Teško je 60 minuta igrati sa sedam igrača

11.03.2012. 23:00

Iako im je klupa bila “tanka”, a momčad bez prvog vratara Tomislava Tomića, Biograd je protiv drugoplasiranog Medveščaka mogao i više od konačnih minus pet. Naime, početak utakmice ukazivao je da Medveščak neće lako do novih bodova. Biograd je poveo golom Zorice, a kasnije i dvaput vodio s dva gola razlike (6:8, 8:10). Gosti su u tom periodu igrali odlično, sve do novog izjednačenja Zagrepčana (11:11). Nakon toga pada koncentracija Biograda, uslijedilo je i nekoliko brzopletostih reakcija gostiju koji su protivniku darovali nekoliko lopti, što su “medvjedi” znali iskoristiti i postići tri pogotka zaredom (14:11). Od 15:14 za Zagrepčane do poluvremena se igralo gol za gol pa tako domaćin na poluvrijeme odlazi s minimalnom prednošću.
Početkom nastavka Biograđani golom raspoloženog Sakića (ukupno sedam golova) izjednačuju na 19:19. Ipak, Medveščak je u drugom poluvremenu stalno vodio, a Biograd se uspio približiti na minus jedan u 40. minuti (22:23). Nakon toga gosti su stali, a domaći brzom igrom uspjeli razbiti ritam protivnika. Vanjska linija Jagić, Pašalić i Tokić zadavala je dosta problema biogradskoj obrani. Počeli su griješiti i biogradski vanjski igrači pa je tako kod 29:27 za Medveščak propuštena posljednja prilika za povratak u utakmicu. Domaći odlaze na 32:27, a stečenu prednost do kraja su utakmice znali sačuvati za ipak očekivanu pobjedu. I uz poraz Biograd se predstavio u dobrom izdanju, da je bilo na klupi još ponekog igrača koji bi mogao odmoriti nekoga iz prve postave možda su igrači iz kraljevskog grada mogli i do senzacije.

MEDVEŠČAK – BIOGRAD 37 (19): 32 (18)

ZAGREB – SD Trešnjevka. Gledatelja 100. Suci: Magić i Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).
MEDVEŠČAK: Bouček, Radić, Tomić 3, Gadža 1, Babić 6, Marinčić 4, Golić, Tokić 6, Lind 3, Štrenbal, Mateša, Pašalić 8, Gudin 1, Jačić 5, Rončević, Gotal. Trener: Dario Zrnić.
BIOGRAD: Knežević, Sakić 7, Brzić, Troskot, Buovac 7, Pelicarić 5, Katuša, Fabijan, Duvnjak 6, Zorica 1, Markić 6. Trener: Zvonimir Petrović.
Isključenja: Medveščak 16 minuta; Biograd 10 minuta.
Sedmerci: Medveščak 2 (2); Biograd 2 (3).