Zemuničani u mreži NOŠK-a

Autor: Z L

06.12.2009. 23:00

DEBELJAK 1 – PODGRADINA 1
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Katuša. Pomoćnici: Marko Vujević i Ivica Šango. Strijelci: 1:0 A. Smolić (56′), 1:1 K. Paleka (69′).
DEBELJAK: T. Pavić, A. Lučić, L. Torbarina, M. Torbarina, B. Torbarina, M. Strenja, A. Smlić, L. Gambiraža, S. Marinović, J. Dražić, M. Marić, M. Jerak, B. Pavić, P. Verunica. Trener: Bruno Torbarina.
PODGRADINA: J. Žuža, A. Žuža, K. Ekić, D. Janković, L. Marinović, A. Bakić, T. Katalinić, B. Budan, I. Pavičić, T. Crnjak, K. Paleka, Z. Žuža, M. Šalina.
Igra domaćina na jučerašnjoj utakmici bila je nešto bolja nego u zadnjih nekoliko kola, no svejedno je bilo dosta nerealiziranih prilika, što je dovelo do neriješenog rezultata. Na sreću, ni gosti nisu bili uvjerljiviji, pa je ishod utakmice bio remi. Po igri Debeljaka se vidi da je ta momčad još daleko ispod svojih mogućnosti, no iz utakmice u utakmicu vidi se polagan, ali siguran napredak.
GORICA 6 – PAKLENICA 1
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 100. Sudac: Branimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Ivan Zdrilić (Polićnik). Delegat: Ernest Karlović (Zadar). Strijelci: 1:0 P. Mikulić (8′), 2:0 P. Mikulić (32′), 3.0 J. Batur (47′), 3:1 Kojić (52′), 4:1 P. Mikulić (63′), 5:1 Kamber (76′), 6:1 A. Batur (85′).
GORICA: Lj. Bučić, J. Batur (od 78′ K. Ikić), M. Ikić (od 65′ Rogić), G. Mikulić, J. Ikić, Erlić, Jurejević, Zrilić (od 66′ Kamber), J. Čirjak, Mitrović (od 58′ A. Batur), P. Mikulić (od 73′ Perić). Trener: Mile Batur Čeza.
PAKLENICA: Jaklin, Hasanović (od 36′ Stanić), Zanić, Vidić, Zelenika, Ivković, Jukić, Vuksan-Ćusa, Galešić, Zdunić, Kojić (od 64′ Zubčić). Trener: Tomica Milovac.
Goropadna drugoplasirana Gorica bez većih problema visoko je porazila Starigrađane sa čak 6:1 nakon bolje igre tijekom cijelog susreta i tako su nakon 14. kola poboljšali rekordnu efikasnost (dali 50 golova). Domaći su poveli 1:0 u 8. minuti preko P. Mikulića, a na isti način Pave je u 32. minuti povisio na 2:0, da bi J. Batur eurogolom u 47. minuti sa 25 metara osigurao pobjedu vodstvom od 3:0. Nakon što je V. Kojić u 52. minuti udarcem sa 18 metara smanjio na 3:1 domaći su još više pritisli i do kraja susreta postigli još tri zgoditka. Na 4:1 je podigao P. Mikulić u 63. minuti nakon lijepe asistencije J. Čirjaka, 5:1 je djelo A. Kambera u 76. minuti da bi konačnih 6:1 za Goricu u 85. minuti nakon ponovne asistencije J. Čirjaka postavio A. Batur.
VRČEVO 0 – PAKOŠTANE 3
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici: Ivica Zrilić (Popovići) i Neven Ražov (Škabrnja). Delegat: Ante Delija (Bibinje). Strijelci: 0:1 Kostović (31′), 0:2 R. Barišić (35′), 0:3 Maksan (61′).
VRČEVO: Dević, Š. Števanja (od 46′ M. Galešić), R. Katuša (od 46′ Kombura), F. Števanja, Ž. Števanja, A. Števanja (od 78′ A. Galešić), S. Števanja, I. Števanja (od 78′ Š. Katuša), J. Števanja, I. Katuša. Trener: Davor Dević.
PAKOŠTANE: Knez, Bakija (od 85′ Mate Barešić), Anić, S. Vulin, Marino Marešić, A. Mikulić, R. Barešić, Maksan, A. Lacman, Kostović (od 89′ Stojanov), Lokin (od 73′ Gegollaj). Trener: Marko Lacman.
Kvalitetniji i spremniji Pakoštanci bez većih problema pobijedili su momčad Kruševa s 3:0. Osim tri postignuta gola gosti nisu realizirali kazneni udarac u 39. minuti kada je šut A. Lacmana s 11 metara vratar domaćih M. Dević obranio. Inače, gosti su poveli 1:0 u 31. minuti kada je nakon ubačaja s desna R. Kostović glavom s 5 metara bio precizan da bi već u 35. minuti Pakoštane povisli na 2:0 kada je R. Barešić izbliza svladao Devića. U 61. minuti nakon lijepog proigravanja R. Maksan je sa šest metara postigao zgoditak te povisio na 3:0 za Pakoštance čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.
ZEMUNIK 1 – NOŠK 3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Gulin. Pomoćnici: Neven Gulin i Tonko Turica (oba Šibenik). Delegat: Josip Bojčić (Zadar). Strijelci: 0:1 Grđan (60′), 1:1 Alvir (64′), 1:2 Milinković (70′), 1:3 Zorić (88′).
ZEMUNIK: Krnčević, Joso Šestan, A. Šestan, M. Marušić, Paleka, T. Marušić, Radović, Šarić (od 40′ Jure Šestan), Alvir, Šare, Buljat (od 75′ Kasap). Trener: Milivoj Krnčević.
NOŠK: A. Buterin, Milinković, Anzulović, Pavasović, Badžoka, I. Buterin, Oštrić (od 75′ Baždarić), Grđan, Aliju, Čolak, Zorić. Trener: Šime Baždarić.
S puno “ulova” odlaze novigradski ribari sa zemuničkih Lužina. U prvom dijelu susreta ravnopravna igra oba takmaca da bi u 60. minuti nakon jedne lijepe akcije gostiju Grđan postigao zgoditak. Samo četiri minute kasnije domaćini su poravnali, a onda su gosti do kraja bili poduzetniji i postigli još dva zgoditka za pobjedu u ovom susretu.
ŠKABRNJA 1 – ARBANASI 0
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja. 100. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Nikola Dragoje (Karin). Delegat: Drago Alvir (Zemunik Donji). Strijelci: 1:0 A. Perica (68′).
ŠKABRNJA: K. Dražević, A. Mičić, L. Karlić, A. Šopić, Š. Klarin, A. Vrsaljko, S. Bilaver, Š. Ivković, A. Perica, P. Jurić, M. Gurlica. Još su igrali: Hrvoje Ražov. Trener: Zvonko Škara.
ARBANASI: S. Medić, J. Bilaver, Z. Fantov, Š. Kresović, I. Novak, D. Nikpalj, M. Ivuša, A. Fain, J. Vučenović, I. Rukavina, B. Sinovčić. Još su igrali: B. Genda, M. Čulina. Trener: Željko Bakarić.
Po lijepom vremenu pred stotinjak gledatelja vidjeli smo ne baš atraktivan nogomet što odgovara rezultatu. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0. U drugom dijelu Škabrnja je uspjela povesti golom A. Perice u 68. minuti. Do kraja utakmice Škabrnja je imala više od igre. Stvorila je još nekoliko prilika, a konačan rezultat od 1:0 bio je dovoljan da Škabrnja ostane na prvom mjetu tablice. Kolo prije kraja sa 33 boda osigurala je prvo mjesto za ovaj dio prvenstva.
CROATIA 1 – ZLATNA LUKA 2
TURANJ – Igralište Krš. Gledatelja 250. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Denis Vrkić (Zadar) i Damir Lerga (Zadar). Delegat: Mladen Čudina (Pakoštane). Crveni kartoni: Robert Dijan – trener NK Zlatna luka u 13. minuti i Josip Sudinja (Zlatna luka) u 90. minuti-drugi žuti karton. Strijelci: 1:0 Kresović (12′ – 11m) 1:1 Pavin (62′) 1:2 Pavin (65′)
CROATIA: Bubnjar, Bolić (od 68 Genda), Deković, Jačan (od 46 Matulj), Vidas (od 68 J. Santini), Baričić, M. Budanović (od 84′ Bezinović), Mrvičić, Kresović, Erlić, Potočnjak. Trener: Nino Vidas
ZLATNA LUKA: Dijan, Smolić, I. Oljica (od 46 B. Brkić), Nadinić, Torbarina, Pašić, Sudinja, B. Gašparović (od 72 T. Gašparović), Strenja (od 46 Mihić), M. Oljica (od 63 D. Brkić), Pavin (od 77. K. Oljica). Trener: Robert Dijan.
U tvrdoj i borbenoj utakmici Sukošanci su odnijeli puni plijen s Krša. Svakoj momčadi je pripalo je jedno razdoblje igre. Turanjci, iako oslabljeni izostankom petorice igrača, mogli su ostvariti puno više od poraza. U 12. minuti gostujući vratar Dijan ruši Kresovića pred vratima, a sam Kresović pretvara kazneni udarac u vodstvo domaćih. Protestiranje gostujućeg trenera Dijana zbog, po njegovom mišljenju zaleđa domaćeg napadača, podiglo je tenzije u jednom fer i korektnom susretu, a epilog svega jest isključenje Dijana. Do kraja prvog dijela najbolju priliku za domaće propustio je Potočnjak čiji udarac u 42. minuti odlazi preko gola. U drugom poluvremenu gosti su znali kazniti greške domaće obrane i u samo tri minute nakon dvije identične akcije postigli dva pogotka preko raspoloženog Stipe Pavina koji se oba puta nakon ubačaja s lijeve strane našao neometan i nesmetano poentirao za tri boda u ovom susretu.