I sa Straduna s pobjedom

Autor: Andrija Dešpoja

05.03.2010. 23:00

Borik-Puntamika osladila se i četvrtom pobjedom u nizu (treća s gostovanja) protiv izravnog konkurenta Dubrovnika i tako potvrdila odličnu poziciju u nadolazećoj Ligi za Ostanak. Domaći košarkaši nisu cijelu utakmicu mogli pronaći protulijeka za čvrstu obranu momaka u zelenom koji su stabilnom igrom u napadu uspjeli oploditi konstantnu rezultatsku prednost koju su stvarali tijekom svih 40 minuta. Jedino razdoblje u plusu su Dubrovčani imali u prvim minutama (5:1), a onda se malo-pomalo počela zahuktavati puntamička mašina ponajviše na krilima Ivanova koji sa šest poena u nizu odvodi zelene u prvo vodstvo na utakmici (5:7) koje do kraja nije ispušteno. Jurjević na otvaranju druge četvrtine postavlja za 21:10, a mala kriza je nastupila do kraja poluvremena kad su domaći košarkaši na krilima Perića i Oštrića, nakon minusa od 11 poena (14:25), uspjeli na poluvrijeme otići s tek tri poena zaostatka (24:27). Treću četvrtinu otvara s četiri poena u nizu Ivanov, a pridružuje mu se Petani s tricom i ponovno su se Puntamičani uspjeli odvojiti (25:34) što su malo ugrozili svojim poenima Šćepanović i Oštrić netom poslije (33:36). Ipak, Plantakovi igrači pronalaze, i u tom pokušaju Dubrovčana za vraćanje u egal, novu snagu te se preko Baždarića, Mrve i Jurjevića vraćaju ponovno na plus 9 (36:45) pred posljednjih 10 minuta. Da ne bi ostavili ni trunke prilike domaćinu pobrinuo se odmah drugom tricom Jurjević, pridodali su mu se Dražović i Olivari sa svojim učinkovitim rolama i nakon ubačena dva bacanja Ivanova u 35. minuti (42:57) pitanje pobjednika bilo je odgonetnuto. Pokušavali su igrači Darka Kuncea u tih posljednjih pet minuta na brzinu sustići zaostatak, ali Puntamičani nisu gubili glavu te se do kraja utakmice odigralo maksimalno ozbiljno čemu im je najveća zadovoljština bila uz osvojena dva velika boda poadatak da su primili tek 55 poena u 40 minuta loptanja pod obručima. U pobjedi cijelog kolektiva najviše su se istakli poslovično učinkoviti Ivanov s 15 ubačaja 7 skokova i 3 ukradene lopte, Petani s 13 i Mrva s 11 poena dok je nezaobilazan odličan obrambeni učinak Pavića koji je svojim 4 poena dodao i 7 skokova.

DUBROVNIK – BORIK PUNTAMIKA 55:65

(10:19, 14:8, 12:18, 19:20)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju. Gledatelja: 100. Suci: Damir Basarić, Ivan Paić (Split)
DUBROVNIK: Radić 4 (2-6), Šćepanović 21 (1-4), Karač, Krušlin 12 (2-2), Oštrić 11 (2-2), Vranješ, M. Hajdić 2, N. Hajdić, Lucić 1 (1-2), Perić 4 (2-4), Soko. Trener: Darko Kunce.
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 13 (6-9), Ivanov 15 (7-8), čakarun, Pavić 4 (1-4), Dražović 6 (4-6), Dević 2, Mrva 11 (1-2), Troskot, Jurjević 8 (0-2), Baždarić 2, Olivari 4 (0-1). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Dubrovnik 12-29 (41%); B.-Puntamika 17-28 (61%).
Šut za 3: Dubrovnik 7-22 (32%); B.-Puntamika 4-28 (14%).
Slobodna bacanja: Dubrovnik 10-20 (50%); B.-Puntamika 19:32 (59%).
Skokovi: Dubrovnik 31 (28+3); B.-Puntamika 37 (29+8).

A-1 LIGA

Rezultati 17. kola: Dubrovnik – Borik-Puntamika 55:65, Šibenik – Split 70:67, VROS Darda – Dubrava 92:81, Svjetlost – Zabok 95:79, Kaštel galerija – Trogir (ned).
Poredak: Svjetlost 29, VROS Darda i Zabok 28, Split, Borik-Puntamika i Trogir 26, Dubrava 25, Dubrovnik 23, Šibenik 22, Kaštel galerija 19.
Raspored 18. kola: Borik-Puntamika – Svjetlost, Split – Trogir, Dubrava – Dubrovnik, Zabok – Šibenik, Kaštel galerija – VROS Darda.