Pobjedničke navike

06.10.2013. 22:00

Zadar je nastavio pobjednički niz protiv Opatije. U posljednja četiri dvoboja ova dva sastava u Prvoj A ligi slavili su Zadrani, svaki put bez izgubljenog seta. Opatija je ugostila Zadrane u novoj dvorani za koju Marin Masnić, trener momčadi s Višnjika, kaže da je – vrhunska. No, osim što se divio dvorani Masnić je bio zadovoljan i odrađenim poslom njegovih igrača.
– U prva dva seta Opatija je imala dosta pogrešaka, što smo znali iskoristiti. Imali smo jako dobar blok i nekoliko dobrih napadačkih kombinacija pa nije bilo rezultatskih problema – kaže Masnić.
U trećem setu na trenutak se mogao namirisati preokret. Gosti su u tri navrata vodili s četiri poena prednosti. Posljednji puta kod rezultata 15:11, no tada se lagano budi opatijski sastav, te Brnčić i Balen poravnavaju na 18:18. Uz nekoliko odlučnih smečeva Dukića Opatija prelazi u vodstvo, a serijom 3:0 dolazi i do uvjerljive prednosti u završenici seta – 23:20. I dalje koncentrirani gosti nisu se dali omesti, smanjili su na 23:22. Dukić je upisao i 24. poen za Opatiju, no domaći sastav propušta dvije set lopte. Neforsirana pogreška ponovno je dovela Zadrane u prednost (25:24), Dukić je još jednom poravnao (25:25), međutim u rukama Opatijaca nije bilo dovoljno snage za još jedan preokret. Uz jednu servis pogrešku Opatijaca i smeč gostiju, Zadrani su zasluženo pobijedili i otišli kući s vrlo ohrabrujućim i vrijednim bodovima na startu nove sezone.

OPATIJA ZADAR 0:3

(17:25, 17:25, 25:27)
OPATIJA – Dvorana “Marino Cvetković”. Gledatelja: 50. Suci: Bingula i Perić (Zagreb).
OPATIJA: Vrkić 1, Balen 4, Poščić, Osojnak 8, I. Đorđević, Paris, Petrović, Brnčić 7, Aničić, Čule 3, Keller, Dukić 10. Trener: Vladimir Brlečić.
ZADAR: Lučić, Viduka 5, Čavrag 14, Surać 6, Karamarko, Buterin, Škara 8, Burčul 1, Grubišić 5, Frleta 9, Kvartuč, Belić. Trener: Marin Masnić.
Servis pogreške: Opatija 8, Zadar 11.
Neforsirane pogreške: Opatija 21, Zadar 15.