6 C°

Boričani slomili i Šibenik

Autor: Andrija Dešpoja

05.04.2010. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike ubilježili su novu, treću u nizu domaću pobjedu i to protiv vrlo motivirane momčadi Šibenika koji su došli u Zadar pokušati ostvariti pobjedu vrijednu ostanka u ligi.
Gosti su krenuli u skladu s imperativom koji im je nanijela davljenička pozicija na ljestvici pa su već nakon nekoliko uvodnih minuta imali 0:5. Prednost se povećala do polovice prve dionice kad je 4-11 nakon ubačaja veterana Maleša. Filipovićeva trica u 8. minuti za 8:16 ozbiljno je uznemirila trenera Plantaka koji nikako nije uspijevao razbuditi svoje igrače. Ipak mali znaci buđenja kod “zelenih” dovelo je do smanjenja zaostatka tek na četiri minusa (20:24) u završnici prve dionice. Ulazak u drugu četvrtinu puno bolje je sjeo Puntamičanima koji najviše zahvaljujući Troskotu (7 poena) dolaze na minus tri (27:30), no uzvraćaju Šibenčani preko Vladovića koji s tricom i dvicom ponovno vraća zelene u ponor (29:38). Ipak u posljednjih pet minuta do poluvremena Plantakovi puleni ubacuju konačno u višu brzinu, pojačavaju obranu, a kontranapad im je postao češća pojava. Baždarićeva trica značila je primicanje na minus četiri (36:40), a na odmor se uspjelo otići s odličnih 40:40 za što su zaslužni Ivanov i Petani uspješnim završnicama iz kontranapada. Otvaranje drugog poluvremena donijelo je prvo vodstvo Puntamičana koji su to učinili preko Ivanova (42:40), a nakon tri minute situacija se potpuno izmijenila u korist domaćih košarkaša koji su s dvije trice Mrve i Petanija uz Ivanovljev ubačaj došli do sedam viška (50:43). Bubalo kao najraspoloženiji Šibenčanin je tricom ponovno upalio lampicu upozorenja (52:48), no uzvraća vrlo spretni Petani za 54:48. Šibenčani ipak ne odustaju već uspijevaju smanjiti preko Vladovića i Gaurine tek na dva zaostatka (54:52), a spašava Jurjević svojim poenima za 57:52 u posljednjoj minuti treće dionice. Zahvaljujući iznimno borbenom Dražoviću koji pogađa oba bacanja otišlo se u posljednjih 10 minuta s pet poena prednosti (59:54). S pet razlike se otišlo na mini odmor, a ta razlika je stajala na semaforu sve do posljednjih pet minuta kad je semafor pokazivao 66:61 za “zelene”. Pokušali su gosti sa zonom doći do neizvjesije završnice, no nisu računali na u posljednje vrijeme fenomenalnog Petanija koji je ubacio tricu, a onda iz kontranapada fino položio za kapitalnih 10 poena prednosti (71:61), četiri minute prije kraja. To je bio znak da Šibenčani neće moći računati na bodove opstanka u Jazinama, jer su se konačno opustile ruke Puntamičanima i prednost se popela na 76:61 za što je najviše zaslužan Jurjević. Posljednje tri minute bile su premalo za goste da uspiju nešto bitnije promijeniti.
Na kraju kad se sve zbroji najefikasniji Puntamičanin bio je Jurjević s 18 ubačaja dok je veliku pomoć imao u kvartetu Petani (12), Mrva (11), Ivanov (11) i Čakarun (10) što je bilo nadmoćnije od tek dva pravo raspoložena gostujuća igrača, Filipovića (23) i Bubala (19).

LETEĆI TOME

Dražović je uspio pri kraju treće dionice podignuti sve gledatelje na noge nesvakidašnjim i vrlo pogibeljnim bacanjem za loptu nakon kojeg je preletio gostujuću klupu i završio slomivši pleksiglas na tribinama. No, srećom sve je za njega u prošlo u najboljem redu.

BORIK-PUNTAMIKA – ŠIBENIK 87:73

(20:24, 20:16, 19:14, 28:19)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200. Suci: Loriano Legović (Rijeka), Tomislav Prpić (Zagreb) i Andrej Sušanj (Rijeka).
BORIK-PUNTAMIKA: Petani 12, Ivanov 11 (5-6), Čakarun 10, Pavić, Dražović 7 (3-4), Dević 2, Mrva 11, Marin 2, Troskot 7 (1-2), Jurjević 18 (6-7), Baždarić 3 (0-2), Mrkić 4 (2-2). Trener: Neven Plantak.
ŠIBENIK: Došen, Gracin, Filipović 23 (5-7), Bubalo 19 (2-2), Vrlika 3, Širko, Gaurina 8 (3-4), Sandrić 3 (3-3), Vladović 12 (1-1), Maleš 5 (1-3). Trener: Goran Zeljak.
Šut za 2: Borik-Puntamika 23-40 (58%); Šibenik 20-35 (57%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 8-25 (32%); Šibenik 6-17 (35%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 17-23 (74%); Šibenik 15-20 (75%).
Skokovi: Borik-Puntamika 31 (19+12); Šibenik 22 (18+4).

LIGA ZA OSTANAK

Rezultati 7. kola: Borik-Puntamika – Šibenik 87:73, Dubrovnik – Split, Dubrava – Kaštel galerija (igra se danas).
Borik-Puntamika 30, Split 27, Dubrava 24, Dubrovnik i Šibenik 23, Kaštel galerija 20.
Raspored 8. kola: Kaštel galerija – Borik-Puntamika, Šibenik – Dubrovnik, Split – Dubrava.