Četvrta pobjeda košarkašica

04.11.2016. 23:00

Košarkašice Zadra u 6. kolu A-1 lige upisale su kod Croatije 2006 četvrtu pobjedu u sezoni, ujedno i prvu na gostovanju.
Ekipa s Višnjika do ovog je uspjeha došla zahvaljujući sjajnoj igri u četvrtoj četvrtini, posebno u posljednje tri minute. Naime, u 37. minuti Croatia je vodila 52:47. Ubačajima Šolić, Miloglav i Dedić minut i pol prije kraja ekipa Marije Mazije preokrenula je na 52:53.
Nakon 9:10 u petoj minuti bilo je to prvo zadarsko vodstvo na utakmici. Šuster je potom precizna za 54:53 nakon čega Sikirić vraća prednost svojoj ekipi (54:53). Šuster u sljedećem napadu promašuje oba slobodna bacanja dok na drugoj strani Miloglav koristi jedno bacanje i na semaforu je 54:56.
Super važnu tricu tada je pogodila Jelenković koja je 28 sekundi prije kraja odvela Zadar do 54:59, prednosti koja je za Zagrepčanke bila neuhvatljiva. Završilo je 56:60 (14:10, 16:14, 12:13, 14:23), a Zadranke su ponovno imale ujednačen učinak. Tako je najefikasnija bila Šolić s 12 poena, jedan manje postigla je Dedić dok je Miloglav dodala 10 poena.