Srijeda, 1. svibnja 2024

Bećiri iznad Jabloneca

07.07.2009. 22:00

Zadrani su jučer u Grazu  pokazali dobru igru u utakmici u kojoj su s češkim prvoligašem Baumit Jablonecom odigrali 1:1. Bio je to  najjači test momčadi Dalibor  Zebića u ovoj fazi priprema  budući da je na drugoj strani  terena bila momčad koja je u  vrhu češke lige. Dalibor Zebić  očekivano je položio momčad  u formaciji 4-4-2, a njegove  planove nije poremetilo ni  rano vodstvo Čeha koji su  pogodak postigli već u prvoj  minuti. Korner je izveo Lafata, najviše je skočio Loučka  koji je doveo svoju momčad u  vodstvo. Nakon primljenog  gola Zadrani su krenuli po  izjednačenje blizu kojeg su  bili u 20. minuti, no nitko od  igrača sa Stanova nije pratio  dobru Terkešovu povratnu lotu. U prvom poluvremenu  priliku za pogodak još su  imali Šaranović i Alimanović,  a u dva je navrata na vratima  Zadra dobro reagirao  Ježina.Trud Zadrana nagrađen je  u 76. minuti. Slobodan udarac  izveo je Ćurjurić, a Bećiri  glavom zabio za izjednačenje.  Mogli su Zadrani i do pobjede da je prekršaj nad Šaranovićem, u 88. minuti okarakteriziran kao jedanaesterac. Prekršaj je i dosuđen, no  sudac je loptu izvukao na vrh  šesnaesterca premda se činilo  da se sve dogodilo unutar  kaznenog prostra. Bilo je to i  posljednje uzbuđenje na utakmici. Danas i sutra Zadrani  neće imati trening utakmica,  a posljednji dvoboj na pripremama u Sloveniji imaju u  subotu protiv mađarskog Kapošvara.

Zadar1
B. Jablonec1

Strijelci: 0:1 Loučka (1), 1:1  Bećiri (76′)ZADAR: Ježina, Bilaver,  Šiklić, Puljić, Jozinović, Cela,  Milin, Ljubičić, Alimanović,  Terkeš, Šaranović. Još su igrali: Ćurjurić, Bećiri, Jonjić, Banović. Trener: Dalibor Zebić.BAUMIT JABLONEC: Špit,  Krejčí, Zábojník, Drsek, Farkaš, Kovarik, Haurdič, Loučka,  Lafata, Daniel, Mešanović,  Ian. Trener: František Komnacki.