Županijski nogomet: U Pakoštanima pola duzine

Autor: Z L

11.10.2009. 22:00

3. HNL – JUG, 9. KOLO
PRIMORAC – PRIMORAC 1929 2:1
BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja 150. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Pomoćnici: Josip Knezović (Split) i Hrvoje Radić (Split). Delegat: Ante Vetma (Solin). Strijelci: 1:0 Prtenjača (11) 1:1 Vuletić (29) 2:1 Batista (60).
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Zanić, Marković Maruna (od 89 Stojanov), Mišlov, Viscovich, Anić, Moravčić (od 58. Crnjak) Batista (od 76. Hunjadi), Tokić. Trener: Armando Marenzi
PRIMORAC 1929: Preica, Batinić-Oluić, Galić. Jurjević-Škopinić (od 81. Čolić), Sršen, Hrgović, Kirievski (od 66. Nerlović), Horvat, Zolota, Gudelj- Velaga (od 71. Lizatović) Vuletić. Trener: Mate Baturina
U dvoboju dvaju “imenjaka” biogradski Primorac je nastavio odličnom serijom rezultata, pogotovo na domaćem terenu gdje je su osvojili maksimalan broj bodova nanizavši pet pobjeda. Primorac je svoj jedini poraz u prvenstvu doživio još u drugom kolu od Dugopolja. U dvoboju s gostima iz Stobreča Primorac je odlično otvorio susret i poveo već u 11 minuti preko mladog Prtenjače. Moravčić je ubacio iz kornera s desne strane, a Prtenjača u punom naletu matirao Pericu. Nakon tog vodstva očekivao se nastavak lepršave igre domaćih, no u nekoliko navrata loše procjene suca Vrzića, poremetile su ritam igre. Gosti u 29. minuti dolaze do izjednačenja preko Vuletića. Galić je prošao po lijevoj strani i ubacio oštru loptu koja je po skliskom terenu promijenila smjer i došla do Vuletića koji izbliza pogađa za 1:1. Primorac je do poluvremena stvorio još nekoliko polu-prilika, međutim konačan rezultat postavljen je tek nakon petnaestak minuta nastavka, kada je Baptista pobjegao obrani gostiju te uputio oštru prizemnu loptu koja je uz dosta sreće nakon intervencije gostujućeg vratara završila u mreži. Do kraja susreta u središtu pozornosti umjesto nogometa, ponovno se našlo loše suđenje Vrzića koji je podigao tenzije svojim odlukama na štetu domaćih. Sljedeće kolo Primorac gostuje u Omišu.
NERETVA – RAŠTANE 3:1
METKOVIĆ – Igralište iza Vage. Gledatelja 300. Sudac: Mario Soldić (Potravlje).
Strijelci: 1:0 Dodig (2′), 2:0 Brečić (51′), 3:0 Kozina( 78′), 3:1 Burčul (85′ -11 m).
NERETVA: Krešić, Bezer, Jelavić, Kaleb, Ćorić (od 14. Suton), Gubeljić, Dodig (od 53. Paponja), Vrnoga, Kozina, Brečić, Lizde. Trener: Stipe Nikolić.
RAŠTANE: Mitrović, Kruneš(od 46. Gregov), Andačić, Banović, L. Batur, Veršić, Medun (od 46. A. Gospić), M. Batur, Čačić (od 57. Peraić), Burčul, Gospić. Trener: Vlado Mandić.
Već u drugoj minuti najbolje se snalazi tandem napadača domaćih lizde i Dodig koji dobro kombiniraju i ovaj potonji postiže vodstvo. U 51. minuti su gosti imali odličnu prigodu, no udarac Burčula vratar domaći brani, a u protudaru povisuju na 2:0 zgoditkom Brečića. U 78. Kozina je postigao treći zgoditak za domaće, a Burčul smanjio s 11 metara u 85. minuti.
NERETVANAC – VELEBIT 1:1
OPUZEN – Igralište Podvornica. Gledatelja: 300. Sudac: Mario Repušić (Runovići). Pomoćnici: Ante Lukić i Damir Božin. Strijelci: 1:0 A. Pehar (12′); 1:1 M. Klapan (79′).
NERETVANAC: Z. Bubalo. Čosić, Prce, Mihaljević, Dejak, Hamzić, A. Pehar, I. Bubalo, Delalić, I. Pehar. Trener: Nino Šešelj.
VELEBIT: Šimunov, Čerkez, Žilić, Benić, Šarlija, Dujmović (od 74′ Čerina), Klarić, D. Klapan, Kolić (od 74′ M. klapan), Ivanić, Sučić. Trener: Raphaelo Sušić.
Gostujući nogometaši nakon primljenog gola u 12. minuti igrali su vrlo dobro i imali nekoliko prigoda, ali nisu ih realizirali. Poravnali su rezultat u 79. minuti nakon što se M. Klapan izborio za loptu i poslao je u mrežu vratar Z. Bubala.
Rezultati 9. kola: Primorac – Primorac 1929 2:1, Hrvace – Omiš 1:0, Neretva – Raštane 3:1, Konavljanin – Jadran LP 0:0, Uskok – Zmaj 4:3, Jadran KS – Dinara 6:1, GOŠK – Zagora 0:1, Neretvanac – Velebit 1:1, Dugopolje – Trogir nije igrano.
Poredak: Primorac i Dugopolje 20, Jadran LP 19, Raštane i Uskok 18, Zmaj i Neretva 14, GOŠK 13, Hrvace 12, Zagora 11, Konavljanin 10, Jadran KS, Velebit i Primorac 1929 9, Omiš, Dinara i Neretvanac 8, Trogir 3.
ČETVRTA HNL JUG, POSKUPINA A – 5. KOLO
SOŠK – DRAGOVOLJAC 1:7
VODICE – Igralište ŠRC Račice. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Čapin (Podbablje). Pomoćnici: Denis Mršić (Biograd) i Damir AdžiĆ-Kapitanović (obojica Biograd). Delegat: Vuko (Šibenik). Strijelci: 0:1 Fantov (8′), 0:2 Šarić (20′), 1:2 Benić (41′ – 11 m), 1:3 Rodić (60′), 1:4 Zekić (66′), 1:5 Marić (75′), 1:6 Zekić (79′), 1:7 Šarić (87′).
SOŠK: Čaleta, Anić, Bilić (od 55′ I. Brajković), Babačić, Crljen, A. Brajković, Benić, Radnić, Perica (od 61′ Erceg), Kartelo (od 27′ Mandušić), Barišić. Trener: Nebojša Pešić.
DRAGOVOLJAC: Lončar, Marić, Lulić, Dundov (od 70′ M. Bulić), Jukić (od 73′ S. Demo), Fantov, Lučić, Rodić, Šarić, Paleka, M. Kevrić. Trener: Šime Demo.
Konačno tek u 5. kolu ove jeseni Poličanci su došli do prve pobjede protiv Skradinjana u gostima s visokim rezultatom 7:1. Tako su obilato naplati sve propušteno. U prvom poluvremenu iskusnija i kvalitetnija momčad Dragovoljca za samo dvije minute povela je 2:0 golovima Šime Fantova i Gorana Šarića. Do kraja poluvremena SOŠK je smanjio u 41. minuti iz kaznenog udarca 1:2 golom Igora Benića, prethodno je Danijel Jukić skrivio jedanesterac. U drugom poluvremenu na terenu je bila samo jedna momčad Poličanci, koji su postigli još pet lijepih zgoditaka na krilima mladih Josipa Zekića i Ivana Rodića. Osim njih iskusni stoper Mario Marić glavom je u 75. dao gol i Goran Šarić strijelac u 87. minuti nakon solo akcije 7:1 za Dragovoljac.
PAG – ZRMANJA 2:2
PAG – Igralište Julovica. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Pomoćnici: Dalibor Glavan i Šime Žilić. Strijelci: 0:1 Šarić (14′); 1:1 I. Radan (26′); 2:1 Šarić (65′); 2:2 M. Radan (78′).
PAG: Mišković, Pernar, Martić, Paro, Sabalić, Miletić, Kustić (od 64 Šmit), Žunić, I. Radan, N. Radan (od 70 Pastočić), M. Radan (od 77′ Pavelić). Trener: Krešo Vidolin.
ZRMANJA: Šarlija, Baričević, G. Jurjević, Pešut, Šoša, Župan (od 46′ Breulj), Kajtazi, Ivandić, A. Jurjević (od 46′ Perica), Šarić, Šimunac. Trener: Ante Serdarević.
Odigrana je vrlo dobra utakmica u kojoj su i domaćini i gosti odigrali borbeno i napadački. Već u 14. minuti Šarić se izborio za jednu loptu i manirom velikog strijelca postigao zgoditak. Nakon toga domaćini preuzimaju inicijativu i Ivica Radan u 26. minuti poravnava na 1:1. U drugom dijelu ponovno su gosti materijalizirali jednu akciju svoga napadačkog reda, a Šarić je postigao zgoditak da bi borbeni M. Radan poravano rezultat u 78. minuti s čime je utakmica okončana.
SABUNJAR – MLADOST 3:0
PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Gledatelja. 200. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Branimir Milačić (Biograd) i Ivica Šestan (Nadin). Strijelci: 1:0 Lisica (14′), 2:0 Pupovac (44′); 3:0 Štrkalj (60′).
SABUNJAR: Kolanović, Vukšević, D. Mustać, Lerga, Rogić, Štrkalj, Bokara, Fijaka, Pupovac, Vedrić, Lisica. Još su igrali: I. Mustać, Ninčević, Surić. Trener: Mladen Zanki.
MLADOST: Slavica, Karega, Tabula, Perak, Morić, Kaleta, Delopoja, Mihaljević, Zurić, Zadro, Vunić. Još su igrali: J. Perkov, Š. Perkov, Deur. Trener: Šime Bobanović.
Po teškom terenu dobra igra domaćina i zaslužena pobjeda. Istakli su se Danijel Pupovac i Marko Lisica. Sabunjar nastavlja vrlo dobrim igrama.
POLAČA – HAJDUK 2:1
POLAČA – Igralište Bićina. Sudac: Damir Filić. Pomoćnici: Hrvoje Radić i Jakov Gabela. Strijelci: 0:1 Viduka (51′); 1:1 Uskok (76′ – 11 m); 2:1 Uskok (84′).
POLAČA: Ivić, Ćuković, Žilić, Orlović, Vulelija, Mrkić (od 61′ T. Vulelija), Bobanović, Pavičić, Bašić (od 73′ Š. Prtenjača), A. Prtenjača, Uskok. Trener: Kristijan Tuta.
HAJDUK: A. Zubčić, M. Čulina, Pedić (od 88′ S. Zubčić); Š. Čulina, D. Batur, Bacelja, Viduka 8od 70′ Remšak), K. Čulina, B. Zubčić, A. Zubčić II, Žilić (od 61′ Mušura). Trener: Jure Čulina.
Obje ekipe ušle su vrlo čvrsto. Teren je bio težak, a rezultat takvih čimbenika bila je samo jedna prigoda B. Zubčića u 32. minuti. U drugom dijelu sjajno startaju Pridražani koji su poveli prizemnim udarcem Viduke. Žilić je imao priliku povisiti na 2:0 i prelomiti utakmicu, ali njeogv udarac brani Ivić. Hajduk u drugom dijelu dominira, ali u 76. minuti K. Čulina nespretno igra rukom i sudac pokazuje na bijelu točku. Penal je u pogodak pretvorio Uskok. Nakon izjednačenja Polača je zaigrala nešto ofenzivnije te iz jedine prave prilike postigla pobjedonsoni pogodak. Pred sam kraj glavom je zabio Uskok i tako donio nova tri boda svojoj ekipi.
DOŠK – GALOVAC 2:0
DRNIŠ – Igralište Podvornica. Gledatelja: 200. Sudac: Jakov Tiplić. Pomoćnici: Ante Vuko i Joško Armando. Strijelci: 1:0 H. Čota (65′), 2:0 Močić (85′ – 11 m). Crveni kartona – Marin Tokić, 44. minuta – drugi žuti.
DOŠK: Ćupić, Bašić, Močić, Maretić, Cigić, Š. Čota, Perlić (od 88′ Stojanović), Eraković, H. Čota (od 80′ Rajčić), Bogdan, Kabić (od 62′ Tarle). Trener: Tomislav Jurčević.
GALOVAC: Šokota, D. Kovač, Miloš, Morić (od 68′ I. Kožul), Burčul, Belić, Čulina (od 50 Bučić), Vujević, Tokić, Šarić. Trenr: Milivoj Burčul.
Tek u petom kolu novaci u ligi oslabljena momčad Galovca doživjeli su prvi poraz i to u Drnišu od solidnog sastava DOŠK-a kada su ostali s deset igrača. Inače nakon ravnopravnog prvog dijela brojčano jači domaćini došli su u vodstvo u 65. minuti kada se u gužvi najbolje snašao H. Čota i sa 4 metra plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Šokote. Konačan rezultat od 2:0 za Drnišane postavio je I. Močić iz kaznenog udarca u 85. minuti, a prethodno je I. Burčul u svom šesnaestercu srušio M. Bogdana u prodoru.
Rezultati 5. kola: SOŠK – Dragovoljac 1:7, Polača – Hajduk 2:1, Vodice – HV Posedarje 2:1, Krka – Rudar 2:0, Sabunjar – Mladost 3:0, Pag – Zrmanja 2:2, DOŠK – Galovac 2:0.
Redoslijed: Polača, Hajduk 12, Rudar 9, Galovac, Krka, Sabunjar, Vodice 8, Zrmanja 6, HV Posedarje, DOŠK, Dragovoljac 5, Mladost 4, Pag 3, SOŠK 1.
Parovi idućeg kola: HV Posedarje – Galovac, Zrmanja – DOŠK, Mladost – Pag, Hajduk – Sabunjar, Rudar – Polača, Dragovoljac – Krka, Vodice – SOŠK.
ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 7. KOLO
PAKLENICA – ZLATNA LUKA 4:1
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja 150. Sudac: Neven Šimunac (Lišane). Pomoćnici: Branimir Nimac (Benkovac) i Alen Vedrić (Zadar). Strijelci: 1:0 Zdunić (4′), 1:1 Perićić (12′), 2:1 Petrović(33′), 3:1 Zdunić(63′), 4:1 Tadić (69′). Crveni karton: Boris Nadinić(80′) drugi žuti.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić, Zanić, Vidić, Zelenika, Anić (od 82′ Vuksan), Jukić(od 87′.Boban), Ivković, Petrović(od 62. Koić), Zdunić, Zubčić. Trener: Tomica Milovac.
ZLATNA LUKA: Dijan, Grginović, Oljica(od 46′. Torbarina), Nadinić, M. Oljica, Peričić, Gašparović, Novaković, Sudinja(od 46′. Pavin), Barić. Trener: Robert Dijan.
Već u četvrtoj minuti domaća momčad je preko agilnog Nikole Zdunića postigla zgoditak i taman kada se klupa domaćina ponadala da će već u ranoj fazi utakmice riješiti sve u svoju korist, jer su prigoda imali, poravnao je Peričić u 12. minuti na 1:1. Otvorilo se domaćima u 33. minuti kada je Petrović iz solo akcije povisio na 2:1, da bi ponovno Zdunić postigao svoj drugi zgoditak u 63. Veliku pobjedu od 4:1 zaključio je Tomislav Tadić u 69 minuti. Mora se spomenuti i trener domaćih koji je svojima zapovjedio striktno pokrivanja igrača i terena te odličnim vođenjem doveo ih do zaslužene pobjede. Od Sukošanaca se očekivalo više.
PODGRADINA – ARBANASI 2:1
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 50. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Šime Žilić (Škabrnja) i Željko Margetić (Zadar). Delegat: Ante Delija (Bibinje). Strijelci: 1:0 K. Paleka (46′), 1:1 Nikpalj (71′), 2:1 K. Paleka (78′).
PODGRADINA: Bakić, Janković, B. Batur I (od 89′ L. Žuža), Martin Žuža, J. Batur, A. Žuža, Nekić, Katalinić, K. Paleka (od 88′ Marko Žuža), Crnjak, B. Batur II (od 54′ Budan). Trener: Marko Nekić.
ARBANASI: Šalov, Fain, Prenđa (od 46′ Dadić), Kresović (od 82′ Pedisić), Nikpalj, Maračić, Genda (od 46′ Korenov), Ivuša, Novak (od 65′ Čulina), Rukavina, Sinovčić. Trener: Željko Bakarić.
Nakon dosta zanimljive nogometne predstave pojačana momčad Podgradine (pristigli Kristijan Paleka i Luka Marinović iz Dragovoljca), uspjela je minimalno pobijediti solidni sastav Arbanasa 2:1. To je treća uzastopna pobjeda trenera Nekića. Poslije više propuštenih prigoda u prvom poluvremenu Podgradina je došla u vodstvo 1:0 tek u 46. minuti kada je na ubačaj Bože Batura s desnog boka prinova u redovima domaćina Kristijan Paleka sa šest metara svladao vrlo dobrog vratar gostiju Antonija Šalova. Arbanasi su poravnali nakon izvedenog kornera i gužve pred golom Podgradine udarcem Dina Nikpalja u 71. minuti izbliza. Zasluženu pobjedu Podgradini je donio Kristijan Paleka u 78. minuti, nakon dodavanja Tomislava Crnjaka, udarcem s 10 metara iskosa.
DEBELJAK – NOVA ZORA 2:2
DEBELJAK – Igralište na Šaraju. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Paleka. Pomoćnici: Zdenko Bakarić i Domagoj Knez.
Strijelci: 1:0 K. Mikas (20′); 1:1 M. Jerak (26′); 2:1 M.Jerak (32′); 2:2 K. Mikas (90′).
DEBELJAK: S. Smolić, A. Lučić, J. Torbarina, L. Gambiraža, M. Marić, B. Bavić, J. Smolić, A. Smolić I, Martin Jerak, M. Smolić, Marijan Jerak, M. Dražić, J. Dražić, A. Smolić, S. Marinović, G. Trošelj, I. Tomašević, A. Smolić II. Trener: Bruno Torbarina.
NOVA ZORA: A. Barbaroša, M. Kutija, D. Majica, M. Bobanović, S. Majica, A. Šarić, M. Jergović, I. Mandić, K. Mikas, D. Njitraj, F. Prtenjača, J. Čolak, Z. Batur, M. Miljanić, L. Mikas, A. Milat. Trener: Šime Mikas.
Gosti su izborili u 20. minuti jedanaesterac koji je realiziran, ali su domaćini brzo izjednačili i poveli, da bi vodstvo držali do zadnje minute kada je rezultat poravnan.
NOŠK – DALMATINAC 3:0
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Damir Kraljević i Ivica Šango. Strijelci: 1:0 Čolak (27′), 2:0 Milanković (36′), 2:0 Anzulović (85′).
NOŠK: Badžoka, Milanković (od 46′ Baždarić), Anzulović (od 86′ Zrilić), Pavasović, Zorić, Buterin, Vlatković, Mijolović (od 86′ Vučinović), Aliju, Čolak (od 65′ Grđan), Terkeš (od 20′ Radošević). Trener: Šime Baždarić.
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović, L. Škuljić (od 47′ Musap), Vujević, Blagdanić, Marić (od 46′ Peša), Bakić (od 68′ Janković), H. Čolak (od 53′ Marnika), J. Grgurović, T. Grgurović, Pupovac (od 65′ I. Grgurović). Trener: Mate Grgurović.
Lucidnošću I. Čolaka u 27. minuti jednom parabulom s dvadesetak metara prevaren je gostujući vratar Grgurović da bi u 36. minuti Milanković udarcem glavom s dva metra povisio vodstvo na 2:0. Najbolji igrač susreta Anzulović u 85. minuti snažnim udarcem pogađa za 3:0 i treću uzastopnu pobjedu NOŠK-a.
PAKOŠTANE – VELEBIT 6:0
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić. Pomoćnici: Denis Vrkić i Milan Torbarina. Strijelci: 1:0 R. Maksan (7′); 2:0 M. Barešić (20′); 3:0 A. Stojanov (31′); 4:0 A. Stojanov (39′); 5.0 A. Stojanov (42′); 6:0 J. Stojanov (71′).
PAKOŠTANE: Knez (od 46′ Rosan), M. Barešić, Anić, S. Vulin, J. Vulin, M. Barešić, Lacman (od 55′ J. Stojanov), Lalin (od 65′ As. Gegollaj), Ri Maksan, A. Stojanov (od 75′ M. Maksan), Lokin (od 75′ Kaštelan). Trener: Ahmed Zejmilagić.
VELEBIT: Antunović, Mišković, M. Komšo, R. Komšo, Ejupi, Drlja (od 14′ Krešić), Juko, D. Grgić, Marić, Z. Grgić, Frnić. Pomoćni trener: Franjo Abramović.
Od šest zgoditaka najbolji je bio zgoditak Ante Stojanova u 39. minuti kada je udarcem sa deset metara pogodio desni gornji kut.
ZEMUNIK – ŠKABRNJA 1:1
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja. 500. Sudac: Neven Gulin. Pomoćnici: Dario Kulušić i Tonko Turica (oba Šibenik). Strijleci: 1:0 P. Baćdarić (2′), 1:1 Karlić (65′). Crveni karton: Dragan Fabijan, 66. minuta – drugi žuti.
ZEMUNIK: Krnčević, F. Baždarić, D. Fabijan, M. Marušić, Paleka, Ćurković, Radović (od 60′ J. Šestan), Šarić (od 89′ J. Šestan), D. Fabijan, Šare (od 80′ T. Marušić), M. Baždarić (od 22′ Alvir, od 85′ Buljat). Trenr: Milivoj Krnčević.
ŠKABRNJA: Dražević, Mičić, Grubić (od 46′ P. Jurić), Karlić (od 67′ A. Jurić), Klarin, Vrsaljko (od 46′ Perica), Kovačević, Jureško, Butić, Pavlović, Bilaver. Trener: Nado Kovačević.
Županijski derbi ispunio je očekivanja gledatelja koji su došli u velikom broju. Samo što se pošlo s centra u drugoj minuti Zemunik je poveo. Naime, drugi pas odigrali su Ćurković i Baždarić koji je s loptom napravio nekoliko koraka i s vrha kaznenog prostora izvrsno pogodio gornji lijevi kut vratara Draževića za vodstvo domaćih. Kako je igra odmicala gosti su sve više dolazili do igre između dva kaznenena prostora. Imali su nešto više prigoda, no u prvom dijelu ostalo je na ovom rezultatu. U nastavku ravnopravna igra oba takmaca, a onda su domaćini prepustili inicijativu gostu koji je u dva navrata izveo korner i u drugom pokušaju idealno je centrirao Kovačević. Najbolje se u kaznenom prostoru snašao Karlić i postigao izjednačujući zgoditak.
VRČEVO – CROATIA 1:1
GLAVICA – Igralište Drežlovac. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Paleka. Pomoćnici: Ivica Zrilić i Ante Zubčić.
Strijelci: 1:0 I. Katuša (4′); 1:1 M. Budanović (50′).
VRČEVO: A. Galešić, R. Katuša (od 74′ Prtenjač), F. Števanja, Ž. Števanja, S. Števanja, I. Katuša, Galac, Š. Števanja (od 56′ Mario Galešić), J. Števanja, M. Galešić (od 2′ Pregpalaj), I. Galešić. Trener: Davor Devć.
CROATIA: Bubnjar, Baričić, A. Bolić (od 63′ Genda), Mrmičić (od 46′ B. Budanović), Deković, J. Bolić, M. Budanović (od 80′ V. Pirović), Duvnjak, Kresović, Erlić, Matulj (od 63′ A. Pirović). Trener: Nino Vidas.
Oslabljena momčad Vrčeva bez više kažnjenih prvotimaca uspjela je odigrati 1:1 protiv Turanjaca u prvom susretu ove jeseni na svom terenu u Glavici. Domaći su zarana poveli s 1:0 kada je nakon protunapada I. Katuša iz drugog pokušaja uspio svladati iskusnog vratara gostiju E. Bubnjara. Ipak, iskusniji i kvalitetniji gosti uspjeli su poravnati na 1:1 u 50. minuti kada je nakon gužve iskosa s 10 metara strijelac bio M. Budanović.
GORICA – BIBINJE 2:2
GORICA – Igralište Jamorina. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Katuša. Pomoćnici: Neven Ražov i Damir Kapetanović. Strijelci: 1:0 S. Iglić – autogol 39. minutia; 2:0 Mitrović (47′); 2:1 S. Iglić (50′); 2:2 H. Režan (68′).
GORICA: Bučić, J. Batur, Š. Čirjak, Erlić, G. Mikulić (od 67′ Prtenjača), J. Ikić, Jurjević, A. Batur (od 73′ Kamber), J. Čirjak, Mitrović (od 88′ Budanović), P. Mikulić (od od 48′ Perić). Trener: Mile Batur Čeza.
BIBINJE: T. Šimunić, Kunce (od 18′ Sikirić), M. Šiminić, S. Iglić, Medun, B. Kero (od 73′ Z. Režan), Krizman, Sorić (od 87′ R. Iglić), H. Režan, M. Lukić (od 46′ S. Šimunić), Žmire. Trener: Mate Sorić.
Nakon dosta uzbuđenja Gorica i Bibinje odigrali su neodlučno 2:2 nakon što su u prvom poluvremenu bili bolji domaćini, a u nastavku gosti. Nakon više propuštenih prigoda domaćina J. Čirjaka u 21., P. Mikulića u 28. i I. Mitrovića u 31. minuti Gorica je povela u 39. minuti. J. Čirjak je udarcem s 15 metara pogodio lijevu vratnicu pored nemoćnog vratara gostiju T. Šimunića, a odbijenu loptu je stoper Bibinja S. Iglić ubacio u svoju mrežu. U nastavku domaći su povisili na 2:0 kada je I. Mitrović neometen s 10 metara plasirao loptu pored vratara Šimunića. Već u 50. minuti S. Iglić se iskupio za auto gol i s 25 metara oštrim udarcem smanjio na 2:1 da bi u 68. minuti gosti poravnali na 2:2 nakon ubačaja Đ. Kirzmana spretni H. Režan s 12 metara iskosa matirao nemoćnog Lj. Bučića.
Poredak: Škabrnja 19, Zemunik 16, Nova zora i Pakoštane 13, Arbanasi 12, Zlatna luka (-1) 11, Gorica, NOŠK, Bibinje i Podgradina 10, Debeljak 8, Croatia 7, Paklenica 6, Vrčevo 5, Velebit 4, Dalmatinac 3.
Parovi idućeg kola: Bibinje – Zlatna luka, Velebit – Paklenica, Arbanasi – Pakoštane, Dalmatinac – Podgradina, Škabrnja – NOŠK, Nova zora – Zemunik, Croatia – Debeljak, Gorica – Vrčevo.