6 C°

Nema posla ni u papirnoj industriji

04.12.2011. 23:00

Ništa se neočekivano nije  dogodilo u Osijeku. Kada se  vidi konačnih 3:0 za Mursu,  kojoj je to bila osma pobjeda  u sezoni (Zadranima osmi  poraz), prvi je dojam da je  sve bilo jednostavno za domaćina. Međutim, bila je to  još jedna utakmica, četvrta  u nizu, u kojoj su Zadrani  ozbiljno prijetili, da bi im se  na kraju dogodilo da završetak dvoboja završe kao  poražena momčad.
U prvom setu Zadar je  vodio obećavajućih 16:10.  Neizvjesno je bilo i nakon  19:18 za Zadar te u završnici seta u kojoj su Zadrani spasili tri set lopte  (24:22, 25:24). Četvrtu ipak  nisu uspjeli i ono što se  činilo za goste dobiveno u  trenutak se pretvorilo u 1:0  za Mursu.
Drugi set samo je u početku podsjetio na prvi kada je  nakon 5:1 Osječana Zadar  došao do 5:5, nakon čega je  Mursa brzo odjurila do 2:0.
Treći set bio je poput  prvog, a igrači s Višnjika  ponovno su propustili velikih šest poena prednosti.  Prije nego što je Mursa  ubacila u višu brzinu gosti  su vodili 19:13. No, već  nekoliko puta ove sezone  Zadar je pokazao da mu  takvo vodstvo najčešće ništa  ne znači. Domaći su to osjetili i preokrenuli sve u  svoju korist. Zadrani su se  još nekako držali do 21:21  nakon čega su potpisali kapitulaciju.
– Ponovno se pokazalo da  ne znamo završiti set u  kojem imamo veliko vodstvo. Ne znam kako to objasniti osim manjkom iskustva. Imali su puno prilika ove sezone, ali gotovo  ništa od toga nismo do kraja  iskoristili. Šteta, u Osijeku  smo bili blizu, ako ne pobjedi, onda barem tome da se  kući vratimo s jednim bodom – rekao je Marin Masnić, trener Zadra.

PRVA HOL

Rezultati 9. kola: Mursa Pan  P.I.- Zadar 3:0, Vukovar – Varaždin  Volley 3:0, Zagreb – Rijeka 1:3,  Sisak – Split 3:0, Centrmetal –  Karlovac 3:1, Daruvar – Rovinj 3:2,  Šibenik – Opatija.
Mursa Pan P.I., Rijeka 21, Sisak 19, Rovinj 16, Opatija 15, Centrometal, Vukovar 13, Zagreb, Daruvar 11, Karlovac, Split 9, Šibenik 6, Zadar, Varaždin V. 4
U 10. kolu (10./11. prosinca)  igraju: Zadar – Rovinj, Karlovac –  Daruvar, Split – Centrometal, Opatija – Sisak, Rijeka – Šibenik, Varaždin Volley – Zagreb, Mursa Pan  P.I – Vukovar.

MURSA PAN P.I. – ZADAR 3:0

(27:25, 25:19, 25:22)
OSIJEK – Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 70. Suci:  Vinković (Vukovar) i Radanović (Osijek).
MURSA PAN PAPIRNA INDUSTRIJA: Gluvajić, Dudaš, Suk, F. Vranješ, Perić, F. Vranješ, Kolarić, Ščerbakov, Šućur, Prlić, Puljić, Ivković. Trener: Leo Barić.
ZADAR: Viduka, Škara, Surać, Bakale, Mandić,  Šestan, T. Burčul, D. Burčul. Trener: Marin Masnić.