Županijski nogomet: NOŠK iznenadio Arbanase

Autor: Z L

04.10.2009. 22:00

ČETVRTA HNL JUG – PODSKUPINA A, 4. KOLO
HAJDUK – KRKA 1:0
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina-Bulin. Gledatelja: 250. Sudac: Toni Nejašmić (Split). Pomoćnici: Matko Palada (Trogir) i Ante Žilić (Škabrnja). Delegat: Zdravko Zurak (Posedarje). Strijelac: 1:0 Š. Čulina (54′).
HAJDUK: Ante Zubčić, Marino Čulina, Pedić, Š. Čulina, D. Batur (od 82′ Mišura), Bacalja, Viduka (od 68′ M. Čulina), K. Čulina, B. Zubčić, Antonio Zubčić, Remšak (od 75′ Žilić), Trener: Jure Čulina.
KRKA: Krasnići, Malada, Paić, Gatara, Jurišić, Miletić, Gaćina (od 81′ Ristić-Stipandžija), Mendušić, D. Luković (od 52′ Brajković), R. Vuković, Mikić (od 71′ Gardijan). Trener: Ivica Matić.
Pridražani su nakon bolje igre u drugom poluvremenu ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu. U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, obje su momčadi imale po jednu prigodu koju nisu realizirale: u 9. Ante Mendušić za goste i Ivan Viduka u 26. za domaćine. Hajduk u 54. minuti dolazi u vodstvo. Šime Čulina uputio je prizemni udarac s 18 metara, a Denis Remšak je u gužvi skrenuo loptu u lijevi kut Krasnićija.
HRVATSKI VITEZ – DOŠK 1:0
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Babić (Split). Pomoćnici: Ivica Šestan i Miran Maržić. Strijelac 1:0 Zdrilić (28′).
HRVATSKI VITEZ: Bodulić, M. Brala, Kajtazi, Brkljača, Rodić, J. Bertović, J. Brala II, Vulić, Zdrilić, J. Brala I, Vukorepa (od 71′ Zelić). Trener: Luzarko Novaković. Pomoćni trener: Ive Klanac.
DOŠK: Ćupić, Bašić, Damjanović, Maretić, Cigić, Š. Ćota, Ljubić, Bogdan (od 72′ Vlaić), H. Ćota, Eraković (od 46′ Tarle), Močić (od 40′ Kabić). Trener: Tomislav Jurčević.
Tek u 4. kolu oslabljeni Posedarci bez trojice ponajboljih Malteža, Prorokovića i M. Bertovića došli su do prve pobjede. Nakon što neefikasni gosti nisu realizirali veliku prigodu u 12. minuti, kada je H. Ćota lob udarcem s osam metara prebacio prazan gol domaćina, došla je kazna i Posedarci su poveli 1:0 u 28. minuti. J. Brala je slijeva iz kornera nabacio loptu pred gol gostiju a visoki L. Zdrilić glavom je sa šest metara zakucao u lijeve rašlje nemoćnog vratara DOŠK-a M. Ćupića. U 90. minuti umalo Drnišani nisu kaznili Posedarce. Nabačenu loptu s lijevog boka iskusni I. Kabić glavom sa šest metara uputio je tik uz lijevu vratnicu vratara P. Bodulića i tako je ostalo 1:0 za Posedarce.
ZRMANJA – SABUNJAR 5:3
RAŠTANE – Igralište Tihomira Mitrovića. Gledatelja: 150 Sudac: Toni Đogaš (Split). Pomoćnici: Damir Kraljević i Ante Kosor (obojica Zadar). Delegat: Slavko Kulaš (Benkovac). Strijelci: 0:1 Lisica (15′), 1:12 Šarić (17′), 2:1 Šimunac (19′), 2:2 Bokara (25′ – 11 m), 3:2 Šarić (50′), 4:2 Šarić (53′), 4:3 Lisica (75′), 5:3 Kajtazi (78′).
ZRMANJA: Šarlija, Baričević, Jurjević, Pešut, Šoša, Erslan (od 46′ Župan), Marić, Brkić, Kajtazi, Šarić, Šimunac. Trener: Ante Serdarević.
SABUNJAR: Papić (od 46′ Kolanović), Vukšević, Rogić, Mirković, Lerga, Štrkalj, Bokara, Pijaca, Pupovac, Vedrić, Lisica. Trener: Mladen Zanki.
Osam zgoditaka postignuto je u izvrsnoj utakmici između Sabunjara i Zrmanje. Obrovčani su u svojim redovima imali Davora Šarića, koji se izvrsno kretao i postigao tri zgoditka, pa je najzaslužiji za pobjedu svoje momčadi.
GALOVAC – PAG 5:0
GALOVAC – Igralište SC Brig. Gledatelja: 100. Sudac: Denis Mršić (Biograd). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka )i Zoran Žilić (Zadar). Delegat: Tomislav Radman (Zadar). Strijelci: 1:0 Mitrović (8′), 2:0 Čulina (32′), 3:0 Š. Kožul (36′ – 11 m), 4:0 Čulina (51′), 5:0 Vujević (78′).
GALOVAC: Šokota, Miloš, Kovač, Ćoso, Morić, Š. Kožul, Čakarun, Mitrović (od 73′ Belić), Vujević, Čulina (od 65′) S. Tokić, I. Šarić (od 46′ Bučić). Trener: Milivoj Burčul-Lučo.
PAG: Čalić, Pernar, Sabalić, Martić, Pastorčić (od 46′ K. Šarić), I. Radan, Zrilić (od 65′ M. Miletić), B. Miletić, Šmit, N. Radan (od 60′ Pavelić), Kustić. Trener: Krešimir Vidolin.
Domaći su poveli u 8. minuti. Izravnim udarcem iz kornera Ivo Mitrović – Garo svladao je vratara Dragan Čalića. Na 2:0 povisuje Mate Čulina udarcem s deset metara s lijeve strane, a Šime Kožul do kraja poluvremena iz kaznenog udarca u 38. minuti podiže na 3:0, nakon što je Stipe Vujević srušen u šesnaestercu gostiju. U nastavku domaći postižu još dva zgoditka.
DRAGOVOLJAC – VODICE 0:0
POLIČNIK – igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Sudac: Stipe Zec (Split). Pomoćnici: Perica Čelar i Ivo Perković (obojica Split). Delegat: Fredi Nikpalj (Zadar).
DRAGOVOLJAC: Škoda, Marić, Lulić, Dundov, M. Kevrić, Grubić (od 84′ S. Kevrić), Fantov, Lučić, Rodić, Marinović (od 70′ Jukić), Paleka. Trener: Šime Demo.
VODICE: Čardaklija, Stjepić, Tošić (od 37′ Grubelić), Plenča (od 85′ Ševerdija), Džepina, Skočić, Karega, Vulin (od 56′ Bašić), Dujić, Vukšić, Tabula. Trener: Toni Jurjev.
Iako su nastupili pojačani (igrali su Lulić i Marić), imali terensku premoć tijekom cijelog susreta Poličanci nisu uspjeli postići pogodak. Najveće prigode propustili su Paleka i Fantov u prvom, te Rodić i ponovno Fantov u drugom poluvremenu.
Prorokoviću i Bertoviću četiri utakmice kazne
Zlatko Nakić, disciplinski sudac Četvrte HNL – jug, podskupina A, drastično je kaznio dvojicu igrača Hrvatskog viteza, koji su bili isključeni na susretu 3. kola protiv Dragovoljca odigranog u Poličniku. Tako će četiri utakmice odmarati Mladen Proroković, isključen u 26. minuti te Marko Bertović, koji je pocrvenio u 37. minuti. Obojica su, prema izvješću sudaca Ante Žilića i Luke Škugora, isključeni zbog navodnog udaranja protivničkih igrača Fantova i Grubića i to bez bez lopte. Kako vodstvo Posedaraca smatra da nije bilo namjernog udaranja već da je riječ “samo o pokušaju” uložit će žalbu vodstvu lige na ovakvu odluku.
Četvrta HNL
Rezultati 4. kola: Hrvatski vitez – DOŠK 1:0, Galovac – Pag 5:0, Zrmanja – Sabunjar 5:3, Mladost – Polača 0:8, Hajduk – Krka 1:0, Rudar – SOŠK 3:2, Dragovoljac – Vodice 0:0.
Redoslijed: Hajduk 12, Polača, Rudar 9, Galovac 8, Sabunjar, Krka, Vodice, Hrvatski vitez, Zrmanja 5, Mladost 4, DOŠK, Pag, Dragovoljac 2, SOŠK 1 bod.
Parovi sljedećeg kola: Vodice – Hrvatski vitez, SOŠK – Dragovoljac, Krka – Rudar, Polača – Hajduk, Sabunjar -Mladost, Pag – Zrmanja, DOŠK – Galovac.
ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA
ZLATNA LUKA – PAKOŠTANE 1:1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja: 200. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Nevenko Zdrilić (Briševo). Delegat: Darko Štrenja (Benkovac). Strijelci: 1:0 Morović (5′ – 11 m), 1:1 Anić (45′). Crveni karton: Miro Barešić (Pakoštane, 62′ – drugi žuti).
ZLATNA LUKA: Dijan, M. Oljica, Brkić (od 46′ K. Oljica), Nadinić, Morović, T. Gašparović (od 53′ Grginović), Peričić (od 70′ Torbarina), B. Gašparović, Novaković, Sudinja (od 46′ Pavin), Pavić. Trener: Robert Dijan.
PAKOŠTANE: Knez, M. Barešić, Anić, Ma. Barešić, Lalin, J. Vulin, M. Maksan, A. Stojanov, R. Maksan (od 90′ J. Stojanov), Lokin, Vulin, Mikulić. Trener: Ahmed Zejnilagić.
Iskusni Božidar Morović u 89. minuti propustio je favoriziranim Sukošancima donijeti sva tri boda. Njegov udarac s bijele točke ukrotio je junak utakmice pakoški vratar Damir Knez, malonogometni reprezentativac Hrvatske. Indisponirana Zlatna luka nije znala iskoristiti igrača više posljednjih pola sata igre.
NOVA ZORA – VRČEVO 1:0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Ivan Zdrilić. Delegat: Nino Maltež (Zadar): Strijelac: 1:0 Mandić (21′). Crveni kartoni: Ante Števanja (Vrčevo, 51′ – oštar start), Marijo Dević (Vrčevo, 78′ – vrijeđanje glavnog suca).
NOVA ZORA: Kelava, Polegubić, M. Mikas (od 69′ Čolak), D. Majica, Bobanović, S. Majica, L. Mikas, Jergović, Mandić, K. Mikas, Njitraj. Trener: Šime Mikas.
VRČEVO: Dević, R. Katuša, (od 25′ A. Števanja), F. Števanja, Ž. Števanja, I. Galešić, I. Števanja (od 15′ M. Galešić), Š. Števanja (od 64′ A. Galešić), S. Števanja, J. Števanja, Romić (od 76′ Strmota), I. Števanja. Trener: Davor Dević.
Domaći su poveli u 21. minuti kada udarac S. Majice Dević odbija na natrčalog Ivana Mandića, koji rutinski sprema loptu u mrežu. Tijekom susreta domaći su imali i prilika, no nisu imali svoj realizatorski dan. Vratar Vrčeva iskazao se s nekoliko dobrih obrana. Zbog preoštrog starta u 51. minuti iz igre je opravdano isključen Ante Števanja. Zbog vrijeđanja glavnog suca vratar Marijo Dević dobiva crveni karton, a nakon toga su igrači Vrčeva prvo verbalno, a potom je iz gužve netko i fizički napao suca Budana. Njemu nije preostalo ništa drugo, no svirati kraj susreta.
BIBINJE – PAKLENICA 4:3
BIBINJE – Igralište Franka Lisica. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Milan Torbarina (Debeljak). Delegat: Josip Bojčić (Zadar). Strijelci: 1:0 H. Režan (12′), 1:1 Ćusa (14′), 2:1 H. Režan 21′), 3:1 Žmire (42′), 4:1 Žmire (44′), 4:2 Petrović (67′), 4:3 Zubčić (80′).
BIBINJE: B. Šimunić, Kunce, B. Bugarija, S. Šimunić, Medun, Iglić, Z. Režan, Sorić, H. Režan, D. Bugarija, Žmire. Još su igrali: M. Bugarija, Krizman, M. Režan, M. Šimunić, P. Kero. Trener: Mate Sorić.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Žanić, Smokrović, Zelenika, Jukić, Vuksan, Zdunić, Zubčić, Koić, Petrović. Još su igrali: Ivković, Hasanović, Vulić. Trener: Tomica Milovac.
Dobru igru i visoko vodstvo u prvom dijelu domaćin je umalo prokockao u drugom dijelu. Gosti su preko Petrovića u 67. smanjili na 4:2, da bi Zubčić u 80. smanjio na 4:3. U tom razdoblju gosti su imali još nekoliko prigoda koje nisu realizirali. I domaći igrači i publika odahnuli su kada je sudac odsvirao kraj susreta.
ARBANASI – NOŠK 2:3
ZADAR – Igralište Bagata. Gledatelja: 100. Sudac: Josip Katuša (Zadar). Pomoćnici: Željko Margetić i Damir Dukić (obojica Zadar). Delegat: Ernesto Karlović (Zadar). Strijelci: 1:0 Sinovčić (20′), 2:0 Rukavina (39′), 1:2 Mijolović (42′), 2:2 Radošević (44′), 2:3 Vlatković (79′).
ARBANASI: Šalov, Fain, Kresović, Tomasov, Korenov, Genda, Ivuša, Novak, Rukavina, Sinovčić, Tadić. Trener: Željko Bakarić.
NOŠK: Marušić (od 46′ Oštrić), Milanković, Anzulović, Pavasović, Buterin, Vlatković, Mijolović (od 46′ Baždarić), Grđan (od 40′ Radošević), Čolak, Terkeš (od 65′ Badžoka). Trener: Šime Baždarić.
Arbanasi su došli u vodstvo golom Sinovčića u 20. minuti nakon što je pogodio donji desni kut. Na 2:0 povisio je Rukavina u 39. minuti nakon solo prodora, a Mijolović u 42. minuti smanjuje na 2:1 udarcem s 15 metara u rašlje. Izjednačio je Radošević u 44. minuti na 2:2. U drugom dijelu igralo se između dva šesnaesterca, da bi Vlatković u 79. minuti postigao gol za pobjedu novigradskih “ribara”.
ŠKABRNJA – DEBELJAK 5:0
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 150. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Ivica Zrilić (Popovići) i Marko Vujević (Galovac). Delegat: Špiro Čulina (Pridraga). Strijelci: 1:0 A. Pavlović (42′ – 11 m), 2:0 Jureško (58′), 3:0 Ivan Kovačević (67′), 4:0 An. Jurić (74′), 5:0 An. Jurić (89′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, A. Mičić, I. Grubić, D. Karlić, Š. Klarin, P. Jurić, A. Vrsaljko, J. Butić, A. Pavlović, I. Kovačević, A. Jureško. Još su igrali: A. Šopić, L. Karlić, A. Jurić, M. Gurlica. Trener: Nado Kovačević.
DEBELJAK: S. Smolić, M. Dražić, L. Torbarina, B. Pavić, M. Marić, I. Tomašević, J. Dražić, L. Gamibraža, M. Jerak, A. Smolić, M. Jerak. Još su igrali: G. Trošelj, S. Marinović. Predstavnik kluba: Ante Gambiraža.
U čvrstoj utakmici Škabrnja je ušla oštro i u prvih pet minuta stvorila nekoliko prilika, no vratar Debeljaka ih je uspješno obranio. U prvom dijelu susreta Debeljak se uglavnom branio, dok je Škabrnja više napadala. Pred kraj poluvremena u 42. minuti oštar start obrane Debeljaka na Pavlovića, koji pogađa s 11 m za 1:0. U drugom dijelu vidjeli smo još četiri zgoditka: u 58. strijelac je Ante Jureško, treći pogodak postigao je Ivan Kovačević, a dva posljednja gola Antonio Jurić u 74. i 89. minuti. Šesta uzastopna pobjeda Škabrnje, koja je zasluženo na prvom mjestu.
VELEBIT – PODGRADINA 1:2
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 100. Sudac: Šime Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Ante Zubčić (Pridraga). Delegat: Davor Krizman (Bokanjac). Strijelci: 0:1 Pavičić (14′), 0:2 Budan 24′), 1:2 Radoš (32′).
VELEBIT: A. Juko, Radoš, Krešić, Drlja, Eljupi, Marić, Ranko Juko, Ćustić, Matijević, Grgić, Franjić. Još su igrali: Komšo i šehić. Trener: Darko Grčar.
PODGRADINA: Bakić, Franko Batur, A. Žuža, Šalina, Josip Batur, Janković, Budan, Katalinić, Paleka, Crnjak, Pavičić. Još su igrali: Nekić, Marko Žuža. Trener: Marko Nekić.
Podgradina je u korektnoj utakmici pobjedu osigurala već u prvom poluvremenu. Golove su postigli u 14. minuti Pavičić i to eurogol, te u 24. minuti Budan kada iz gužve pogađa za 0:2. Do kraja su domaćini uspjeli postići samo počasni gol.
DALMATINAC – ZEMUNIK 3:5
CRNO – Igralište S.B. Šole. Gledatelja: 50. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Denis Bačić (Galovac) i Damir Kapetanović (Zadar). Delegat: Davor Bajlo (Zadar). Strijelci: 0:1 Mario Baždarić (22′), 0:2 Mario Baždarić (24′), 0:3 Radović (35′), 1:3 Marnika (37′), 1:4 Mario Baždarić (64′), 2:4 Blagdanić (68′), 2:5 Mario Baždarić (72′), 3:5 Paleka (75′).
DALMATINAC: Mile Grgurović (od 25′ Musap), Matej Grgurović, Ćustić, Pupovac, Blagdanić, Marnika, Ivan Grgurović (od 65′ Kovač), Marić, Čolak, Jurica Grgurović, Janković. Trener: Mate Grgurović.
ZEMUNIK: Krnčević, Pere Baždarić (od 73′ Jure Šestan), Davor Fabijan, Mate Marušić (od 46′ Buljat), Paleka (od 69′ Tomislav Marušić), Ćurković, Radović (od 63′ Joso Šestan), Šarić, Dragan Fabijan (od 32′ Alvir), Šare, Mario Baždarić. Trener: Milivoj Krnčević.
Dinamična utakmica obilježena golijadom u kojoj se posebno istaknuo Marijo Baždarić. Gosti su uglavnom dominirali tijekom cijele utakmice, dok su domaćini pokušavali nešto iz protunapada, ali bez realizacije. Da na vratima Crničana nije bilo vrlo solidnog vratara Mile Grgurovića domaćini su mogli proći rezultatski i znatno lošije.
CROATIA – GORICA 4:2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 200. Sudac: Neven Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Dario Kulušić (Šibenik) i Tonko Turica (Šibenik). Delegat: Šime Maruna (Zadar). Strijelci: 1: D. Budanović (7′) 1:1 J. Čirjak (44′) 1:2 J. Čirjak (51′) 2:2 A. Mandić (61′) 3:2 Kresović (78 – 11 m) 4: 2 Erlić (81′).
CROATIA: Bubnjar, Baričić, Bolić, Mrvičić (od 60′ B. Budanović), Deković, Matulj, A. Pirović (od 46′ Genda), Duvnjak (od 83′ Vidas), Kresović, Erlić (od 82′ Santini), D. Budanović (od 46′ Mandić). Trener: Nino Vidas.
GORICA: Bučić, Rogić (od 55′ J. Ikić), M. Ikić (od 72′ M. Žutelija), Erlić, Mikulić, J. Batur (od 76′ Čulina), A. Batur (od 70′ Prtenjača), Perić, Jurjević (od 44′ Budanović), Kamber, J. Čirjak. Trener: Mile Batur.
Croatia je upisala drugu pobjedu zaredom dok gosti mogu žaliti za barem jednim bodom. Turanjci su odlično otvorili susret i već u 7. minuti nakon ubačaja Erlića Danijel Budanović dovodi domaće u vodstvo. U posljednjim trenucima poluvremena Jure Čirjak bježi domaćoj obrani te koristi nepotrebno istrčavanje Bubnjara i izjednačava rezultat. U sadržajnijem drugom dijelu gosti dolaze u vodstvo preko istog igrača. Preokret Croatije kreće u 61. minuti kada Mandić iz slobodnog udarca eurogolom pogađa za 2:2. Nakon toga Gorica je mogla ponovo povesti, no Kamber se odlučio na lob udarac koji završava u rukama Bubnjara. U 78. minuti gostujuća obrana ruši Erlića unutar šesnaesterca, a siguran realizator najstrože kazne je Kresović. Nekoliko minuta poslije, najbolji pojedinac utakmice Sandro Erlić lijepim pogotkom potvrđuje pobjedu domaćih.
Poredak: Škabrnja 18, Zemunik 15, Nova zora i Arbanasi 12, Zlatna luka 11, Pakoštane 10, Bibinje i Gorica 9, Podgradina, NOŠK  i Debeljak 7,Croatia 6, Velebit i Vrčevo 4, Paklenica i Dalmatinac 3.
Parovi sljedećeg kola: Gorica – Bibinje, Vrčevo – Croatia, Debeljak – Nova zora, Zemunik -Škabrnja, NOŠK – Dalmatinac, Podgradina – Arbanasi, Pakoštane – Velebit, Paklenica – Zlatna luka.