Stipić Zadrane zavio u crno

Zadru poraz u Zmijavcima
Pogodak vrijedan tri boda Zmijavčanima je donio Ante Dario Stipić u 48. minuti utakmice. Momčad Lea Burčula imala je svoje prilike tijekom ovog dvoboja, ali ih nije iskoristila
NK Zadar
NOVO GOSTOVANJE, NOVI PORAZ - Zadrani u Zmijavcima

U 3. kolu Treće HNL jug Zadar je doživio još jedan poraz, drugi ove sezone i to kod Croatije iz Zmijavaca. Pogodak vrijedan tri boda Zmijavčanima je donio Ante Dario Stipić u 48. minuti utakmice. Momčad Lea Burčula imala je svoje prilike tijekom ovog dvoboja, ali ih nije iskoristila. S druge strane i domaćin je mogao do uvjerljivije pobjede, ali ni oni nisu bili previše precizni u završnici. U svakom slučaju ovo je vrlo neugodan poraz za Zadrane koji nakon tri kola ne znaju za slast pobjede, a uz to su i dvaput poraženi.

U prvih 15 minuta utakmice igralo se većinom na sredini travnjaka bez većih prilika na obje strane. Prvi je zaprijetio domaćin i to u 17. minuti. Stipić je okušao svoj udarac iz velike udaljenosti, lopta je fijuknula preko gola. Minutu kasnije uzvraća Zadar. Župan je pucao iz slobodnog udarca, Vugdelija je siguran. Oko 20. minute počela je padati kiša u Zmijavcima što svakako nije olakšavalo posao nogometašima obje momčadi. U 37. minuti Zadar je imao najveću priliku u prvom poluvremenu. Ili bolje reći dvije u jednoj akciji. Najprije je dobro tukao Anić, Vugdelija je obranio, a na odbijenu loptu natrčao je Jurić, no loptu s gol crte čisti Jović. Šteta, bila je to odlična prigoda Zadrana. Igrala se 41. minuta kada je Croatia imala veliku šansu za vodstvo. Stipić je nakon kornera ostao sam na vrhu peterca, ali je glavom pucao pored gola. Nakon poprilično izjednačenih 45 minuta s rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

Nažalost po momčad iz Krševanovog grada nastavak utakmice nije krenuo dobro po njih. U 48. minuti Croatia je povela. Serdarušić je oštro tukao, Gluić odbio loptu koju je na osam metara od njegovih vrata prihvatio Stipić i pospremio je u mrežu Zadrana - 1:0. U 50., odnosno 51. minuti bilježimo po jedan udarac u okvir vrata na svakoj strani, ali u oba slučaja vratari su dobro obavili svoj posao. Trener Zadra u 54. minuti se odlučuje za prvu izmjenu, na travnjak umjesto Jurića šalje Smokrovića, a pet minuta kasnije Torbarinu mijenja Gagula. Igrala se 59. minuta kada je domaćin ponovno imao veliku priliku za podebljanje vodstva. Mijo Šabić je zaobišao Gluića, ali je otišao previše ulijevo i nije uspio pogoditi mrežu Zadrana. Tri minute kasnije Smokrović je s 20 metara pokušao iznenaditi Vugdeliju, ali vratar Croatije se nije dao iznenaditi. U 72. minuti Gluić brani udarac Serdarušića s ruba kaznenog prostora. U 75. minuti trener Zadra Leo Burčul odlučuje se za posljednju izmjenu, umjesto Anića na travnjak šalje Šimurinu koji odlazi u vrh napada. Nakon jednog duela sa Šimurinom vratar domaćih Vugdelija ostao je ležati u svom šesnaestercu. Igra se nastavila nakon tri minute ukazivanja pomoći i to Zadrovog fizioterapeuta Dina Mrkića. Sudac Teo Pavić iz Splita pokazao je šest minuta sudačke nadoknade, a u drugoj minuti sudačkog vremena Šimurina je imao veliku priliku, ali nije bilo ništa od izjednačenja. Kao ni do trenutka kada je označen kraj utakmice.

CROATIA - ZADAR 1:0

ZMIJAVCI - Igralište Marijan Šuto Mrma. Gledatelja: 200. Sudac: Teo Pavić (Split). Pomoćnici: Ante Jurić (Split) i Miroslav Čalo (Trilj). Strijelci: 1:0 Stipić (48'). Žuti kartoni: Anić, Smokrović, Župan (Zadar), M. Šabić (Croatia). Crveni:-

CROATIA: Vugdelija, Jović, Šalinović, Ćapin, M. Šabić, I. Šabić, Šaravanja, Begić, Serdarušić, Gudelj (od 84' Bitanga), Stipić (od 66' Vuković) Trener: Mislav Keroglan

ZADAR: Gluić, Pranić, Sarić, Tokić, Torbarina (od 59' Gagula), Župan, Anić (od 75' Šimurina), Jerbić, Jurić (od 54' Smokrović), Rončević, Jurjević. Trener: Leo Burčul