Medvjedi pojeli "tanašne" Zadrane

Vaterpolo - 12. kolo Triglav A2 lige
Već je prva četvrtina pokazala kako će se utakmica razvijati. Medveščak je kažnjavao svaku propuštenu priliku Zadra 1952 koji nije uspio povezati konce do kraja susreta
Vedran SITNICA
OPĆA NEMOĆ PROTIV MEDVEŠĆAKA - Zvonimir Anđelić

Umjesto da Zadar u prvoj četvrtini povede s 3:2 Vrbnjak puca Jelovini točno u prsa. U kontri je to 4:2, što je jednostavan prikaz tijeka utakmice. U drugoj četvrtini pala je koncentracija kod igrača više. Zadar čak tri put za redom nije uspio realizirati brojčanu prednost. Medveščak je to redovito kažnjavao na drugoj strani bazena na Višnjiku. Ante Lovrić je samo u ovoj četvrtini postigao tri zgoditka. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 6:11 za Medveščak, kojeg niti jače momčadi od „tanašnog“ Zadra 1952 ne bi stigle. U trećoj četvrtini uslijedili su i nerezonski udarci koji su potpuno demoralizirali Zadrane. Unatoč Medveščakovoj kočnici, u posljednjoj četvrtini, Zadar 1952 nije mogao ništa učiniti.

Na kraju utakmice trener Zadrana Goran Jovančević je morao priznati rezultatsku katastrofu.

- Jednostavno Medveščak je bolja momčad i to su pokazali u svim dijelovima utakmice. Potpuno su nas nadigrali, a mi smo toliko apatično odigrali, bez imalo želje i volje za pobjedom. Djelovali smo kao da smo zalutali na Višnjik, a ne da igramo utakmicu u kojoj smo realno mogli očekivati bodove - zaključio je Jovančević.

ZADAR 1952 9

MEDVEŠČAK 17

(3:5, 3:6, 1:3, 2:3)

ZADAR – Plivalište na Višnjiku. Gledatelja: 200. Suci: Kuzmanić i Sivčević (oba Split).

ZADAR 1952: Brzica (obrane 10/27, 37% ), Jakupović 1, Stanić, Knežević 1, Čačić, Jovančević 2, Vučković, Šunde 2, Magaš, Anđelić 2, Zelić, Jurišić, Zdrilić, Vrbnjak 1. Trener: Goran Jovančević.

MEDVEŠČAK: Jelovina (obrane 11/20, 55%), B. Pavlinić, Anzulović 1, Sirovec, Cvanciger 1, Lovrić 3, Buconić 5, M. Pavlinić 1, Korabek, Geratović, Lipar 3, Škiljić 2, Matok, Poropat 1. Trener: Ivan Rukavina.

Igrač više: Zadar 1952 7/11 (58%); Medveščak 7/11 (64%).

Peterci: Medveščak 1/1.