Gostovanje – konačno radovanje

05.03.2009. 23:00

Moramo spustiti loptu na travnjak, a ne preskakati igru i iskoristiti dobru suradnju Terkeša i Šaranovića – kaže Dalibor Zebić
Iako je Zadar u prošlom kolu izgubio u Rijeci Dalibor Zebić za utakmicu 21. kola u Varaždinu odlučio se samo za jednu promjenu, onu koju je morao izvršiti budući da se Naum Batkoski ozlijedio u Rijeci pa će ga zamijeniti Ferdo Milin.– Nema potrebe za drugim promjenama. Igrači koji će dobiti priliku od prve minute su u ovom trenutku najbolje rješenje. Bećiri, Jozinović i Šaranović koji su došli u ove zime, a igrali su protiv Cibalije i Rijeke dobro su odradili svoje uloge i na taj način osigurali početnu jedanaestoricu. Raduje me povratak Ivana Ćurjurića s kojim imamo mogućnost novih rješnja u veznom redu – kaže Zebić čija je momčad na Kantridi odigrala svoju klasičnu ovosezonsku utakmicu.Dvadesetak minuta Zadar je bio dobar, a onda je pao nakon što je Rijeka promašila (!) jedanaesterac. Za većinu momčadi kada protivnik ne iskoristi najstrožu kaznu to je veliki poticaj, a ne i za Zadar.– Teško je to objasniti, umjesto da taj promašaj podigne nas dogodilo se obrnuto. U igru je morao nezagrijani Milin umjesto Batkoskog, a nesigurnost se uvukla u naše redove sve dok Rijeka nije povela. Tek tada smo počeli igrati.Ništa novo. Kad će Zadar končano prestati s tim navikama koje je toliko puta skupo platiti. Zar će te i Varteks čekati da povede pa tek onda početi igrati?– Nadam se da nećemo. Uvijek kaže da smo nešto naučili, a u svakoj sljedećoj utakmici ponavljamo iste pogreške. Očekujem da će se stvari konačno u Varaždinu pokrenuti na bolje i da ćemo odigrati u pravoj razini svih 90 minuta, a ne samo jedno poluvrijeme. Varteks je momčad slična Rijeci, igraju od noge do noge, nisu grubijani nego teže boljom igrom pobijediti protivnika.Kakav će biti odgovor Zadra?– I mi moramo spustiti loptu na travnjak, ne preskakati igru i iskoristiti dobru suradnju Terkeša i Šaranovića. U Rijeci su obojica pokazala da mogu napraviti dosta nereda u protivničkoj obrani, a mogli bi im u napadu pomoći i Bilaver, odnosno Jozinović koji je na Kantridi odigrao dobru utakmicu. Imamo rješnja s kojima možemo na jednostavan način doći do gola Varaždinaca, treba nam samo strpljenja bez obzira kako će se razvijati situacija na terenu.Gostovanja su već postala prava zadarska frustracija, na deset utakmica izvan Zadra osvojen je samo bod (Zagreb 0:0).– Predugo se mučimo s igrom na strani. Uvijek kažemo da idemo ne izgubiti, onda kad se, kao u Rijeci, otvori prilika i za pobjedu mi kao da se toga preplašimo. Događa se i boljim momčadima da ne realizraju jedanaesterac tako da me taj Županov promašaj nije zabrinuo koliko to što smo u sljedećem napadu primili gol. Budemo li se tako i dalje ponašali nećemo bodove osvajati ne samo na gostovanjima već i u Stanovima.Zebić i igrači tvrde da je bod iz Varaždina dobar, ali kako ga osvojiti kad Zadar ne zna sačuvati ni neriješeni rezultat?– Rijeka je pokazala kako se to radi. Kad su dali drugi gol više se zapravo nije igrao nogomet. Počeli su Riječani s odugovlačenjem igre, stalno je netko bio ozlijeđen i vrijeme je brzo prošlo. Nije fair-play, ali služi svrsi. Kad mi to shvatimo možda počnemo osvajati i više bodova.Vjerojatni sastav (3-5-2): Vuković – Bećiri, Milin, Parmaković – Bilaver, Ljubičić, Župan, Surać, Jozinović – Šaranović, Terkeš. Pričuve: Ježina, Maruna, Pletikosić, Rašo, Ćurjurić, Batur, Mitrović. Nedostaju: Batkoski (ozlijeđen), Puljić (nespreman), V. Sladojević (?).