Utorak, 23. travnja 2024

14 C°

Borik iščupao pobjedu

05.11.2010. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike ostvarili su četvrtu pobjedu u 5. kolu A-1 lige protiv vrlo neugodnih Dubrovčana koji će sigurno žaliti za propuštenom prilikom za pobjedom u posljednjim minutama utakmice.
Otvaraju Puntamičani sa 6:0 koševima Marića, Škifića i Mikulića, a prve poene gosti postižu preko Lučića nakon tri minute (6:2). Trica Pavića naznačila je odlazak na 13:6, a razigrani igrači u zelenom su uspjeli za drugu četvrtinu ostvariti zalihu od lijepih 10 poena (22:12). Dubrovčani su prikazali bolju igru u drugoj dionici, posebice se isticao mladi reprezentativac Hrvatske Došen koji je u dva navrata tricama kažnjavao propusnost obrane Puntamičana. No, ulazak mladog Pešuta pomalo je iznenadio goste kojima je uspio zabiti četiri poena i na semaforu je polovicom druge četvrtine svijetlilo odličnih plus 14 (29:15). Tada je uslijedila druga Došenova trica te pogodak Vranješa za smanjenje na 29:20, a tih 9 prednosti se održalo do odlaska na odmor. Povratak iz svlačionica izgleda da je bolje sjeo „gosparima” koji su u nepunih pet minuta uspjeli gotovo anulirati prednost Puntamičana. Kreator povratka bio je Perić koji je u kratko vrijeme vezao 10 poena od čega dvije trice za tek minimalno vodstvo Borik-Puntamike (42:41). Vraćaju tada na pet viška Šarlija iz bacanja i Marić tricom (46:41), a razigrao se Šarlija koji je u sljedeća dva napada pogodio za povratak na razliku iz poluvremena (52:43). Smanjuje na drugoj strani Lučić, no Škifić stavlja svoju treću tricu u utakmici za 55:45, dvije minute prije kraja treće četvrtine. Žilavi Dubrovčani ipak su uspjeli doći do minusa od sedam poena (60:53) pred posljednjih 10 minuta. Vesele vijesti po goste donijele su otvarajuće minute te posljednje dionice, jer je odmah Oštrić smanjio na minus pet, a pomogao im je u sljedećem napadu domaći trener Plantak tehničkom pogreškom zbog prigovora sucima,  nakon koje je Oštrić stavio dva bacanja, a Došen tricom izjednačio na 60:60. Vrlo brzo su „gospari” došli do prvog vodstva u utakmici (60:62) preko Lučića te je zelenima zazvonilo zvono za uzbunu pred posljednjih 7 i pol minuta utakmice. Skratila se  tada ruka Puntamičanima, pa se promašilo nekoliko otvorenih šuteva i nevjerojatnih zicera, ali srećom ni gosti nisu bili puno uspješniji, pa je isti rezultat još uvijek vrijedio pred posljednjih pet minuta koji su garantirali vrlo uzbudljivu završnicu.
Post od tri minute bez poena na nesreću gledatelja u dvorani prekinuli su Dubrovčani koji su došli tricom Oštrića na velikih pet viška (60:65), četiri minute prije kraja. Trener Plantak tada troši i treću minutu odmora kako bi nekako razbudio svoje igrače koji nisu zabili koš još od kraja treće četvrtine. Poslušao ga je u sljedećem napadu Škifić sa dva pogođena bacanja za 62:65, a prvi koš iz igre u posljednjoj četvrtini stavio je Jurjević i to tricom, za izjednačenje (65:65) dvije i pol minute prije kraja. Na drugoj strani Oštrić stavlja jedno bacanje (65:66), a Jurjević pogađa svoja dva tako da se u posljednje dvije minute otišlo s minimalnim vodstvom zelenih (67:66). Uslijedilo je nekoliko grešaka s obje strane koje su potrošile cijelu minutu, a nakon jednog neuspjelog prodora Došena isti igrač je zaradio i tehničku pogrešku što je Jurjević kaznio tek s jednim pogođenim bacanjem, no precizniji je bio u drugom navrata nakon faula gostiju što je značilo ulazak u posljednjih 60 sekundi sa finih četiri viška (70:66). Potvrda pobjede je stigla preko Škifića koji je precizno stavio svoja dva bacanja, a Soko s druge strane nije te je ostalo zelenima privesti mirno kraju utakmicu u kojoj su vrlo teško došli do svoje četvrte pobjede u sezoni. Najefikasniji pojedinac na terenu je bio Škifić s 23 poena i 9 skokova dok je junak Jurjević ubacio 13 poena. Kod gostiju na visini zadatka su bili Došen sa 16 i Perić 15 poena.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBROVNIK 74:66

(22:12, 16:17, 22:26, 14:13)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 250. Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Prpić (Zagreb) i Alan Grbić (Zadar).
BORIK-PUNTAMIKA: Mikulić 4 (0-3), Mrkić 1 (1-2), Marić 10 (3-4), Čakarun 2, Pavić 3, Pešut 6, Dević 2, Škifić 23 (6-8), Marin, Jurjević 13 (5-6), Grabovac, Šarlija 10 (2-2). Trener: Neven Plantak.
DUBROVNIK: Husnija, Kušt, Soko (0-2), Karač, Došen 16 (2-4), Oštrić 12 (5-7), Vranješ 4 (2-2), M. Hajdić 2 (2-2), D. Hajdić, Lučić 10 (4-4), Bleslić 7 (1-3), Perić 15 (2-2). Trener: Željko Vreća.
Šut za 2: Borik-Puntamika 18-34 (53%); Dubrovnik 15-27 (56%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 7-18 (39%); Dubrovnik 6-19 (32%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 17-25 (68%); Dubrovnik 18-26 (69%).
Skokovi: Borik-Puntamika 28 (22+6); Dubrovnik 23 (20+3)