Utorak, 23. travnja 2024

Sezona za pet

09.05.2009. 22:00

Zadranke su sezonu u A-1 Ligi završile porazom u Puli, no, s obzirom da su u prošlom kolu protiv Murse u Jazinama osigurale ostanak, dvoboj s Puljankama imao je tek revijalni značaj. Domaće košarkašice s nova dva boda potvrdile su ostanak u prvoj sezoni u A-1 ligi u dvoboju u kojem su uglavnom kontrolirale rezultat. Zadar je od početka imao problem s ulascima protivničkih igračica u reket koji gošće nisu uspjele dobro zatvoriti. Nakon boljeg početka Pule Zadar se vratio u utakmicu u drugoj četvrtini ponajprije zahvljujući dobrom postotku ubačaja i šuterski raspoloženoj Ini Marina. No, u sljedeće dvije četvrtine u domaćim redovima nezaustavljiva je iskusna Branka Vukičević pod košem, pridružila joj se i Maja Ramljak, a s vanjskih pozicija precizna je bila Ivana Đikić s ukupno šest trica. S obzirom da sljedeći vikend Zadar očekuje završnica juniorskog PH Mazija je više prilike dala mlađim igračicama koje su okosnica juniorske ekipe.
Rezultati posljednjeg 10. kola: Pula – Zadar 94:81, Mursa – Agram 87:57, Mataš Novi Zagreb – Požega 68:60.
Napomena: Iz lige ispada Mataš Novi Zagreb, a u kvalifikacije za ostanak u A-1 ligu ide Mursa.

PULA – ZADAR 94:81

(28:22, 14:25, 24:14, 28:18)
PULA – SD Mirna. Gledatelja: 50. Suci: Lenac i Kitak (oba Rijeka).
PULA: Đukić 22, Premasunac 2, Bilić 2, Fredotović, Paris, Vukičević 18 (10-10), Gašparović, Percan, Modrić 12, Ramljak 32 (10-12), Škorić 6 (2-2). Trener: Ivan Đukić.
ZADAR: Ledenko 2, Štrmelj 4, I. Grbas 24 (6-8), Sesar, Erslan 4, Marin 22 (3-3), Blažević 7 (1-2), Popović 8 (2-3), Rogošić 4. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Pula 24-52 (46%); Zadar 26-50 (52%).
Šut za tri: Pula 8-18 (Đukić 6, Modrić 2); Zadar 4-14 (29%, Marin 4).
Slobodna bacanja: Pula 22-24 (92%); Zadar 17-24 (71%).
Skokovi: Pula 20 (10); Zadar 28 (8).
Osobne pogreške: Pula 21; Zadar 20.