Fantastičan dalmatinski derbi pripao Zadranima

11.02.2017. 23:00

Utakmica je riješena u produžetku, mada je Zadar mogao dobiti i u regularnom vremenu, ali je Damir Rančić iz vrlo teške situacije pogodio za produžetak, u kojemu su Zadrani bili bolji, svježiji i koncentriraniji
Prepune Gripe, dvije prijateljske navijačke skupine i odlična košarka mogla se vidjeti u dalmatinskom derbiju iz kojeg su kao pobjednici izašli košarkaši Zadra, koji su prekinuli pobjednički niz Splita, ali su također i povećali svoj pobjednički niz na tri uzastopne pobjede.
Utakmica je riješena u produžetku, mada je Zadar mogao dobiti i u regularnom vremenu, ali je Damir Rančić iz vrlo teške situacije pogodio za produžetak, u kojemu su Zadrani bili bolji, svježiji i koncentriraniji. Iako su netom prije završetka 40.minute petu osobnu pogrešku zaradili startni centri Zadra, Ivan Marinković i Boris Barać, trener Aramis Naglić je imao dovoljno široku klupu i dovoljan broj raspoloženih igrača za produžetak. Split se ispuhao i nije imao više snage za okrenuti utakmicu u svoju korist.
Dvije minute prije kraja Zadar je napravio odličnu akciju. Pick&roll poveo je Vladović, dodao Baraću, koji je proslijedio Marinkoviću koji je zakucavanjem donio Zadru 81:79. Promašio je tada Širko nerezonsku tricu, ali nakon toga Marinković radi prekršaj u napadu, svoj peti. Imao je priliku Toni Dijan Split dovesti u vodstvo, ali i on promašuje otvorenu tricu, ali niti Ramljak ne uspjeva zaključiti utakmicu. Tada Barać radi prekršaj, također peti, a Rančić pogađa oba bacanja za 81:81. Zadar ima napad i iz teške situacije Krajina pogađa 12 sekundi prije kraja za 83:81. Trener Splita zove minutu odmora, a nakon nje Rančić iz jako teške situacije, preko Mazalina pogađa za 83:83 i produžetak.
A u produžetku Split više nije imao snage. Mazalin i Ramljak su pogodili važne koševe, a Vladović je minutu prije kraja pogodio fantastičan koš za 90:87. Promašili su Splićani dva napada, nakon čega Ramljak pogađa 22 sekunde prije kraja produžetka dva bacanja i Zadar odlazi na +5. Split se više nije mogao vratiti u igru.
SPLIT 91

ZADAR 94
(30:24, 13:20, 20:19, 20:20, 8:11)
SPLIT – Mala dvorana ŠC Gripe. Gledatelja 3000.
SPLIT: Rančić 21 (4-4), Dijan 8 (4-4), Jukić 17 (5-7), Filipović 5, Širko 14 (2-4), Kalajžić 4 (2-3), Vrgoč, Najev, Kanaet 2 (2-2), Galić, Subotić 2 (2-2), Kedžo 18 (4-4). Trener: Ivica Skelin
ZADAR: Bašić 2, Vladović 11 (2-4), Vraneš 4, Krajina 13 (1-1), Georgiev, Marinković 12 (0-3), Barać 16 (8-9), Ramljak 8 (4-4), Kovačević 9, Mazalin 7 (2-2), Franke 8. Trener: Aramis Naglić.
Šut za dva: Split 21-37 (56%), Zadar 28-44 (63%)
Šut za tri: Split 8-26 (30%), Zadar 7-20 (35%(
Slobodna bacanja: Split 25-30 (83%), Zadar 17-23 (73%)
Skokovi: 35 (24+11), Zadar 34 (25+9)