Pakoštane i Škabrnja poravnati na vrhu

Autor: Z L

07.04.2010. 22:00

PAKLENICA  – PAKOŠTANE 2:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ivan Paleka (Zemunik) i Damir Kapetanović (Zadar).
Delegat: Zdravko Zurak (Posedarje).
Strijelci: 1:0 Zdunić (22′), 2:0 Galeić (28′), 2:1 Skroče (37′), 2:2 Vujević (58′), 2:3 Vujević (70′).
PAKLENICA: Jaklin, Anić, Vidić, Zelenika, Dokoza, Ivković, Stanić (od 85′. Boban), Jukić (od 50′. Zubčić), Zdunić, Galešić, Marjanović. Trener: Tomica Milovac.
PAKOŠTANE: Knez, Bareić, Anić, Vulin, Barišić, Kurtov, Gegollaj (od 55′. R. Barešić), Kostović, Skroče, Vujović. Trener: Marijan Lamešić.
Domaći nogometaši su već do 28. minute imali vodstvo od 2:0 koje im nije bilo dostatno da si dobiju utakmicu i tako uknjiže nova tri boda. Naime, lijepa dva zgoditka su postigli prvo Nikola Zdunić u 22. minuti i Ante Galešić u 28., a tada kao da su stali. To im se osvetilo jer je odlično uigrani “stroj” trenera Marijana Lamešića odigrao izvrsno i postigao nakon toga tri zgoditka za veliku pobjedu, napuštajući pjesmom zemuničke Lužine. Za Paklenicu vrijedi ono nije gotovo kad misliš da je gotovo, a ovaj put sve čestitke treneru Lamešiću i njegovim dečkima kod kojih su bolji od ostalih bili Tonči Skroče i Stipe Vujović.
BIBINJE  – CROATIA 0:4
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Gledatelja: 50. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Ivan Paleka Zadar) i Ante Čulina (Pridraga). Delegat: Edi Perinčić (Zadar). Strijelci: 0:1 Kresović (6′), 0:2 Kresović (21′), 0:3 Budanović (40′), 0:4 Kresović (70′).
BIBINJE: Šimunić, Z. Režan, Sikirić, N. Bugarija, Medun, S. Iglić, D. Bugarija, Krizman, H. Režan, L. Lukić, M. Lukić. Trener: Nado Kovačević.
CROATIA: Bubnjar, Santini, A. Bolić, B. Budanović, Deković, J. Bolić, M. Budanović, Duvnjak, Kresović, Erlić, D. Budanović. Trener: nema.
Domaćin se predstavio u nikad lošijem izdanju, iako je ovoga puta bio pojačan s priznatim novim trenerom Nadom Kovačevićem. Gosti su već u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika. Kresović je postigao tri zgoditka, a pred kraj utakmice Budanović je postavio konačni omjer – 4:0. Pobjeda gostiju sasvim je zaslužena.
ŠKABRNJA  – VRČEVO 1:0
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Gledatelja: 50. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Donji) i Ivica Zrilić (Popovići). Delegat: Drago Alvir (Zemunik Donji). Strijelac: 1:0 Ante Pavlović (86′ – 11 m).
ŠKABRNJA: K. Dražević, I. Grubić, T. Ražov, A. Mičić, A. Perica, A. Šopić, A. Vrsaljko, P. Pavičić, I. Šarić, Š. Ivković, A. Pavlović. Još su igrali: S. Ražov, M. Škara. Trener: Luka Hržina.
VRČEVO: M. Dević, S. Števanja, R. Katuša, I. Katuša, D. Kombura, P. Števanja, Š. katuša, I. Števanja, M. Galac, Š. Števanja, J. Števanja. Još su igrali: H. Kombura, I. Galešić, M. Galešić. Trener: Željko Števanja.
U jednoj tvrdoj utakmici domaća momčad bila je za nijansu bolja od gostiju, ali tek u 80. minuti golom Ante Pavlovića iz jedanaesterca uspjela je doći u vodstvo i tako osigurati tri nova boda. Momčad Vrčeva također je imala nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili. Zaslužena pobjeda domaćina.
NOVA ZORA  – GORICA 4:2
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 200. Sudac: Tadija Babić (Pridraga). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i Neven Ražov (Škabrnja). Delegat: Mladen Ćudina (Pakoštane). Strijelci: 0:1 Š. Čirjak (8′), 1:1 Jergović (18′), 2:1 Njitraj (32′), 3:1 K. Mikas (35′), 4:1 Njitraj (45′), 4:2 Mikulić (48′). Crveni kartoni: Mario Kutija (Nova zora, 77′, drugi žuti), Ante Šarić (Nova zora, 89′, nesportska igra), Ante Batur (Gorica, 67′, drugi žuti).
NOVA ZORA: Barbaroša (od 56′ Morović), Kutija, Eškinja, Šarić, Miočić, Majica, L. Mikas, Jergović, Mandić, K. Mikas (od 87′ Batur), Njitraj. Trener: Nado Majica.
GORICA: Bučić, Š. Čirjak (od 72′ Perić), M. Ikić (od 87′ Z. Erlić), G. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić (od 46′ Kamber), M. Tokić, Batur, J. Čirjak, Mitrović (od 46′ S. Tokić), P. Mikulić. Trener: Mile Batur.
Bila je to vrlo zanimljiva i nervozna utakmica u kojoj smo vidjeli čak šest pogodaka, ali i nažalost i tri crvena kartona. Za obje momčadi susret je bio vrlo važan, stoga su obje momčadi bile nervozne i napete, što se na kraju odrazilo na igru, ali i na sportsko ponašanje. Bilo je mnogo žutih i tri crvena kartona. Gosti su poveli već u 8. minuti kada je mladom Barbaroši lopta izmigoljila iz ruke što vješto koristi Šime Čirjak. Desetak minuta kasnije domaćini su preko Jergovića izjednačili i preciznim voleje s vrha šesnaesterca svladao je Bučića. U furioznoj završnici prvog dijela domaćini su postigli još tri zgoditka preko Njitraja, (postigao dva) i Krešimira Mikasa i tako riješili pitanje pobjednika. Konačnih 4:2 postavio je Pave Mikulić u 48. minuti pogodivši rašlje Barbaroše. Do kraja susreta gledali smo nervoznu i rastrganu igru iz koje su zbog nesportskog ponašanja izbačeni Mario Kutija u 77. minuti i Ante Šarić u 89. minuti kod domaćih, a Ante Batur u 67. minuti kod Gorice.
ARBANASI  – ZEMUNIK 2:2
ZADAR – Pomoćno igralište na Stanovima. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Gulin (Šibenik). Pomoćnici: Milan Torbarina (Debeljak) i Nevenko Zdrilić (Briševo). Delegat: Branko Kovač (Galovac). Strijelci: 0:1 Šarić (35′), 1:1 Perović (50′), 1:2 Kasap (61′), 2:2 Fain (62′).
ARBANASI: Šalov, Bilaver, Pedišić, Škoda, Kresović, Prenđa, Novak, Dadić, Fain, Rukavina, Perović. Još su igrali: Svetić, Vučenović, Fantov. Trener: Leonard Vukić.
ZEMUNIK: Krnčević, Perić, Šestan, M. Marušić, Paleka, Ćurković, Pavao Radović, Šarić, Kasap, Šare, Alvir. Još su igrali: Tomislav Radović, Fabijan, Tomislav Marušić. Trener: Milivoj Krnčević.
U fer i korektnom susretu vidjeli smo dobar nogomet, dva podjednaka protivnika. Golove smo vidjeli već u 35. minuti kada Zemuničani dolaze u vodstvo preko Elvisa Šarića s 25 metara iz trka, oštri udarac u donji lijevi kut Šalova. S ovim rezultatom odlazi se na odmor, a poravnanje dolazi u 50. minuti preko Perovića, s 20 metara postiže zgoditak. Gosti u 61. minuti dolaze u vodstvo opet preko Mate Kasapa, a u 62. minuti poravnava Fain s 20 metara. Do kraja susreta vidjeli smo s obje strane nekoliko prilika, a najzreliju za pobjedu domaćina imao je Dadić u 90. minuti kada je nakon kornera glavom promašio s metra prazan gol. Podjela bodova je najrealniji ishod današnjeg susreta.
DALMATINAC  – DEBELJAK 1:2
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Zrilić (Poličnik). Pomoćnici: Denis Bačić (Galovac) i Ivica Šango (Privlaka). Delegat: Snježo Sinovčić (Novigrad). Strijelci: 1:0 Marić (7′), 1:1 Jerak (39′), 1:2 Marinović (54′). Crveni kartoni: Luka Gambiraža (Debeljak, 50′, drugi žuti), Hrvoje Vujević (Dalmatinac, 66′, drugi žuti).
DALMATINAC: M. Grgurević, Matej Grgurević (od 70′ Jurica, od 75′ Janković), Musap, Čirjak, Blagdanić, Viduka, Marić, Križek (od 82′ Marnika), Vujević, Jurica Grgurević (od 79′ Bašić), Franov. Trener: Mate Grgurević.
DEBELJAK: Rogoznica, Mate Torbarina (od 46′ Lucić), L. Torbarina, Marić, B. Torbarina, Strenja, J. Smolić, A. Smolić, Jerak, Gambiraža, Marinović (od 60′ Pavić). Trener: Željko Frka.
Domaći su već u 7. minuti lijepu akciju pretvorili u zgoditak Marića i sve je u njihovim redovima štimalo na najbolji mogući način. Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli jedan prodor s lijevog boka materijalizirati. Odbijenu loptu prihvatio je Jerak i zabio za 1:1. U drugom dijelu susreta već u 54. minuti gosti povisuju na 1:2 tako što su izigrali domaću obranu, a snalažljivi Stipe Marinović je iz neposredne blizine matirao vratara Milu Grgurovića. Do kraja susreta nešto više od igre imali su domaćini, no pametnom igrom gosti su znali sačuvati tri velika boda.

Ivica Juričević zabranio igranje u Posedarju

POSEDARJE – Utakmica 20. kola Županijske nogometne lige između Podgradine i Zlatne luke nije odigrana. Razlog je pomalo bizaran – načelnik Općine Posedarje Ivica Juričević zabranio je da se na nogometnom terenu u Posedarju gdje Podgradina igra kao domaćin odigra ovaj dvoboj.
Evo i službenog stava delegata utakmice Srećka Škorputa.
“Sudac utakmice Ivan Čačić s kapetanima obje momčadi izašao je na teren za igru sat prije početka utakmice i konstatirao da teren za igru ispunjava sve uvjete za normalan početak utakmice. Klub domaćin NK Podgradina suglasan je kao i gosti da se utakmica odigra, ali načelnik Općine Ivica Juričević ne dozvoljava odigravanje iste iz razloga da će se oštetiti teren za igru. Klubovi se međusobno nisu mogli dogovoriti o naknadnom odigravanju utakmice. Presedan koji zaista je jedinstven na nogometnim terenima ili treba staviti natpis “Zabranjeno igranje kada pada kiša”.