14 C°

Zadar 1952 preko Juga do polufinala

09.07.2017. 09:15
Zadar 1952  preko Juga  do  polufinala

Kadeti Vaterpolskog kluba Zadar 1952 izborili su polufinale  Hrvatskog kupa čija se završnica ovaj vikend igra u Dubrovniku. Nakon  poraza od Mladosti i pobjede protiv KPK igračima s Višnjika za plasman  među četiri najbolja sastava trebala je pobjeda od najmanje dva gola razlike protiv domaćeg Juga. U tom su u konačnici i uspjeli i to nakon što  su pred kraj prve četvrtine gubili 3:1. Možda i presudni trenutak dogodio  se sekundu prije kraja druge četvrtine u kojoj je Stanić svojim pogotkom  donio Zadranima prednost 5:3. Bio je to veliki psihološki vjetar u leđa  nakon kojeg se prednost više nije smanjivala ispod željena dva gola razlike. Tako su Zadar 1952, Jug i Mladost natjecanje u skupini završili s tri  boda, a u međusobnoj ljestvici Zadar je završio prvi zahvaljujući gol razlici plus jedan (19:18). Jug je imao 15:15, a Mladost 18:19. U polufinalu,  koje je bilo na rasporedu sinoć, Zadar je čekao Jadran iz Splita, dok je  drugi polufinalni par Jug CO – Mornar