8 C°

Bilje naraslo na Višnjiku

08.11.2011. 23:00

Zadranke će teško do bodova izvan svoje dvorane i zato neuspjeh protiv Bilja dobiva na težini

Bio je to još jedan vikend za zaborav, makar kad je riječ o rezultatima. Zadrovih 0:3 u Rijeci idu u kategoriju očekivanih jer je riječ o dvoboju u kojem je očito bila velika razlika u kvaliteti suparnika. U Prvoj A ligi ima četiri-pet momčadi protiv kojih će za Zadar i osvajanje jednog seta biti uspjeh. U toj kategoriji je i Rijeka. Pred momčadi Marina Masnića su tri utakmice u kojima će se vidjeti kakvi su zadarski izgledi u borbi za ostanak. Domaći dvoboji s Centrometalom i Daruvarom te u međuvremenu gostovanje u Varaždinu utakmice su u kojima se neće tražiti samo dobar otpor nego i bodovi. Iako je i nakon 5. kola još uvijek bez pobjede, Šibenik je ispred Zadra na ljestvici jer je u tri poraza (2:3) uzimao bod, a ima i bolju set razliku od momčadi s Višnjika. Iza Zadra još je ostao Varaždin, dok su svi ostali konkurenti trenutačno ispred. Stoga Zadar mora početi pobjeđivati ili makar osvajati bodove jer svako povećanje zaostatka za konkurencijom znatno umanjuje izglede da ova momčad i sljedeće godine igra Prvu A ligi. A alternativa je Druga liga u kojoj je trenutačno samo pet klubova, među kojima je i druga momčad Zadra. Dakle, Zadrani imaju od čega bježati. Pitanje je samo hoće li biti dovoljno brzi.
A brze nisu bili odbojkašice Zadra u domaćem dvoboju 4. kola na Višnjiku protiv Bilja. Konačnih 0:3 izgleda zabrinjavajuće, tim više što je to već treći meč ove sezone koji ekipa Roberta Kresoje gubi bez osvojenog seta. Na gostovanjima se takvo što još i može razumjeti, ali kad se isto ponovi kod kuće, onda definitivno nešto nije u redu. U Prvoj B ligi je svega 10 ekipa što će reći da se igra samo 18 kola, pa je jasno da prilika za popravak neće biti mnogo. Zadar će teško do bodova izvan svoje dvorane i zato neuspjeh protiv Bilja dobiva na težini. Nažalost za Zadar jesen je donijela nastavak neuvjerljivih igara još iz lanjske polusezone. Objašnjenje niza prošlosezonskih poraza bilo je da se slaže nova ekipa, ali još uvijek ta nova zadarska ekipa ne može do pravog rezultata. Liga se u međuvremenu skratila za četiri kluba, trećina najjačih klubova preselila je u Prvu A ligu, no zadarske su brige ostale. Sljedeće kolo donosi gostovanje kod Brda, lanjskih drugoligašica, i jedinog sastav koji je na ljestvici iza Zadranki. Pobjeda bi malo smirila zadarsku situaciju, dok je o porazu očito bolje i ne razmišljati.