21 C°

Laganije od očekivanog preko Darde

06.03.2012. 23:00

Sonik-Puntamika nije propustila priliku za osvajanje dva boda u bitnom dvoboju kontra VROS Darde. To su učinili puno lakše od očekivanog, jer su dominirali praktički od prve do posljednje minute u kojoj gosti nisu imali pravog odgovora na igru Puntamičana.
Važnost utakmice kao da je odsjekla ruke domaćim košarkašima u prvim minutama te su do prvog ubačaja tek došli nakon tri minute i to preko Marića za smanjenje vodstva gostiju na 2:4. Darda je u tim trenucima izgledala puno bolje od igrača Nevena Plantaka koji su pokušavali vanjskim šutom doći do rezultatskog pomaka. Tricom Jurline Puntamičani prelaze u vodstvo 14:13, a uzvratio je na drugoj strani Budimir za pokazalose kasnije posljednje vodstvo gostiju u utakmici (14:15). Nakon toga pokrenuo se zeleni stroj koji je neumoljivo do poluvremena pokopao sva nadanja Darde da će s pobjedom iz Jazina. Pokretač uzleta Puntamičana bio je, a tko drugi, Luka Drezga. Sa dvicom i tricom načeo je Baranjce koji su do kraja prvih 10 minuta primili još četiri poena od strane Dražovića (23:15). Niz Sonik-Puntamike nastavio se i u drugoj četvrtini. Pogodio je Čakarun za plus 10 (25:15). Gosti su došli do malo daha nakon Pandurićeva četiri vezana poena (25:19), no s tim se očito nije slagao nadahnuti Dražović koji stavlja tricu za 28:19, a vjerno su ga slijedili u sljedeća tri napada Marić i Čakarun sa dvicama te Grabovac s novom tricom za ogromnih plus 16 (35:19) čemu se vjerojatno ni sami Puntamičani nisu nadali u ovako važnoj utakmici. U posljednje tri minute do poluvremena gosti su pokušavali nekako smanjiti taj veliki zaostatak što im je i pošlo za rukom preko Bičvića i Vlaića (35:23), međutim konačno je na svoje došao kapetan zelenih Jurjević koji s dvije trice primiruje ambicije Baranjaca te je tako za drugi dio arhivirao odličnih 16 viška za svoju momčad (43:27).
U nastavku se očekivalo buđenje iz sna gostiju, no osim Perajice koji bi povremeno ubacio nešto u koš Puntamičana, ostatak momčadi Darde kao da je zaboravio igrati košarku. Zato se nisu dali smesti Plantakovi igrači koji su iskoristili ponuđeno i malo-pomalo podizali prednost koja je u 26. minuti nakon ubačaja Marića bila na plus 22 (53:31). Uspio je smanjiti Perajica, no iznad 20 zelene je zadržao Drezga prvo tricom, pa poenima s linije za bacanja za najvećih do tada 25 viška (62:37). U posljednjoj minuti treće dionice zeleni ubacuju još jednu tricu, precizan je Grabovac te se s 28 prednosti (65:37) moglo opuštenije prići posljednjoj dionici. Taj malo opušteniji pristup Puntamičana iskorištavaju gosti koji prave seriju 12:2 u prve tri minute posljednje dionice za smanjenje na minus 18 (67:49) u koju su najviše ugradili Budimir i Bičvić. Povratak na 20 prednosti osigurao je Drezga trećom tricom u utakmici (69:49) što je ujedno i bila konačna potvrda pobjede zelenih. U posljednjih pet minuta se istina ušlo sa samo 16 prenosti domaćih košarkaša (69:53), no alarm za uzbunu nije bio potreban jer su Marić dvicom, Jurjević svojom trećom tricom ekspresno vratili na plus 21 (75:54) što je bio definitivan kraj nastojanjima gostiju da iz Jazina odu s prihvatljivijim porazom.

SONIK-PUNTAMIKA – VROS DARDA 77:61

(23:15, 20:12, 22:10, 12:24)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Josip Radojković (Split), Mario Goleš (Šibenik) i Zlatko Galiot (Zagreb).
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 5, Marić 14 (2-2), Segarić, Čakarun 6 (2-2), Pešut 4 (1-2), Drezga 20 (8-8), Dražović 10 (3-4), Vraneš, Jurjević 9, Grabovac 5, Ramljak, Šarlija 4. Trener: Neven Plantak.
VROS DARDA: Kordić, Meznarić, Vlaić 2, Budimir 16 (2-4), Mileković 3 (1-1), Bičvić 17 (1-1), Perajica 10, Mandić 2, Radoš, Čutuk, Jugo, Pandurić 11 (2-2). Trener: Senad Muminović.
Šut za 2: Sonik-Puntamika 17-31 (55%); VROS Darda 25-51 (49%).
Šut za 3: Sonik-Puntamika 9-29 (31%); VROS Darda 1-13 (8%).
Slobodna bacanja: Sonik-Puntamika 16-18 (89%); VROS Darda 8-15 (53%).
Skokovi: Sonik-Puntamika 33 (24+9); VROS Darda 30 (22+8).

IZJAVE

SENAD MUMINOVIĆ, TRENER VROS DARDE
– Podbacili smo potpuno, svi moji igrači su bili odsutni što nimalo ne umanjuje pobjedu Sonik-Puntamike. Sve ono što smo pripremali i dogovorili prije utakmice nije izgleda sjelo mojim igračima kojima evidentno glave nisu funkcionirale, pa ne čudi ovaj katastrofalan poraz.
NEVEN PLANTAK, TRENER SONIK-PUNTAMIKE
– Odigrali smo odličnih 30 minuta, a opet ne mogu biti zadovoljan sa posljednjom četvrtinom u kojoj smo osjetnije pali u igri. Vidjelo se koliko nam je nedostajao taj centar, jer kad imamo u rotaciji Šarliju i Čakaruna onda nam je puno lakše igrati. Očekuje nas Liga za ostanak gdje želimo izboriti naš cilj, a bit će sigurno teško jer će svi klubovi u toj ligi biti jako konkurentni.