Konačno i Varaždin sjeo na volej

08.02.2014. 23:00

Ni komplikacije u završnici trećeg seta nisu mogle pokvariti ukupan dojam koji su Zadrani ostavili protiv Varaždina.
Zadrani su od prvog poena pokazali da im nije do šale nego do igre. Za 35 minuta igrači s Višnjika riješili su prva dva seta. Brzo, jednostavno, učinkovito. Gosti se nisu ni okrenuli, a već su gubili 2:0. Početak trećeg seta dao je naslutiti određene poteškoće za “plave”. Poveli su gosti 5:1, ali se Zadar brzo vratio i u završnicu ušao sa solidnom prednošću. Najprije je bilo 23:19, pa tri meč lopte kod 24:21. No, trgnuli su se i Varaždinci. Zapravo, počeli su Zadrani griješiti i u periodu obostrano loše igre eto gostima set lopte (24:25), jedine na utakmici. Uslijedio je servis u mrežu Varaždinaca pa Grubišićev poen na servisu nakon što je lopta dirala mrežu. Potom je opet 27:27, ali Kvartuč vraća Zadranima još jednu meč loptu. Nakon toga sve je bilo gotovo.
ZADAR – VARAŽDIN 3:0
(25:19, 25:12, 29:27)
ZADAR – Dvorana 4 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Ivković (Split) i Jakovac (Kaštela).
ZADAR: Lučić, Belić, Čavrag, Surać, Karamarko, Kokić, Babić, Grubišić, Frleta, Kvartuč, Žorić. Trener: Marin Masnić.
VARAŽDIN VOLLEY: Rajić, Cvrkalj, Mihajlov, Ilčić, Modrić, Somođi, Todorović, Ivančić, Žganec, Crkvenčić. Trener: Jurica Juren.