Čakarun i Šarlija razgrnuli Zabočane

04.11.2011. 23:00

Košarkaši Sonik-Puntamike uspjeli su protiv Zaboka upisati drugi prvenstveni uspjeh i uz to pokazali svoju poznatu srčanost i energičnost koja se mogla vidjeti u svih 40 minuta susreta.
Do pobjede su došli bez ijedne ubačene trice (0-11) što je teško za povjerovati poznavajući stil koji gaji ovaj klub već sezonama u A-1 ligi. Zato je izvrsno funkcionirala igra pod košem gdje su ordinirali Šarlija (25p i 6 sk) i Čakarun (22p i 13 sk) i zahvaljujući njima te raspoloženom Pešutu (17p, 3sk i 5as) koji je odigrao junačkih 35 minuta, gosti nisu uspjeli opravdati ulogu favorita u ovm dvoboju.
U odsustvu ozlijeđenog Blaževića, trener Puntamičana imao je na raspolaganju samo Marija Pešuta na mjestu razigravača i gosti su taj detalj iskoristili u drugoj četvrtini utakmice. Uspjeli su primiriti furiozne ambicije domaćih košarkaša koji su u prvoj četvrtini imali u jednom navratu čak 14 poena razlike (17:3). Gosti se nisu ni zagrijali, a na semaforu je nakon četiri minute bilo plus 10 za Puntamičane (13:3). Šarlija je zabio šest, Jurjević četiri dok je Čakarun dodao svoja tri ubačaja. Izgledalo je sve kao iz idealnog scenarija za zelene, ali tek do 9. minute kad su Zabočani uspjeli začepiti velike rupe u svojoj obrani i prisiliti Puntamičane na mnoge greške koje su počele dolaziti u serijama što je donijelo pet minuta njihovog sušnog razdoblja. Gosti su uspjeli smanjiti na pet zaostatka Bašićevom tricom za 24:19, polovicom druge dionice i od tada su malobrojni gledatelji u Jazinama mogli gledati pravu bitku na parketu. Čak je bilo prostora za atrakciju koju je ponudio prvo gostujući igrač Krušlin strašnim zakucavanjem preko Čakaruna za 33:28, a ni on mu nije ostao dužan u sljedećem napadu kad je na isti način uzvratio za povratak na plus sedam (35:28). Sama završnica prvog poluvremena je ipak pripala gostima koji su na krilima razigranog Krušlina smanjili na tek četiri minusa  (37:33) što im je davalo nadu da imaju šansu preokrenuti rezultat u nastavku. Ipak ponovio se Zabočanima scenarij iz prve četvrtine. Odmoreni Puntamičani ubacili su u dvije brzine više i uz veliku pomoć Marina Šarlije vratili dvoznamenkastu prednost (54:41). Gosti su se nekako održavali preko poena sa linije za bacanja, ali se isto u posljednju dionicu ušlo s finih 10 viška na strani Sonik-Puntamike (59:49). Zabočani nije preostalo drugo nego zaigrati puno čvršće u obrani što se i osjetilo nakon četiri minute posljednje dionice kad je Lež stavio tricu (63:55) i prisilio Plantaka na minutu odmora. Hendikep gostima predstavljao je bonus iz kojeg su izašli u samo tri minute, što su Puntamičani preko Čakaruna uspjeli vješto koristiti. Naznaku neizvjesnosti donio je gostujući Pešut tricom za 67:60, tri minute do kraja. Svaku pomisao o eventualnom rasipanju stečene prednosti demantirali su u sljedeća dva napada Šarlija i Čakarun spretnim reakcijama pod gostujućim obručima i na dvije minute do kraja vratili svoju momčad na sigurnih 11 viška (71:60). Tu prednost Zabočani nisu više mogli dostići, a do kraja rezultat je ostao na dvoznamenkastom broju (76.66), reklo bi se puno lakše nego što je to na parketu uistinu izgledalo.

SONIK-PUNTAMIKA – ZABOK 76:66

(22:13, 15:20, 22:16, 17:17)
ZADAR – Dvorana Jazine: Gledatelja: 200. Suci: Josip Radojković, Leo Roglić i Josip Jurčević (svi iz Splita).
SONIK-PUNTAMIKA: Mičić, Marić 2 (0-2), Čakarun 22 (10-10), Banić, Pešut 17 (1-5), Marin, Glavan, Vraneš 1 (1-2), Jurjević 4, Grabovac, Ramljak 5 (3-6), Šarlija  25 (5-7). Trener: Neven Plantak.
ZABOK: Pešut 3, Zadravec 4 (4-6), Janković 6 (4-6), Lež 11, Mikulić 3 (1-3), Bubalo 3 (1-2), Črnjević, Perinčić 2, Tomas 6 (4-6), Bašić 10 (1-2), Krušlin 14 (2-2), Drča 4 (2-2). Trener: Dragutin Črnjević.
Šut za 2: Sonik-Puntamika 28-41 (68%); Zabok 15-30 (50%).
Šut za 3: Sonik-Puntamika 0-11; Zabok 6-22 (27%).
Slobodna bacanja: Sonik-Puntamika 20-32 (62%); Zabok 18-28 (64%).
Skokovi: Sonik-Puntamika 33 (25+8); Zabok 21 (15+6).