ZADAR 66

SL. BROD 1946 64

(15:10, 16:24, 18:21, 17:9)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Dunatov, Modrić (obojica Zadar).

ZADAR: Vidov, Ninčević 5 (2-2), Meštrić 8, Smoljan 4, Manojlović 11, Kovačević 2, Majica 9 (1-3), Horvat 2, Brala 12 (4-5), Veldić, Dobrović 8, Višić 5 (5-8).

SLAVONSKI BROD 1946: Mutić 4 (2-2), Kovačević, Kremer 4 (2-4), Šikić, Martinović 4, Špehar 27 (6-9), Vištica, Raspasović 2 (2-2), Matačić 6, Jagar 11 (2-4), Stanković 6 (4-6), Blažević.

Šuta za dva: Zadar 21-42 (50%); Sl. Brod 14-35 (40%).

Šut za tri: Zadar 4-26 (15%); Sl. Brod 6-26 (23%).

Slobodna bacanja: Zadar 12-18 (67%); Sl. Brod 18-27 (67%).

Skokovi: Zadar 50 (33+17); Sl. Brod 40 (29+11)

Osobne pogreške: Zadar 23; Sl. Brod 23.

Kadeti Zadra nastup u Prvoj ligi počeli su pobjedom protiv Slavonskog Broda. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena gosti su serijom 17:2 u 29. minuti poveli 43:53 i sljedećih devet minuta stalno vodili. Košem Majice dvije minute i 20 sekundi prije kraja Zadar je poveo 64:63, potom je Višić u dva navrata realizirao jedno od dva bacanja, a budući da Brođani nisu uspjeli više ništa pogoditi u napadu momčad Marka Selina utakmicu je zaključila pobjedom. Najefikasniji kod Zadra bio je Duje Brala koji je za 30 minuta postigao 12 koševa, uz pet skokova. Niko Manojlović ubacio je 11 poena (četiri skoka), a Gabrijel Majica devet koševa i 11 skokova, uz najbolju valorizaciju (14). Sutra je na rasporedu 2. kolo u kojem će Zadar biti gost Pazina.