S 50 plusa Zadrani prošli kroz Kaštela

Lagano do bodova u Kaštel Sućurcu
Trica Bostica i polaganje Ivanova naznačili su odlazak na odmor sa 15 viška na strani Zadrana (30:45), a povratkom na teren iz svlačionica zadarska serija od 17:0 riješila je sve probleme oko pitanja pobjednika
Zvonko KUCELIN

Zadar je u Kaštel-Sućurcu očekivano uzeo očekivana dva boda protiv momčadi Ribole koja dosad nije još osjetila slast pobjede. Kvalitativna razlika ova dva protivnika počela se pokazivati nakon uvodnih 7 minuta u kojima su igrači Aramisa Naglića naštimavali ruku i dopustili domaćinu da povede s 9:3. Ubrzo je Brzoja u suradnji s Božićem doveo Zadar u prvo vodstvo 15:17, nakon uvodnih 2:3. Brzoja je nakon toga sa šest vezanih poena zaključio prvu četvrtinu sa sedam viška za Zadar (16:23) te otvorio drugu dionicu sa osmim poenom (16:25). Vratili su se na trenutak Kaštelani na krilima Mandića u egal (24:25), ali više od toga nisu ipak mogli. Uslijedio je brzi odgovor u režiji Kraljevića koji sa pet poena u nizu vraća Zadar na plus šest (24:30). Šipić i Mandić jedini su u tim trenucima u redovima Ribole uspijevali pronaći put do koša, ali su zato u obrani propuštali poput starog drvenog broda. Trica Bostica i polaganje Ivanova naznačili su odlazak na odmor sa 15 viška na strani Zadrana (30:45), a povratkom na teren iz svlačionica zadarska serija od 17:0 riješila je sve probleme oko pitanja pobjednika. Kaštelane je načeo Vladović svojim prvim poenima u utakmici dok ju je zaključio Bostic tricom za 30:62 nakon uvodnih pet minuta treće četvrtine. Prvi poen za Kaštelane u tom periodu postigao je Došen (31:62), nakon čak šest minuta igre, a do kraja su ukupno zabili tek sedam što je naspram zadarskih 27 rezultiralo pred ulazak u posljednjih 10 minuta sa prednošću od 35 poena za Naglićeve igrače (37:72). Iživljavanje na fenjerašu lige nastavilo se i u posljednjoj četvrtini serijom 18:0 za nevjerojatnih plus 53 (37:90), a kao i u trećoj četvrtini prvi poen domaći postižu nakon pet minuta igre. Šipić je postigao tek 39 poen za Kaštela u 35 minuta igre, a u posljednjih par minuta ipak su Zadrani imali i malo milosti pa su dopustili domaćinu zabiti još osam poena s kojima su zaključili utakmicu na minusu od 50 poena.

R. KAŠTELA 47

ZADAR 97

(16:23, 14:22, 7:27, 10:25)

KAŠTEL SUĆURAC - Dvorana Sokolana. Suci: Josip Jurčević (Split), Živko Mirilović (Karlovac) i Ivan Šverko (Rijeka).

RIBOLA KAŠTELA: Kljajić, Sanader, Đirlić, Mikulić 1 (1-2), Pruže, Došen 8 (1-2), Galić, Mandić 16 (2-2), Vidović, Roso 3, Šipić 19 (3-4). Trener: Luka Žitko

ZADAR: Knowles, Bašić 5, Vladović 8, Ivanov 13, Kraljević 10 (2-3), Jelenković 2, Krajina 4, Bostic 8 (2-2), Vuković 12 (2-2), Brzoja 15 (2-2), Špralja 6, Božić 14 (3-3). Trener: Aramis Naglić.

Šut za dva: Ribola Kaštela 14-33 (42%); 28-41 (68%).

Šut za tri: Ribola Kaštela 4-24 (17%); Zadar 10-29 (34%).

Slobodna bacanja: Ribola Kaštela 7-10 (70%); Zadar 11-12 (92%).

Skokovi: Ribola Kaštela 26 (19+7); Zadar 45 (34+11).

Osobne pogreške: Ribola Kaštela 14; Zadar 17.