Jazine dobile po (Ba)turu

Autor: Andrija Dešpoja

11.02.2010. 23:00

Veliki gradski derbi ili bitka za Zadar kako su neki mediji najavljivali susret Pet bunara i Jazina definitivno nije opravdao ta očekivanja. Puno gledalište na maloj dvorani na Višnjiku umjesto neizvjesne utakmice mogla je gledati pravu košarkašku kamilicu, u kojoj je igrala samo momčad Pet bunara.
Naime, od prve minute igrači Denisa Pleslića su krenuli vrlo odlučno u za njih vrlo važnu utakmicu u borbi za ostanak i već nakon prve četvrtine ostvaruju prednost od 9 poena (22:13). U drugoj četvrtinu su i zaključili utakmicu nakon što je Anđelić ubacio tricu za visokih 20 poena viška (44:24).
U drugom poluvremenu ista slika. S jedne strane veteranska četvorka Jazina (Mujagić, Vrsaljko, Grgurović, Škara), te poletarac Milin a na drugoj brži, svježiji i motiviraniji golobradi momci poput Batura, Anđelića, Pahlića i Jurline. Na kraju su Jazine dobro i prošle sa samo 18 poena minusa. Definitivni junak utakmice je Ivan Batur 30 poena, dok kod gostiju je bio već poslovično najbolji Denis Mujagić s ubačenih 23 poena.

PET BUNARA – JAZINE 89:71

(22:13, 24:11, 18:15, 25:32)
ZADAR – Mala dvorana na Višnjiku. Gledatelja: 200. Sucu: Petani i Smolić (Zadar).
PET BUNARA: Pahlić 9, Mičić 6, Ivanov, Anđelić 14, Batur 30, Vlaić 4, Blažević 8, Šango, Marasović, Popović 1, Jurlina 3, Jurjević 11. Trener: Denis Pleslić.
JAZINE: Jurjević, Banić 1, Sakara 4, Milin 14, Smolić, Škara 7, Mujagić 23, Marko Vrsaljko 1, Ljubičić, Mavra, Marin Vrsaljko 3, Grgurović 18. Trener: Roko Gjergja.