Antonija Kaleb najbolja Hrvatica protiv Britanki

Autor: Šime Ćurko

06.09.2012. 22:00
Antonija Kaleb najbolja  Hrvatica protiv Britanki

U 1. kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo hrvatske  odbojkašice upisale su pobjedu protiv Velike Britanije  na turniru koji se igra u  rumunjskom Piatra –  Neamtu. Hrvatice su pobjedom od 3:0 (25:21, 25:18,  25:20) protiv igračica s  Otoka otvorile put prema  EP-u 2013. Iako su Britanke povele 4:5 u prvom  setu naše djevojke (Malević, Topić 7, Ikić, Čačić,  Kaleb 8, Rajković, Čutuk,  Kovačić 2, Miloš 6, Popović  6, Brčić 1, Alajbeg) brzom  su serijom preokrenule rezultat. U trećem setu Velika  Britanija je držala priključak do 20:19, ali su  igračice Igora Lovrinova  osvojile i taj set i upisale  prvu pobjedu na turniru.  Sanja Popović proglašena  je najboljim napadačem  utakmice, dok je Antonija  Kaleb bila najbolja igračica  u bloku i na servisu. U  drugoj utakmici u našoj  skupini Rumunjska je pobijedila Portugal 3:0.
Muškarci nisu bili uspješni te su upisali poraz u  prvoj utakmici skupice C  kvalifikacijskog turnira koji se održava u Beču. Izabranici Igora Šimunčića  susreli su se s Česima i  upisali poraz od 3:1 (21:25,  25:22, 25:17, 25:19).
Hrvatska koja je igrala u  sastavu: Zhukouski 6, Sabljak, Galić 8, Nojić,  Omrčan 26, Raič 4, Vulin 7,  Osmokrović, Kovačević,  Sikirić, Mihalj 5 i Zikajiveć  (L) osvojila je prvi set. Poveli su naši igrači i u drugom sa 4:3, no tada su Česi  nametnuli svoj tempo i  preuzeli vodstvo koje nisu  ispuštali do kraja utakmice. Igor Omrčen proglašen  je najboljim igračem utakmice, a pripali su mu i  naslov najboljeg na servisu  i najboljeg napadača.
U drugoj utakmici u  našoj skupini Austrija je  pobijedila Makedoniju  3:2.