Ispeglani Dubrovčani

04.12.2009. 23:00

Lakše od svih očekivanja su košarkaši Borik-Puntamike ubilježili petu ovosezonsku pobjedu. Ceh je platio Dubrovnik koji osim početnih minuta nije imao odgovor na lepršavost i preciznost Puntamičana.
Istrčali su na parket Plantakovi igrači vrlo motivirano i s neskrivenom ambicijom da u prvim minutama utakmice pokušaju stvoriti razliku. Prve četiri minute su protekle u egalu, štoviše Dubrovčani su poveli košem Vranješa s 9:8, no nakon toga tj. ostalih 36 minuta postojala je samo jedna momčad na terenu, Borik-Puntamika. Prvo je Mrva tricom odveo na plus dva zelene, da bi serijom Ivanova od šest poena i još jednim košem Mrve iz kontranapada te Jurjevićevom tricom Puntamičani otišli na visokih 14 plusa (22:9). Do kraja prve dionice imali su zeleni i plus 15, ali Karačeva trica sa sirenom dala je Dubrovčanima nadu da se mogu vratiti u utakmicu (27:15).
Druga četvrtina dala je negativan odgovor na njihove želje, jer su Plantakovi igrači ubacili u petu brzinu i s pet trica od 15. do 20. minute stvorili golemih 25 plusa (53:28). Bilo je bitno kao će otvoriti treću četvrtinu Puntamičani, jer sigurno nisu htjeli dopustiti nekakav povratak gostiju u život, a sve te neutemeljene brige odagnao je iznimno nadahnuti kapetan Mrva koji sa dvije trice i dvicom sa slobodnim bacanjem riješio utakmicu već u 23. minuti.
Dvostruko veći broj poena ubačenih od strane zelenih naspram dubrovačkih u 27. minuti nakon trice Baždarića (76:38) dovoljno oslikava odnos snaga na terenu. Obrambeno na visokoj razini, u napadu skoro pa nepogrješivi zeleni bi sigurno svladali i puno jačeg protivnika od Dubrovnika.
Ogromna razlika od najvećih 39 (77:38) razlike dala je Plantaku odriješene ruke po pitanju stavljanja rezervista s klupe koji su tako dobili cijelu četvrtu četvrtinu da pokažu svoje znanje. To su malo iskoristili Dubrovčani i uspjeli barem donekle do kraja ublažiti goru katastrofu od 22 minusa s kojim su završili.
Definitivno prvo ime susreta je po starom dobrom običaju kapetan Mrva koji je u 23 minute provedene na parketu ubacio 27 poena i skupio 6 skokova. Ivanov ga je pratio u stopu s 20 poena i 6 skokova dok treba zabilježiti i odličan učinak Čakaruna koji je odlično odreagirao sa 10 poena i 8 skokova. Kod Dubrovčana su najviše u zenitu utakmice dominirali Šćepanović i Oštrić sa 19 ubačenih poena.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBROVNIK

(27:15, 26:13, 26:20, 12:21)ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Ivan Paić (Zabok), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Igor Ivić (Đakovo).BORIK-PUNTAMIKA: Petani 5 (2-2), Ivanov 20 (8-10), Čakarun 10 (1-1), Pavić 3 (1-1), Dražović 3 (1-2), Dević 4 (2-3), Mrva 27 (4-5), Marin 2, Troskot (0-1), Jurjević 8, Baždarić 7, Mrkić 2 (2-2). Trener: Neven Plantak.DUBROVNIK: Šćepanović 19 (1-1), Soko 4 (2-2), Karač 10 (1-6), Kriste, Oštrić 19 (3-4), Vranješ 2, M. Hajdić 5 (1-2), N. Hajdić, Lučić 2, Volarić 2, Perić 6. Trener: Darko Kunce.Šut za 2: B.-Puntamika 19-36 (53%); Dubrovnik 24-47 (51%).Šut za 3: B.-Puntamika 11-24 (46%) Mrva 5, Jurjević 2, Petani 1, Čakarun 1, Pavić 1, Baždarić 1; Dubrovnik 4-23 (17%) Oštrić 2, Karač 1, Perić 1.Slobodna bacanja: B.-Puntamika 20-26 (77%); Dubrovnik 9-18 (50%).Skokovi: B.-Puntamika 41 (33+8); Dubrovnik 33 (24+9).

REKLI SU

DARKO KUNCE, TRENER DUBROVNIKA– Čestitam Borik-Puntamici na više nego zasluženoj pobjedi. Mi smo odigrali korektno početne minute i nakon toga smo jednostavno nestali s terena. Odlučio sam u drugom poluvremenu poštediti svoje glavne igrače i dati šansu najmlađima, jer je povratak u utakmicu nakon viskog vodstva domaćina bila teška misija.NEVEN PLANTAK, TRENER BORIK-PUNTAMIKE– Nema se što puno analizirati kad ovako pobijediš s visokom razlikom. Odigrali smo odlično u oba smjera. Ono što nam je u Dardi bio problem to nam je u ovoj utakmici bilo na visokoj razini. Pritom mislim na šut i obranu. Također zatvorili smo skok i najbolje od svega što su čak 13 minuta priliku dobili igrači koji manje igraju.