Iz Splita s bezbolnim porazom

11.03.2011. 23:00

Borik-Puntamika porazom od Splita je završila regularni dio natjecanja u A-1 ligi ligi, ali unatoč tome ih od sljedećeg vikenda očekuje nastup u Ligi za prvaka. S obzirom na nevažnost samog susreta, Puntamičani su bezbolno mogli sebi priuštiti izostanak važnih karika Ivana Mikulića i Petra Marića dok su u sastav uvršteni najmlađi Plantak i Grabovac.
Krenulo je po očekivanju bolje za žute koji već polovicom prve četvrtine imaju 10 poena viška (12:2). Zeleni su uspjeli poentirati tek preko Škifića dok je kod domaćih kolo vodio Mimica. Čakarunova trica dovela je do spuštanja na minus 7 (14:7), a u drugu dionicu se ušlo s 9 prednosti Splićana (18:9). Početkom te druge četvrtine Čakarun je u dva navrata  precizan i primiču se Puntamičani na pet zaostatka (18:13), a u 15. minuti Jurjević tricom i Šarlija polaganjem uspijevaju se primaknuti za još jedan poen više (23:20). Vraćaju se brzo žuti na šest prednosti Sobina i Katića, a na poluvrijeme se otišlo ipak s četiri plusa za domaće jer je Mrkić bio precizan u posljednjem napadu zelenih (33:29).
Počelo je žustro u nastavku, jer su Puntamičani nakon tri minute stigli na minimalni zaostatak Petanijevom tricom i dodatnim bacanjem (38:37). No, kao i u drugoj četvrtini domaći košarkaši uzvraćaju još jače. Prvo je Mimica ubacio tricu, pa Subotić stavio dva s dodatnim bacanjem, a Dijanovim prvim poenima su Splićani stigli na 46:38. Oko te razlike od 7-8 poena vrtio se rezultat u završnici treće četvrtine (59:52) da bi početkom posljednje dionice Splićani uspjeli prelomiti susret u svoju korist.
Nakon što su zeleni preko Šarlije i Škifića donijeli nadu za vraćanjem u egal (61:55), žuti ubacuju u višu brzinu i serijom od 8:0 odvode utakmicu u za njih sigurne vode (69:55). U posljednjih pet minuta nisu igrači Nevena Plantaka pronašli dodatnu snagu za eventualan povratak, no morali su se na kraju pomiriti s porazom koji je sigurno bio najbezbolniji u dosadašnjem dijelu sezone. Najefikasniji u redovima Puntamičana bio je Petani sa 17 poena dok je Škifić zabio 16, a Čakarun 13 poena. Kod domaćina su primat odnijeli Mimica s 19 i Katić s 18 ubačaja.

SPLIT – BORIK-PUNTAMIKA 80:65

(18:9, 15:20, 26:23, 21:13)
SPLIT – Dvorana na Gripama.
SPLIT: Subotić, Čiklić, Katić 19 (4-5), Dijan 4, Babić 8, Markulin, Režić 14, Najev, Matić, Sobin 10 (0-2), Grgurević 2, Mimica 18 (1-1).
BORIK-PUNTAMIKA: Mrkić 4, Čakarun 12 (3-3), Ružić 1 (1-2), Pešut 2, Petani 17 (8-9), Škifić 16 (4-5), Marin, Troskot, Jurjević 3, Grabovac, Plantak, Šarlija 10 (4-4).
Šut za 2: Split 27-41 (66%); Borik-Puntamika 15-35 (43%).
Šut za 3: Split 6-18 (33%); Borik-Puntamika 5-14 (36%)
Slobodna bacanja: Split 8-11 (73%); Borik-Puntamika 20-23 (87%).
Skokovi: Split 26 (23+3); Borik-Puntamika 20 (15+5).