europske lige, oni su u uzvratnom dvoboju 3. pretkola na svom Poljudu svladali Dinamo iz Bukurešta sa 3-0, te tako nadoknadili poraz od 1-3 iz prve utakmice prije tjedan dana.
Igrači Hajduka u prvih su 45 minuta postigli tri pogotka i tako na najbolji način kaznili pasivnu igru gostiju koji su u Split došli braniti prednost od dva gola koju su stvorili prije tjedan dana u Bukureštu. Veliku pomoć Hajdukovi napadači imali su u vrlo slabom vrataru Dinama Georgeu Curci.
Prvi pogodak postigao je Ante Vukušić u 12. minuti na najbolji način okončavši akciju Brkljače i Tomasova koji su s dva okomita dodavanja izbacili mladoga napadača u priliku. Vukušić se odlično oslobodio čuvara, a kada je ušao u kazneni prostor pucao je u bliži kut Curcina gola, a rumunjski čuvar mreže je napamet krenuo u drugu stranu.
Već u 22. minuti Hajduk je imao rezultat koji ga vodi u 4. pretkolo. Anas Sharbini probio je desnu stranu, poslao povratnu loptu na 12 metara od vratiju gdje je natrčao Mario Brkljača. Njegov udarac nije bio osobito jak, ali Curca je ponovno loše reagirao, zakasnio s intervencijom i lopta je završila iza njegovih leđa.
Najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 38. minuti. Sjajnu predstavu u prvom poluvremenu Marin Tomasov okrunio je solo-akcijom i sjajnim udarcem s više od 20 metara koji je završio u samom gornjem desnom kutu Curce koji je ostao ukopan na mjestu.
U drugom poluvremenu gosti iz Bukurešta krenuli su po pogodak kojim bi poravnali ukupni rezultat. Igra se gotovo u potpunosti prebacila na Hajdukovu polovicu, Dinamo je izveo čak sedam kornera, ali srećom njegovi igrači nisu uspjeli pronaći put do Subašićeva gola. Najbliži pogotku igrači Dinama bili su u 57. minuti, ali udarac Adriana Cristee prohujao je pored vratnice.
Hajduk će suparnika u 4. pretkolu Europske lige saznati na ždrijebu koji će se održati u petak u sjedištu UEFA-e u Nyonu u 13.30 sati.

HAJDUK – DINAMO 3:0

Strijelci: Vukušić (12), Brkljača (22) i Tomasov (38).
HAJDUK: Subašić – Oremuš, J. Buljat, Maloča, Strinić – Andrić, Brkljača (Trebotić, 70) – Tomasov (Režić, 78), An. Sharbini, Ibričić – Vukušić (Vejić, 89)
DINAMO: Curca – Scarlatache, Garat (Homei, 28), Pulhac, Monti – Kone, N’Doye, Ad. Cristea, Torje (Munteanu, 70) – Ganea, Niculae (An. Cristea, 61)
Pred 30.000 gledatelja sudio je Xistra iz Portugala.

REZULTATI

Rezultati uzvratnih utakmica 3. pretkola nogometne Europske lige (u zagradama su rezultati prvih utakmica):
Teteks (Mak) – Elfsborg (Šve) 1-2 (0-5)OFK Beograd (Srb) – Galatasaray (Tur) 1-5 (2-2)Banik (Češ) – Dnepr (Bje) 1-2 (0-1)Dinamo Minsk (Bje) – Maccabi Haifa (Izr) 3-1 (0-1)Qarabag (Aze) – Wisla Krakow (Polj) 3-2 (1-0)Zestafoni (Gru) – Karpati (Ukr) 0-1 (0-1)Dinamo Tbilisi (Gru) – Sturm (Aut) 1-1 (0-2)Anorthosis Cip) – Cercle Brugge (Bel) 3-1 (0-1)Apollon Limassol (Cip) – Sibir (Rus) 2-1 (0-1)IFK Goteborg (Šve) – AZ Alkmaar (Niz) 1-0 (0-2)Dnipro (Ukr) – Spartak Subotica (Srb) 2-0 (1-2)Timisoara (Rum) – MyPa Myllkoski (Fin) 3-3 (2-1)Brondby (Dan) – Budućnost (CG) 1-0 (2-1)Lausanne (Švi) – Randers (Dan) 1-1 (3-2)Luzern (Švi) – Utrecht (Niz) 1-3 (0-1)Levski (Bug) – Kalmar (Šve) 5-2 (1-1)Aris (Grč) – Jagiellonia (Polj) 2-2 (2-1)Genk (Bel) – Inter Turku (Fin) 3-2 (5-1)Besiktas (Tur) – Viktoria Plzen (Češ) 3-0 (1-1)Maccabi Tel Aviv (Izr) – Olympiakos (Grč) 1-0 (1-2)Jablonec (Češ) – APOEL Nikozija (Cip) 1-3 (0-1)Bangor City (Wal) – Maritimo (Por) 1-2 (2-8)Austria Beč (Aut) – Ruch (Polj) 3-0 (3-1)Stuttgart (Njem) – Molde (Nor) 2-2 (3-2)HAJDUK (HRV) – Dinamo Bukarešt (Rum) 3-0 (1-3)Liverpool (Eng) – Rabotnički (Mak) 2-0 (2-0)Cliftonville (S. Irs) – CSKA Sofija (Bug) 1-2 (0-3)Juventus (Ita) – Shamrock Rovers (Irs) 1-0 (2-0)Hibernian (Ško) – Maribor (Slo) 2-3 (0-3)Motherwell (Ško) – Aalesunds (Šve) 3-0 (1-1)Slovan Bratislava (Svk) – C. zvezda (Srb) 1-1 (2-1)Montpellier (Fra) – Gyor (Mađ) 0-1 – 11-erci: 3-4 (1-0)Zrinjski (BiH) – Odense (Dan) 0-0 (3-5)Sporting (Por) – Nordsjaelland (Dan) 2-1 (1-0)Igrano u utorak:Rapid Beč (Aut) – Beroe (Bug) 3-0 (1-1)