Šibenski labuđi pjev

Autor: Andrija Dešpoja

09.01.2010. 23:00

Borik-Puntamika ponovno je ostala praznih ruku na petom gostovanju sezone i to protiv okrnjene, ali vrlo nadahnute momčadi Šibenika koja je odigrala cijelu utakmicu s praktički šestoricom igrača. Na kraju 92 primljena poena Puntamičana najbolji su pokazatelj kakvu su obranu odigrali momci u zelenom i tako uspjeli rasplinuti sva one dobre nade u konačni gostujući uspjeh koji se stvarao danima prije utakmice. Nada je uzgajana na temelju osipanja momčadi Šibenika u kojoj je izgleda proradio dišpet i pronašla nevjerojatna unutarnja snaga kojom su uspjeli doći do tek treće pobjede u sezoni.
Da će biti kako je i završilo naslutile su prve minute utakmice koje su definitivno pripale veteranu Petru Malešu koji je u tim trenucima nemilice punio mrežicu Puntamičana. Njegov deveti poen za 21:12 dalo je njegovim suigračima podstrek da do polovice druge četvrtine odu u čak 16 poena plusa (39:23). Do tog trenutka Plantakovi igrači su izgledali izgubljeno, a domaćin ih je uspješno nadskakivao i nadtrčavao. Malo buđenje stiglo je u posljednjih pet minuta do poluvremena. Otvorio se šut izvana, pa su bili precizni po dva puta za tricu Jurjević i Baždarić. Ipak prednost Šibenčana nije padala ispod 10 razlike, a za to je bio zaslužan Mario Filipović koji je nastavio tamo gdje je Maleš stao.
Na odmor se otišlo s rezultatom 50:39 za Šibenik, a početak drugog dijela dao je nadu u povratak zelenih u utakmicu. Te prve tri minute drugog poluvremena bile su najbolje što su Puntamičani pružili na utakmici. Trcaška serija Mrve i Jurjevića uz obranu nekoliko napada donijela je egal rezultat 53:51 za Šibenik i mirisalo je na preokret zelenih. No, tada se ukazao nezaustavljivi Filipović i sa šest poena u nizu pokvario planove gostima. Nije na tome stao Filipović već je uspio svojom požrtvovnošću uspio razigrati ostale suigrače Gaurinu, Došena i Vrliku te su kola nepovratno odlazila nizbrdo za Plantakovu momčad. Sve što su uspjeli u posljednjoj četvrtini je održavanje na desetak minusa u čemu su najviše doprinosili Jurjević i Mrva te s dvije trice Pavić.
Šibenčani nisu imali namjeru ispustiti svoje kapitalno vodstvo i uspjeli su bez većeg stresa privesti utakmicu pozitivnom kraju iako su cijelu utakmicu živjeli na energiji tek sedmorice igrača od čega je Sandrić imao epizodnu ulogu u 13 minuta provedenih na parketu (1 skok i dva promašaja za dvicu). Junak utakmice je na kraju bio Filipović koji se iznenadnim odlaskom Petkovića, Bilana i Rahimića nametnuo kao vođa Šibenčana te ubacio Puntamičanima nevjerojatnih 35 poena uz 7 skokova, Maleš je postigao 18 dok je Gaurina ubacio 14 poena. Njih troje uz Došena, Vrliku i Vladovića su bili dovoljni za visoku pobjedu nad zelenima kod kojih su pravo lice tek pokazali Mrva s 20, Jurjević s 18 poena.

ŠIBENIK – BORIK-PUNTAMIKA 92:77

(21:14, 29:25, 19:20, 23:18) ŠIBENIK – Dvorana Baldekin. Suci: Siniša Herceg i Ivan Paić (oba Zabok), Gordan Terlević (Kastav).ŠIBENIK: Došen 11 (4-4), Filipović 35 (9-13), Gaurina 14, Vladović 4, Maleš 18 (2-2), Gracin, Vrlika 10 (4-4), Širko, Sandrić. Trener: Živko Badžim.BORIK-PUNTAMIKA: Petani 6 (1-2), Ivanov 6 (2-2), Mrva 20 (6-6), Jurjević 18 (0-1), Olivari, Čakarun 2, Pavić 6, Dević 7, Marin, Troskot, Baždarić 12 (3-7). Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Šibenik 29-43 (67%); B.-Puntamika 13-25 (52%).Šut za 3: Šibenik 5-14 (36%) Filipović 2, Maleš 2, Došen 1; B.-Puntamika 13-35 (37%) Jurjević 4, Baždarić 3, Pavić 2, Mrva 2, Petani 1, Dević 1.Slobodna bacanja: Šibenik 19-23 (82%) ; B.Puntamika 12-18 (67%).Skokovi: Šibenik 29 (23+6); B.-Puntamika 27 (19+8).

A-1 LIGA

Rezultati 10. kola: Šibenik – Borik-Puntamika 92:77, Trogir – Zabok 89-91, Svjetlost – Dubrava 97-74, Dubrovnik – VROS Darda 93:65, Kaštel galerija – Split.
Poredak: VROS Darda 18, Zabok i Svjetlost 16, Trogir, Borik-Puntamika i Dubrava 15, Split (-1) i Dubrovnik 14, Šibenik 13, Kaštel galerija (-1) 11.
Raspored 11. kola: Borik-Puntamika – Trogir, Dubrovnik – Kaštel galerija, VROS Darda – Svjetlost, Zabok – Split, Dubrava – Šibenik.