Četvrtak, 28. ožujka 2024

15 C°

Borik u sezonu krenuo domaćim porazom

08.10.2011. 22:00

Za otvaranje nove sezone Borik-Puntamika je uspjela privući u Jazine znatniju posjetu od nekih 500-njak gledatelja koji su mogli vidjeti dvije praktički nove momčadi. Renoviranu Borik-Puntamiku te šibenski klub u uzlazu Jolly JBS kojima će Jazine biti upisane zlatnim slovima u klupsku povijest kao mjesto gdje su prvi put zaigrali u prvoligaškom društvu. Iako su novaci u ligi u srazu kontra Puntamičana su imali ulogu favorita koju nisu opravdali u
početnih 15 minuta u kojima su definitivno dominirali igrači Nevena Plantaka. Nije ta dominacija uspijevala biti izražena toliko u rezultatskom smislu koliko u borbenosti i čvrstoj obrani koja je na otvaranju odsjekla Šibenčane. Prvo osjetnije vodstvo ostvarili su zeleni polovicom prve četvrtine kad je pri rezultatu 10:10, najmlađi u petorci Emilio Banić pogodio tricu i dvicu, pridružio mu se Vidaković tricom za osam viška (18:10). Trgaju se ipak gosti iz ponora bacanjima Mrve te tricom Režić za 15:18. Bitno je dojam za kraj prve dionice popravio raspoloženi Šarlija čiji poeni su donijeli pet poena prednosti za drugu četvrtinu (20:15).
Čakarun je u sličnom stilu otvorio tu dionicu za 22:15, no kao i prvom naletu Puntamičana gosti su uspjeli pronaći put preko tvrde i agresivne obrane zelenih te su tricom Josipovića smanjili na 22:18. Ukazala se vrlo brzo nova prilika Puntamičanima da osjetnije pobjegnu Šibenčanima nakon odlične Pešutove minijature za 27:20. No, i tada su novaci u ligi pronašli povratnu formulu preko Mrve i Kature za poravnanje rezultata (28:28), četiri minute do poluvremena. Taj povratak gostiju iz osam minusa kao da je pokolebao zelene koji su se nakon poena Mrve morali suočiti s tri poena minusa. U posljednjoj minuti druge dionice uspio je Vidaković smanjiti (32:33), no Josipović je praktički sa sirenom drugom svojom tricom donio obećavajućih 36:32 za momčad iz Šibenika.
Brzo su Plantakovi igrači početkom treće došli do poravnanja. Precizni su bili Šarlija i Čakarun, no tada ih je neugodno iznenadio Katura koji je u samo par minuta zabio 10 poena i tako utkao put svojoj momčadi prema pobjedi. Prvo je stavio tricu za 36:39, uzvratio je Šarlija (38:39), na što je ekspresno odgovorio Katura dvicom i tricom za 38:44. Odgovaraju zatim Jurjević tricom i Šarlija novim ubačajem za minimalni zaostatak (43:44), no s tim se nisu slagali šibenski poletarci Katura i Grubišić koji vraćaju na šest poena prednosti (43:49). U sljedećem naletu Puntamičana Pešut i Jurjević uspijevaju ponovno doći na jedan minusa (48:49) što je ujedno bio i posljednji trzaj zelenih pred naletom Šibenčana koji je uslijedio.
Pokrenuli su svoje motore u najvažnijim trenucima susreta najiskusniji Mrva, Ross i Vrsaljko te je gostujuća prednost rasla iz minute u minutu. Kraj treće četvrtine su zaključili s 9 poena prednosti (51:60), a u prve dvije minute posljednje četvrtine su na krilima Mate Mrve stigli na velikih 15 viška (51:66). Pokušavaju Puntamičani pošto-poto vratiti se u utakmicu u čemu su im definitivno odmagali i suci te su uspjeli preko Šarlije i Jurjevića smanjiti na osam zaostatka (58:66). Mrva je vratio na dvoznamenkastu prednost (58:68), ali je za posljednjih pet minuta nadu vratio Marić tricom (61:68). Zaigrale su se u tim ključnim trenucima mnogo čvršće obrane na obje strane, pa je prvi koš na tri minute prije kraja zabio Jollyjev Ross (62:70).
Uspio je na šest zaostatka vratiti Vidaković (64:70), a raspoloženje u dvorani je za ulazak u posljednje dvije minute vratio Čakarun zakucavanjem za primicanje na minus četiri (66:70), no to veselje je kratko trajalo. Katura je na drugoj strani stavio svoju četvrtu tricu, zeleni gube loptu u sljedećem napadu što je dovelo do laganog Grubišićevog polaganja za 9 prednosti, minutu prije kraja (66:75). Uporni Puntamičani nisu tek tako prodavali svoju kožu, jer Pešut stavlja tricu dok je Čakarun pogodio jedno bacanje za minus pet (70:75). Uspjeli su nakon toga presingom po cijelom terenu uzeti loptu Šibenčanima, 35 sekundi prije kraja, no Šarlija se spetljao te je tako izgubljena i posljednja slamka spasa od poraza na otvaranju sezone.

BORIK-PUNTAMIKA – JOLLY JBS 70:77

(20:15, 12:21, 19:24, 19:17)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 500. Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Josip Jurčević i Leo Roglić (oba Split)
BORIK-PUNTAMIKA: Marić(1-2) 4 , Grbić, Čakarun 10 (4-6), Banić 5, Pešut 14 (1-1), Blažević, Marin, Vidaković 8 (5-6), Jurjević 11, Grabovac 3, Ramljak, Šarlija 15 (1-3). Trener: Neven Plantak.
JOLLY JBS: Grubišić 5, Josipović 8, Petani, Katura 18 (2-2), Vlaić, Vrlika, Režić 3, Mrva 20 (4-5), Ross 16 (4-7), Matov, Gabrić 2, Vrsaljko 5 (1-2). Trener: Krste Malenica.
Šut za 2: Borik-Puntamika 17-35 (49%); Jolly JBS 21-46 (46%).
Šut za 3: Borik-Puntamika 8-20 (40%); Jolly JBS 8-21 (38%).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 12-18 (67%); Jolly JBS 11-16 (69%).
Skokovi: Borik-Puntamika 34 (26+8); Jolly JBS 31 (21+10).